تاریخ درج خبر : 1391/08/27
کد خبر : ۵۲۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش 3درصدی مصرف بنزین در استان

سایت استان: مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی کهگیلویه و بویراحمد گفت:در هفت ماه سالجاری 102 میلیون 750 هزار لیتر بنزین در این استان مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد افزایش داشته است.

«اسد اله طاهری»  با بیان این مطلب که در سال گذشته 100 میلون و 600 هزار لیتر بنزین در استان مصرف داشتیم، افزود:دلیل رشد مصرف در سالجاری این است که به طور طبیعی هر سال با تولید خودروها و افزایش تقاضای مصرف بنزین مواجه هستیم.

وی اظهار کرد:تا قبل از هدفمندی یارانه ها بیش از 10 درصد رشد داشتیم این در حالی است که با هدفمندی یارانه ها و سیاست جایگزین شدن سی ان جی بجای بنزین این میزان کاهش یافت.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:در هفت ماه سال جاری 85 میلیون لیتر گازوئیل در استان مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 92 میلیون و 700 هزار لیتر بوده کاهش8 درصدی مصرف را داشتیم .

طاهری در خصوص علت کاهش مصرف گازوئیل در استان تصریح کرد:تشدید نظارت و کنترل و همچنین اجرای سیستم منطقه ای کردن گازوئیل از اردیبهشت ماه سالجاری از عوامل کاهش مصرف گازوئیل در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

وی در خصوص مصرف نفت کوره در استان ابراز کرد:چهار میلیون 700 هزار لیتر در هفت ماه سال 91 مصرف داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال 90 که دو میلیون و 365 هزار لیتر بوده افزایش 98 درصدی داشتیم.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: علت این افزایش در سالجاری این است که مصرف کنندگان این فرآورده نفتی همچون کارخانه سیمان و کارخانه قند یاسوج نفت کوره ذخیره شده آنها با قیمت 200 تومان است که با قیمت 70 تومان دادیم و تمهیداتی اندیشیده شده که در مواقعی از فصل سرما که با قطع گاز مواجه شویم سوخت نفت کوره بتواند جوابگوی آنها باشد و فعالیت خود را ادامه دهند.

طاهری اظهار کرد: از ابتدا تا 15 آبان ماه امسال 14 میلیوت و 500 هزرار لیتر نفت سفید در سطح استان توزیع شده و با وجود اینکه تعداد زیادی از خانوار استان زیر پوشش گاز رفتند باید 10 تا 15 درصد کاهش در مصرف این فرآورده نفتی داشتیم اما چنین چیزی اتفاق نیفتاده است.

وی اضافه کرد: نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یا افزایشی نداشتیم و همین میزان بین مردم توزیع شده بود.

منبع:ایسنا 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد