تاریخ درج خبر : 1394/09/27
کد خبر : ۵۲۷۰۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -
ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی خبر داد:

موسسه ثامن الحجج در آستانه اخذ مجوز نهایی

IMG08030651

برخی اخبار از موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج حاکی از آن است که این موسسه در مسیر اخذ مجوز نهایی از بانک مرکزی به پیشرفت هایی دست یافته است.
رئیس کل بانک مرکزی درباره موسسه ثامن الحجج گفت:درباره این موسسه اخیراً هیئت نظارتی با عضویت بانک مرکزی، نیروی انتظامی، شورای امنیت کشور،وزارت اطلاعات و قوه قضائیه شکل گرفته است و کار خود را نیز آغاز کرده که حسابرسی دقیق به عمل بیاید،اطمینان پیدا کنیم که سپرده های مردم قابل تحقق است و دسترسی به آن وجود داشته باشد.
ولی الله سیف تصریح کرد: اگر مسئولان این موسسه همراهی کامل را انجام دهند بانک مرکزی نیز همراهی خواهد کرد.
وی افزود:ثامن الحجج یکی از مواردی بود که در گذشته موافقت اصولی به آن داده شده بود که اگر برخی اقدامات و شرایط را انجام بدهد بانک مرکزی برای آن مجوز صادر می کند. بنابراین اگر بتواند اثبات کند و آن مقدمان را فراهم کند ما هم مساعدت لازم را خواهیم کرد.موسسه ثامن الحجج هم اکنون تحت حسابرسی حسابرس معتمد قرار گرفته است.رئیس کل بانک مرکزی پیش از این نیز ابراز امیدواری کرده بود که موسسه ثامن الحجج بتواند با پیگیری هایی که هم اکنون از سوی مسئولان آن انجام می گردد، مشکلات این موسسه برای دریافت مجوز برطرف شود.
محمد جواد کولیوند، نماینده مجلس نیز از مذاکره با مسئولان بانک مرکزی برای تعیین تکلیف وضعیت موسسه مالی ثامن الحجج(ع) خبر داد و گفت: سیاست بانک مرکزی در خصوص موسسه مالی ثامن الحجج(ع) این است که این موسسه مسیری را طی کند که سپرده گذاران و کارمندان این موسسه در کشور متضرر نشوند.
این نماینده مجلس در گفت و گو با خانه ملت، با بیان اینکه تلاش برای اخذ مجوز موسسه ثامن الحجج(ع) در راستای تامین امنیت روانی سپرده گذاران است، تصریح کرد: سپرده مشتریان این موسسه در حال حاضر حفاظت شده و جای نگرانی در این باره نیست.
کولیوند ادامه داد: تدبیر بانک مرکزی این است که موسسه مالی ثامن الحجج(ع) برای ممانعت از ایجاد دغدغه برای مردم تعطیل نشود. محمد علی پورمختار رئیس کمیسیون اصل نود مجلس نیز گفت: تصمیمی برای انحلال و برخورد با این موسسه تا کنون اتخاذ نشده است.
وی ادامه داد در خصوص وضعیت موسسه ثامن الحجج آنچه که مصوب بوده واگذاری امر حسابرسی به یک موسسه است که از حدود نزدیک به دو ماه پیش این کار آغاز شده و گزارشات اولیه آن نیز آماده شده است.
پورمختار با بیان اینکه گزارشات واصله از موسسه تخصصی حسابرسی در خصوص عملکرد موسسخ مالی ثامن الحجج تا کنون مثبت بوده است، تصریح کرد: خوشبختانه بررسی ها در حال پایان است و گزارشات اولیه نشان دهنده مثبت بودن این گزارش ها است. برخی اخبار از موسسه مالی اعتباری ثامن الحجج حاکی است که این موسسه در مسیر اخذ مجوز نهایی از بانک مرکزی به پیشرفت هایی دست یافته است.این موسسه با ارائه خدمات پاسخگویی به مشتریان و سپرده گذاران توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند. همچنین تا کنون هیچ سپرده گذاری شکایتی نسبت به عدم بازپرداخت سپرده سرمایه گذاری خود از این موسسه نداشته و این موسسه همچنان به بهترین شکل ممکن به مشتریان ارائه خدمت می کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فراهاني گفت:

    خدا ازتون نگذره از درسم انصراف دادم …حضانت فرزندم رو ازم گرفتن …نابود شدم
    تمام سرمایه ام رو از دست دادم تنها امیدم ماهانه پولم بود برای اجاره خونه و هزارتا درد دیگه …شماها سرتون و بالا بگیرید یه زن تنها و بی پناه رو بدبخت کردید

پربازديد