تاریخ درج خبر : 1394/09/29
کد خبر : ۵۲۷۳۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

فرماندار بویراحمد: روند انتخابات بر اساس برنامه زمان بندی در حال اجراست

فرماندار بویراحمد گفت: روند امور انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از سوی هیات اجرایی ستاد انتخابات این شهرستان براساس برنامه زمانبندی در حال اجراست.

محمد کاظم نظری در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز نام نویسی از داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برگزاری انتخاباتی پرشور، قانون مدارانه همراه با مشارکت گسترده مردم دغدغه مسئولان اجرایی انتخابات است.
وی افزود: در سومین روز از نام نویسی داوطلبان مجلس خبرگان رهبری هنوز کسی در این حوزه انتخابیه نام نویسی نکرده است.
فرماندار بویراحمد بیان کرد: نام نویسی داوطلبان نمایندگی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از 28 آذر تا چهارم دی ادامه خواهد داشت.
نظری ادامه داد: داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی می توانند به منظور اعلام داوطلبی خود با همراه داشتن مدارک ذیل به فرمانداری مراجعه و نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام کنند.

آگهی ثبت نام نمایندگان مجلس شورای اسلامی

مدارک مورد نیاز جهت ثبت ‍ نام را اصل کارت ملی و سه نسخه تصویر آن، اصل شناسنامه عکس دار و سه نسخه تصویر کلیه صفحات آن . 10 قطعه عکس جدید 4 × 3 (ترجیحا با زمینه روشن)، اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی و یا مدرک معادل که معتبر باشد، اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفا و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، اصل و تصویر برگ پایان خدمت وظیفه عمومی و یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولیت خدمت وظیفه عمومی است.
به استناد ماده 28 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی انتخاب شوندگان باید دارای شرایط اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه، داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن، نداشتن سوء شهرت در حوزه انتخابیه، سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی، حداقل سن 30 سال تمام و حداکثر 75 سال تمام باشند.
طبق تبصره یک داوطلبان نمایندگی اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی از التزام عملی به اسلام، مذکور در بند (1) مستثنی بوده و باید در دین خود ثابت العقیده باشند.
تبصره 3 ـ هر دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی معادل یک مقطع تحصیلی فقط برای شرکت در انتخابات محسوب می شود.
بر اساس قانون تفسیر ماده (28) که در تاریخ 12مردادماه 1390 به تایید شورای نگهبان رسیده، مدرک معادل تحصیلی در هر مقطع تحصیلی مدرکی است که واجد ارزش استخدامی باشد.
به استناد تبصره 2 ماده 9 قانون یاد شده هیچ یک از داوطلبان نمایندگی نمی توانند در بیش از یک حوزه انتخابیه خود را نامزد نمایند در غیر این صورت نامزدی آنان کلاً باطل و از شرکت در انتخابات آن دوره مجلس محروم می شوند.
همچنین به استناد ماده 46 قانون مزبور هر یک از داوطلبان نمایندگی مجلس می توانند شخصاً و به صورت کتبی انصراف خود را به فرمانداری یا بخشداری مرکز حوزه انتخابیه و یا وزارت کشور اعلام کنند و عدول از انصراف نیز پذیرفته نمی شود.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان در سراسر کشور هفتم اسفند برگزار می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد