تاریخ درج خبر : 1394/09/28
کد خبر : ۵۲۷۲۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -

بیانیه «انجمن فرهنگ و سیاست» دانشگاه آزاد یاسوج؛ نهادهای امنیتی ورود کنند

چند هفته از یکشنبه سیاه دانشگاه آزاد یاسوج گذشت،اما هنوز سر و صدای برخورد مروجین اسلام داعشی از گوشه و کنار کشور می آید و هنوز موج تخریبی این حضرات علیه جوانان” فرهنگ و سیاست ” به اتمام نرسیده است.
انتظار میرفت پس از این اقدام غیر قانونی که در قبال یک برنامه مجوز دار و قانونی صورت گرفت،نهاد های امنیتی وارد میشدند و با مسببین حادثه برخورد میکردند تا دیگر شاهد اینچنین رفتارهایی در یک محیط آکادمیک نباشیم.
متاسفانه عده ای خودسر و کاسب در این میان قصد دارند تا با گل آلود کردن فضا و با ریختن بذر نفاق،به نیات شوم و هنجارشکنانه خود برسند و هر روز با طرح سناریویی جدید از قبیل بیانیه های خود ساخته به نام جمعی از دانشجویان و یا سناریوی کتک کاری های شبانه، قصد ملتهب کردن هر چه بیشتر فضا را دارند.
رسانه ی صبح زاگرس با بی اخلاقی تمام، کتک کاری شبانه دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه دولتی یاسوج که در صحت آن هیچ سندی وجود ندارد را به نام “فرهنگ و سیاست ” نوشته و با دروغ پردازی های مدیریت شده خود قصد بدنام کردن تشکل تازه تاسیس را دارد.
ذکر چند نکته لازم است:
کتک کاری دانشجوی یک دانشگاه دیگر آن هم شبانه و خارج از محیط دانشگاهی چه ارتباطی با تشکلها و دانشجویان دارد که اینگونه بی محابا دست به تخریب و تهمت و افترا میبرند؟
اینکه یک عده با هم اختلاف شخصی دارند بنا به کدامین ادله باید به نام یک جریان فکری و مصلح نوشته شود؟
فرض بر اینکه این ادعا صحت داشته باشد، مگر قانون و مرجع رسیدگی وجود ندارد که به اینگونه مسایل بصورت ویژه رسیدگی کند؟
نقش شما که خود را رسانه می نامید در این بین چیست؟ اطلاع رسانی یا یک طرفه به قاضی رفتن و بدون هیچ سند و مدرکی حکم صادر کردن؟
چرا دست به تحریف میزنید و با مصاحبه های جعلی اقدام به تخریب مینمایید؟
بهتر نبود قبل از حکم صادر کردن،سری به خبرگزاری فارس زده و مصاحبه فرمانده بسیج دانشگاه آزاد یاسوج را مطالعه کنید و بجای تهمت و افترا بستن،مصاحبه ایشان را در رسانه تان کار میکردید؟
تفکر اصلاح طلبی نشان داده است که تا زمانی که فضای گفتگو و تعامل زیر سایه ی قانون وجود دارد،هرگز دست به اقدامات هنجارشکنانه و نابخردانه نخواهد زد و همیشه برخوردهای ادعا شده از سوی رسانه فوق الذکر را نپسندیده است.
حضور در فضای دانشگاهی و آکادمیک به “فرهنگ و سیاست ” آموخته است که هیچگاه خود را در معرض بی اخلاقی و بی قانونی قرار ندهد.
تخریب های مدیریت شده و سازمان یافته جهت سرکوب کردن انجمن تازه تاسیس، نشان میدهد که جریان اقتدارگرا از رشد و شکوفایی روز افزون تفکر اصلاح طلبی میترسد و دست به هر اقدامی میزند تا جلوی این پیشرفت را بگیرد.
سخن کوتاه کنیم.
انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه آزاد یاسوج ضمن محکوم کردن هر گونه برخورد غیر قانونی نظیر توهین،حمله های فیزیکی شبانه، بیانیه های خود ساخته و همچنین محکوم کردن اقدامات خودسرانه به نام دین و انقلاب،از نهاد های امنیتی عاجزانه تقاضامند است تا با مسببین حوادث از این قبیل و همچنین رسانه های تخریب گر که در این ایام حساس قصد نفاق انگیزی بین جریانات دانشجویی و سیاسی را دارند برخورد قاطع انجام دهد و بر هم زنندگان نظم عمومی و محافل قانونی را به سزای اعمالشان برساند.
در پایان از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج انتظار داریم تا شرایط مناسب جهت برگزاری برنامه های تشکلات اسلامی سیاسی را فراهم سازد تا در این ایام مهم و سرنوشت ساز بتوانیم با استفاده از نصایح و فرامین مقام معظم رهبری انقلاب در باب کرسی های آزاد اندیشی، شرایط حضور مردم و دانشجویان در انتخابات پیش رو را مهیا سازیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • همتی گفت:

    من از حرکت آن جوانان نا آگاه اعلام انزجار می کنم ولی درخواست برخورد با آن دانشجویان فراتر از کمیته انضباطی (بجز مورد جرح که باید شاکی خصوصی داشته باشد) از سوی یک تشکل دانشجویی باعث تاسف است.

پربازديد