تاریخ درج خبر : 1394/10/02
کد خبر : ۵۲۷۷۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

شب یلدای مردم یاسوج با طعم «شله ماشکی»+ تصاویر

مدتیست که برنامه های فرهنگی در هتل جهانگردی یاسوج به مناسبت های مختلف برگزار شده و این مجموعه بیش از پیش برای عموم مردم شناخته شده است.

به گزارش سایت استان، مدیریت جدید مجموعه هتل جهانگردی در یاسوج با اتکا بر پرداختن به مسائل فرهنگی و محلی قصد دارد که با توجه به تخصص خود در زمینه گردشگری به جذب بیشتر گردشگر در استان کمک کندو شب یلدای امسال را برای عده ای از شهروندان یاسوج با ارائه برنامه های متفاوت همچون شعر خوانی و پذیرایی با غذای محلی «شله ماشکی» متفاوت کرد.

سعید پایدار گفت: برنامه های فرهنگی را شروع کرده ایم که فقط شب یلدا نبوده است ما از زمان ورودمان به این مجموعه سعی کردیم در حد امکانات مان و با توجه به منابعی که داریم در حوزه فرهنگی مربوط به استان کار کنیم.

مدیر هتل جهانگردی اضافه کرد: دو سه ماه پیش به مناسبت روز 5 مهر (روز گردشگری) برنامه فرهنگی انجام دادیم که خوشبختانه با کمی تبلیغات مورد اقبال خوب مردم قرار گرفت و پیشنهاد دادیم که مجموعه ما آماده همکاری با همه اشخاص حقیقی و حقوقی است.متاسفانه گردشگری در استان دارد به بیراهه می رود،گردشگری تعریف علمی دارد و ما باید با توجه به این تعریف به موضوع گردشگری بپردازیم.

پایدار تصریح کرد: همه این برنامه های فرهنگی در جهت این است که از اول فروردین ماه ما بتوانیم یک تیمی را داشته باشیم و در این جمع ها یک تیم فعال مشخص کنیم.به طور مثال در بحث غذاهای محلی،موسیقی محلی و آداب ورسوم و هرچه که قابل معرفی باشد، موسیقی محلی ما قابلیت تبدیل شدن به برند را دارد.

این فعال فرهنگی در ادامه گفت: در حال حاضر توریسم فرهنگی و گردشگری پست مدرن در حال مطرح شدن است و گردشگران غربی به خاطر فرهنگ ما به ایران می آیند نه مسئله ای مانند شهر سازی که شهرهای ما تفاله شهرهای غربی هم نیستند.

وی در ادامه با انتقاد از عدم آگاهی مردم در زمینه گردشگری طبیعت و اکوتوریست گفت:ما داریم به طبیعت مان با تبلیغات بیش از اندازه و بی مورد خیانت می کنیم.

گزارش: ایمان اشکوه

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد