تاریخ درج خبر : 1394/09/30
کد خبر : ۵۲۷۵۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -
عبدالخالق پادیاب

«پاسخ به پاسخ استاد علیجان اسدپور»

متن
بنام خدا
با تشکر از سایت وزین استان بخاطر تلاش در جهت روشنگری اجتماعی-فرهنگی.
پاسخی به پاسخ استاد علیجان اسد پور(یاداشت تاجگردون،فرصت یا تهدید)
استاد ارجمند جناب اقای اسد پور عزیر،ضمن تشکر از پاسخ جنابعالی،به رسم ادب سلام مرا پذیرا باشید،و نقد مرا برپاسخ خود بر تابید.
1-برادر خوبم وقتی قرار است مطلبی را نقد نماییم ،باید قسمت مورد نقد(جمله یا پاراگراف)آن مطلب را برجسته کرده و انجا را که اشکال است ،مستند تحلیل نماییم.بنده با چند بار خواندن مطلب جنابعالی ،متوجه نشدم که ایراد شما به کدام قسمت از یاداشت است.؟بنده عملکرد جناب دکتر تاجگردون در باشت را تایید یا رد نکرده ام چون موضوع یاداشت هم نبوده است.به شخص تاجگردون بعنوان یک نخبه هم اسنانی و ملی نه هم طایفه ای یا بویراحمدی پرداخته ام و شما هم توانمندی و هوش ایشان را تایید کرده اید.
2-جناب استاد ،در یاداشت، جزم اندیشی ،روستا نگری ،نگاه بخشی،منطقه گرایی و طایفه و قوم سالاری را مانع توسعه و رشد استان دانسته ام و خواستار یک دیدگاه کل نگر گشتالتی شده ام.و در گزاره های 1و2 لزوم وفاق استانی را هم ازلحاظ ترکیب جمعیتی و هم از لحاظ جغرافیایی گوشزد کرده ام.اما جنابعالی برخلاف هدف این یاداشت از قوم و طایفه در ابتدا و انتهای مطلب تان سخن رانده اید که این با نگاه من فاصله زیاد دارد.به قول سعدی :”تو به سیمای شخص مینگری ما در اثار صنع حیرانیم”.
3-جناب مهندس،در یاداشت از نبودن بزرگراه،اتوبان،راه اهن،کارخانه بزرگ،پارک فن آوری و فرهنگسرا و…با وجود چندین دوره حضور هیت دولت ها در استان نگران بوده ام و استان را در مقایسه با استانهای همجوار و در مقیاس ملی سنجیده ام .از نداشتن وزیر و نیروی کار آمد در هیت دولت بحث کرده ام .شما از روستای تلخاب شیرین تا پوزه سپاهی کشته، گفته ای . باز به قول سعدی :”دوستان نظر به میوه کنند و ما تماشا کنان بستانیم” .
4-فرموده ای که در دور قبل بلند گوی تاجگردون و خیر مقدم گوی او بوده ای،ولی حالا بر او می تازی.بنده نه بلند گوی وی بوده ام و نه به او رای داده ام ،از توانمندیهای وی گفته ام و شما هم تایید کرده ای. حال سوال این است که منظور از پاسخ چه بوده است؟مگر من عملکرد دکتر تاجگردون را در باشت مورد بحث قرار داده ام ؟ اگر چنین برداشتی کرده ای ،لطفا بفرما کدام جمله یا گزاره؟
5-جناب دکترتاجگردون نه تا حالا حمایتی از من داشته اند و نه مسئولیتی واگذار کرده اند،که بخواهم به پاس ان جبران زحمت نمایم .تازه در بحث از مدیر کلی اموزش و پرورش استان بطور جدی مخالف ما بودند.اما من اموخته ام که از توانمندیهای مخالفم نیز یاد کنم.بنده از وضعیت استان گفته ام و ایشان را نه من،بلکه همه وجدانهای اگاه از جمله خود جنابعالی ،نیروی مستعد،توانمند با قا بلیتهای بالا جهت تاثیر گذاری بر دولت و مجلس میشناسند و به همین دلیل من دکتر تاجگردون را فرصتی برای کار بیشتر و اختصاص بودجه بیشتر برای استان دانسته ام.حال کجای این مطلب ایراد دارد نمیدانم؟
6-بیان کرده اید که نگران تایید صلاحیت جناب تاجگردون نباشم ،منظور من رد صلاحیت ایشان نبوده اند چون فکر نکنم مشکلی داشته باشند.منظور من رد صلاحیت دوست خوشنامی چون سید باقر موسوی که فرصت گرانقدری با توجه به توانمندیهای بالای ایشان برای توسعه استان است و یا اساتید گرانقدری چون لاهوتی و منطقیان در کهگیلویه که می توانند کمک شایانی به توسعه و پیشرفت ان حوزه بنمایند،می باشد.
7-جناب اسدپور در روانشناسی اموخته ام که مثبت اندیش باشم و از محاسن بگویم نه معایب .(شیخ ما گفت خطا بر قلم صنع نرفت –آفرین بر نظر پاک خطا پوشش باد).همانگونه که درمقدمه یاداشت خود عرض کرده ام ،با تخریب و ویرانگری بطور جدی مخالفم حتی اگر مخالف من باشد.و این فرهنگ را تهدید جدی برای پیشرفت استان میدانم.در بحث خود عرض کرده ام که تاجگردون حاصل یک استعداد است و یک موقعیت.و اینکه اوفرصت تلقی شود، بستگی به رفتار خودش دارد.تاجگردون بطور قطع نقاط ضعفی دارد که برجسته کردن انها وظیفه ما نیست.چون نخبه کشی را به صلاح استان و کشور نمیدانیم.البته به نظر من شکار کبک خطاست ،ازاد و رها بودن کبک و اواز اودر دامنه کوهسار زیباست.
8-بیایید شما و سایر فرزندان خوش فکر این اسنان -دست به دست هم دهیم به مهر-و با قلم و کلام و رفتار و هر انچه در توان داریم به جنگ دیوسیاه تخریب ،تهمت ، افتراء ،منفی نگری ، پرخاشگری و دشمنی رفته و تلاش نمایم مثبت اندیشی ،رقابت وحمایت ازهم جایگزین انهاگردد و پیشتیبان همه نیروهای انسانی تحصیل کرده و خوش فکرکه هر کدام بنوعی از سرمایه های اجتماعی استان هستند باشیم و حق خودمان را در مقیاس ملی دنبال کنیم نه در منطقه، چون در فضای الوده و مسموم فقط افراد ضعیف تنفس میکنند.
8-و نکته اخر اینکه ،استاد عزیز،تا وقتی که راه نمی روی،نمی دوی،زمین هم نمی خوری،زمین نخوردن محصول سکون است نه مهارت.وقتی که تصمیم نمی گیری ،کاری نمی کنی،اشتباه هم نمی کنی،و این اشتباه نکردن محصول انفعال است نه انتخاب.خوب بودن به این معنی نیست که درهای تجربه را به روی خود ببندی و فقط پرهیز کنی،خوب بودن در انتخابهای ما است و تاجگردون انتخاب شما است و فرصتی برای توسعه استان .
– عضو هیت علمی دانشگاه فرهنگیان

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • عدالت گفت:

  تاجگردون نماینده ی شایسته و توانایی هست

 • اكارشناس گفت:

  اقای پادیاب باسلام
  خواهشمند است دلیل عزل خود را در زمان معاونت اموزش عمومی اموزش و پرورش استان در زمان مدیریت اقای معصومی و متعاقب اقای بشارت برای تنویر افکار عمومی به طورخلاصه کامنت بگذارید و انصافا” حقیقت را بیان نمایید چون جنابعالی محقق هستید و دانش روانشناسی و روانکاوی دارید و یکی از ویژه کیهای یک پژوهشکرداشتن شهامت و جرئت طلبی است ممنونم

 • پزشک گفت:

  انصافا این اخلاق ورفتار ستودنی است , مطلب شما را دوبار خواندم , لذت بردم

 • کارشناس ارشد جهاد کشاورزی گفت:

  سپاس فراوان جناب دکتر پادیاب ؛درود برمنش والای شما ؛ چهره آکادمیک باید اینجوری فکر کند ؛مطلب بنویسد وفراتراز شهر واستان در سطح ملی فکر کند واقعا با نظر حضرتعالی موافقم مگه ما چند نفر امثال دکتر تاجگردون در استان داریم …

 • ناشناس گفت:

  بسی عالمانه و منطقی بود جناب دکتر

 • استان گفت:

  نماینده شو کاندید شو
  بهت رای میدیم

 • گرگ گفت:

  جناب أقای دکتر پادیاب این روز ها دوره ،دوره گرگ هاست !
  مهربان که باشی می پندارند دشمنی ؛
  گرگ که باشی خیالشان راحت می شود؛
  که از خودشانی!
  ما تاوان گرگ نبودنمان را می دهیم !!!

 • دبیر گفت:

  عالی بود حضرت عالی
  منطقی منطقی
  استانی و ملی

 • جوانان بیچاره استان گفت:

  با سلام
  احسنت بر شما
  جناب اقای دکتر پادیاب
  بازهم سخنان جنابعالی مرحمی شد بر زخمهای ما جوانان
  زخمهای که نشات گرفته از تفکرات کورکورانه مسولین و متفکرین این استان است
  تفکراتی که در لحظه شکل گرفته .و ارتباطی به اینده شغلی .تحصیلی، جوانان این استان ندارد ما جوانان این استان ارادت خود را به اندیشه جنابعلی اعلام داشته ،به امید اینده ای روشن

 • دانشجو گفت:

  سلام.خیلی خوب بود .لذت بردم.نگاه باید ملی و استانی باشد .هم باید از فرهنگ منفی و خشونت و تخریب بپرهیزیم.از همدیگر حمایت کنیم

 • دبیر گفت:

  سلام بر دکتر .پاسخ محترمانه و علمی است درود

 • فرهنگی گفت:

  منطقی بود وعلمی و دلسوزانه برای استان

پربازديد