تاریخ درج خبر : 1394/09/29
کد خبر : ۵۲۷۲۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -

آغاز فعالیت رسمی کارگزاران در دنا+تصاویر

با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی و گسترش فعالیت‌های سیاسی اولین حزب سیاسی در شهرستان دنا رسما اعلام موجودیت کرد.
طی جلسه ای که در سالن جلسات فرمانداری شهرستان دنا برگزار شد اولین حزب سیاسی شهرستان دنا ضمن اعلام موجودیت خود به بیان برخی اهداف و مبانی فکری در انتخابات پیش رو پرداخت.

حزب کارگزاران سازندگی انقلاب اسلامی با مسئولیت «ابراهیم دباغ» از چهره‌های سیاسی شهر سی سخت فعالیت خود را رسما کلید زد.
اولین اظهارات رسمی مسئول حزب کارگزاران دنا
مسئول حزب کارگزاران سازندگی انقلاب اسلامی در شهرستان دنا افزود:احزاب فعال درون کشور عمدتا یا چپی محض اند و یا راستی محض و این حزب در صدد حرکت معتدل در فضای سیاسی کشور است.
«ابراهیم دباغ» مسئول حزب کارگزاران سازندگی در جلسه‌ای که به منظور شروع رسمی فعالیت این حزب در محل فرمانداری دنا برگزار شد، ضمن بیان پیشینه‌ای از فعالیت‌های این حزب از سال ۷۴ در کشور گفت: منشور حرکت فکری و اعتقادی کارگزاران تا سال ۹۳ ادامه داشت و از سال گذشته این منشور مورد بازبینی و بررسی مجدد قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در منشور جدید تمامی جوانب و بایدها و نبایدهای زندگی انسان با بهره‌گیری از نظریات علما و صاحب نظران مورد بازبینی و کنکاش قرار گرفت، افزود: این حزب در سطح کشور ،استانها و شهرستانها در حال فعالیت سیاسی است.
دباغ با اشاره به جلسات پیشین حزب کارگزاران از تیرماه امسال تاکنون گفت: چهارمین جلسه ای است که در این حزب برگزار می شود و اعضا رسما گرد هم جمع شده اند.
وی ادامه داد:این حزب مانند کودک نوپایی بود که در حال شکل گیری و بلوغ است.
مسئول حزب کارگزاران سازندگی انقلاب اسلامی در شهرستان دنا افزود:احزاب فعال درون کشور عمدتا یا چپی محض اند و یا راستی محض و این حزب در صدد حرکت معتدل در فضای سیاسی کشور است.
وی توسعه متوازن را یکی از مهمترین اصول حاکم بر این حزب عنوان کرد و بیان داشت:رویکرد این حزب با تمرکز بر اصلاحات اقتصادی به دنبال اصلاحات سیاسی است و اصلاحات سیاسی را در کنار اصلاحات اقتصادی در نظر دارد.
وی از دیگر اصول حاکم بر منشور این حزب به شهروند توانمند در کنار دولت فعال و کوچک اشاره کرد و افزود:این رویکرد در اصول سیاسی این حزب قرار دارد.
دباغ نظریه حقوقی این حزب را هم مبتنی بر عدالت منصفانه توصیف کرد و گریزی به نحوه برگزاری انتخابات های پیشین در شهرستان دنا زد و تصریح کرد: در دوره های گذشته و در زمان فرمانداری حبیب منش توازن هیئت اجرایی انتخابات به خوبی صورت نگرفت و حقوق اصلاحاتی‌ها تضییع شد.
وی ضمن در خواست از فرماندار دنا برای وسواس بر سر موضوع انتخاب اعضای هیئت اجرایی انتخابات گفت: در سالیان گذشته شاهد بودیم در روستایی که ۳۰۰ نفر جمعیت داشت ۳ هزار رای از صندوق آرا بیرون آمد.

حواشی؛

وی به طرز تلقی اشتباهی که گفته می شود مردم سی سخت مردمی سرد هستند اشاره کرد و افزود: اگر احزاب شکل بگیرند مردم بدور از هیاهو به فعالیت سیاسی خود میپردازند و این نشان از فرهنگ بالای آنان دارد.
اولین جلسه حزب کارگزاران سازندگی شهرستان دنا با حضور فرماندار دنا و معاون وی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد دباغ مسئول این حزب در شهرستان دنا طی سخنانی به بیان مواضع و اهداف فکری و منشوری این حزب پرداخت و در ادامه هر یک از اعضای حاضر در این جلسه به بیان دیدگاههای خود درباره موضوعات مختلف پرداختند.
حسین صیادی، آرش زابلی و مصطفی علیزاده سه نفر از اعضای این حزب بودند که بعد از صحبتهای «دباغ» نکاتی را بیان کردند.
حسین صیادی از اعضای این حزب در ابتدای سخنان خود داشتن آزادی بیان و عقیده را برای احزاب سیاسی بسیار مهم دانست و گفت: از آنجا که این حزب به صورت نوپا آغاز به کار کرده است نیازمند فضای باز و آزادی برای فعالیت سیاسی است.
وی با بیان اینکه این حزب با هدف مشارکت حد اکثری مردم شکل گرفته است حمایت فرماندار دنا برای فعالیتهای سیاسی را خواستار شد.
آرش زابلی یکی دیگر از اعضای این حزب با اشاره به نقش شکل گیری احزاب گفت: یکی از وظایف احزابی که به صورت رسمی شکل میگیرند نقد حاکمیت و شخص فرماندار است که در لوای آن به دنبال پیشرفت و تعالی خواهیم بود چرا که شما(فرماندار) و دولت را جزئی از اصلاحات میدانیم.
زابلی در ادامه با اشاره به تفاوت فعالیت احزاب در شهر سی سخت با سایر نقاط استان و کشور گفت:مردم سی سخت عادتی به هیاهوهای معمول انتخاباتی در استان ندارند و با عقلانیت دست به انتخاب میزنند.
وی به طرز تلقی اشتباهی که گفته می شود مردم سی سخت مردمی سرد هستند اشاره کرد و افزود: اگر احزاب شکل بگیرند مردم بدور از هیاهو به فعالیت سیاسی خود میپردازند و این نشان از فرهنگ بالای آنان دارد.
علیزاده از دیگر اعضای این حزب با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری بیان داشت:ممکن است در آینده ای نزدیک حزب کارگزاران سازندگی قصد برگزاری همایشی در سطح شهرستان را داشته باشند که از فرماندار درخواست میکنیم امنیت آن را در نظر داشته باشند.
علیزاده به برخی اتفاقات پیش آمده طی همایش‌ها در سطح استان و کشور که منجر به بر هم زدن نظم همایش می‌شد اشاره کرد و افزود: انتظار داریم فرماندار تدابیر لازم برای جلوگیری از هر گونه سوءاستفاده احتمالی را در نظر بگیرند.
حضور یکی از مسئولین شهرستان دنا در وقت اداری در این جلسه یکی از نکات قابل توجهی بود که میتوان به آن اشاره کرد، چرا که پیش از این فرماندار شهرستان دنا در جلسه شورای اداری از مسئولان شهرستانی خواسته بود در صورت تمایل به فعالیت‌های انتخاباتی خارج از وقت اداری به فعالیت بپردازند و وقت اداری خود را به امور اداری اختصاص دهند.
کریمی رئیس مرکز هواشناسی شهرستان دنا که یا این تذکر را نشنیده و یا نادیده گرفته بود از دقایق اولیه تا پایان جلسه حضور مستمری در جلسه داشت.
پاسخ رئیس هواشناسی به فرماندار دنا
عارف کریمی رئیس مرکز هواشناسی شهرستان دنا در واکنش به این مسئله، اظهار کرد: مرکز هواشناسی شهرستان دنا تنها دارای دو نیروی کارمند و یک نگهبان است، کمبود نیرو موجب شده تا خود بنده که رئیس این مرکز هستم نیز مجبور به خدمت به صورت شیفتی باشم.
مسئول این مرکز با اشاره به اینکه با وجود این شرایط بنده و یک کارمند دیگر این مرکز مجبور هستیم تا ساعت شش عصر در محل کار باشیم گفت: از همین رو یک روز بعد از کار در این مرکز در شیفت استراحت قرار می‌گیریم و عملا این زمان جزء وقت اداری ما محسوب نمی شود.

منبع: کبنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد