تاریخ درج خبر : 1394/09/28
کد خبر : ۵۲۷۲۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

اهدای کتابخانه مرحوم «سیدکریم موسوی» به کتابخانه های عمومی استان

مدیر کل کتابخانه های عمومی کهگیلویه وبویراحمد گفت: کتابخانه شخصی مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید کریم موسوی اصل (ره) با یک هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی این استان اهدا شد.
زینب قربانی افزود: این کتابها با موضوعات مختلف مذهبی، علمی و فرهنگی است که به مناسبت دومین سالگرد رحلت این روحانی فقید از طرف خانواده اش به کتابخانه های عمومی استان وقف شد.
مرحوم حجت الاسلام سید کریم موسوی اصل از روحانیون معتهد و جلیل القدر کهگیلویه وبویراحمد استان که در شش خرداد 1331 در روستای سرتنگ بیدک ‘سادات بیدک’ شهرستان باشت به دنیا آمد و در 26 آذر 1392 بر اثر سانحه تصادف در شهر یاسوج چشم از دنیا فرو بست.
مدیرکل کتابخانه های عمومی کهگیلویه وبویراحمد اقدام ر وقف کتابخانه شخصی از سوی یک خانواده روحانی حرکت فرهنگی خوبی برای کمک کردن به کتابخانه ها و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در جامعه است.
وی اظهارکرد: 68 باب کتابخانه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد 37 باب شهری، 25 باب روستایی و شش باب نیز مشارکتی است.
قربانی عنوان کرد: به ازای هر 100 نفر از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد 2/8 مترمربع فضای کتابخانه ای در این استان موجود است.
وی ابراز داشت: 576 هزار و 256 نسخه کتاب در کتابخانه های کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و سرانه کتاب در این استان بر اساس جمعیت بیش از 608 هزار نفری سال 90 استان نیز 87 نسخه برای هر نفر است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد