تاریخ درج خبر : 1391/08/27
کد خبر : ۵۲۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

قطع اینترنت در یاسوج مشکلاتی را برای کاربران بوجود آورد

سایت استان: نوسان شبکه فیبرنوری مسیر شیراز – یاسوج وقطع اینترنت برخی کاربران اینترنت در یاسوج مرکز کهگیلویه ویراحمد را در 48 ساعت گذشته دچار مشکل کرده است.

قطع شبکه اینترنت از روز پنج شنبه تاکنون مشکلات زیادی را برای شمار زیادی از کاربران اینترنت اعم از بخشهای اداری وخصوصی ایجاد کرده است.

یک کارشناس شرکت زیرساخت نوسان سیستم حبابی شبکه فیبرنوری را علت بروز این مشکل خواند و افزود: افت دبی باعث بروز این مشکل شده است.

‘علی بینا احمدی ‘ افزود: مشکل افت مسیر DBM شبکه حبابی فیبرنوری در مسیر شیراز به اردکان رخ داده و هنوز نرمال نشده است.

وی گفت: مسیر فیبرنوری از شیراز به یاسوج 180کیلومتر است و هنوز گارانتی آن برای تحویل به شرکت زیرساخت به اتمام نرسیده است.

وی گفت: مسیرفیبرنوری شیرازیه یاسوج یک مسیر طولانی است و باید در مرحله طراحی

10 DBM برای افت فشار پیش بینی می شد اما این مسیر اینگونه طراحی نشده است.

وی گفت: اینترنت بسیاری از کاربران و شرکت های خصوصی به شبکه فیبرنوری مسیر اصفهان وصل است و شرکت آسیاتک به علت عدم خرید یدک پشتیانی به مسیر اصفهان وصل نیست وتنها به مسیر شیراز امکان ارتباط دارد.

وی گفت: شرکت آسیاتک و دیگر شرکت های خصوصی باید با خرید پروتیشن یدک برای ارائه خدمات مطمئن، امکان برقراری ارتباط با فیبرنوری از دو مسیر شیراز و اصفهان را فراهم کنند، درحالی که شرکت آسیاتک اینگونه نیست.

برخی از مسوولان شرکت مخابرات نیز در این باره می گویند: مشکل قطعی اینترنت برخی کاربران ربطی به این شرکت ندارد و مشکل اصلی با شرکت های خصوصی ارایه دهنده سرویس های ADSL در سطح استان است.

رییس مرکز دیتا شرکت مخابرات کهگیلویه وبویراحمد در این زمینه گفت: هم اکنون سرویس های اینترنتی بسیاری از شرکت ها و نهاد ها از طریق این شرکت خصوصی از جمله ‘آسیاتک’ تامین می شود و قطعی اینترنت در سه روز گذشته نیز مربوط به همین شرکت است.

محمد علی محمدی افزود: سرویس خدمات دهی و اینترانت شرکت خصوصی آسیاتک مستقیم از طریق شرکت زیرساخت تامین می شود و چنانچه مشکلی در قطعی سرویس آن رخ دهد باید از طریق همان شرکت زیرساخت اقدام به رفع مشکل کند و شرکت مخابرات استان هیچ نقشی در این زمینه ندارد.

وی بیان کرد: مردم و کاربران اینترنتی در سطح استان می توانند در صورت بروز مشکل و قطعی اینترنت درخواست ها و شکایات خود را به اداره کل دفتر فناوری اطلاعات استان ارایه دهند.

محمدی اظهار داشت: هم اکنون شرکت آسیا تک دلیل قطعی اینترنت سه روز گذشته را قطعی فیبر نوری در حوزه استان فارس اعلام کرده است.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری نیز در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: از روز پنج شنبه تاکنون تماس های فراوانی مبنی بر قطعی اینترنت در استان به این اداره کل حاصل شده است .

یاسر حسن پور افزود: کاربران ، ادارات و شرکت ها می توانند شکایات و درخواست های خود را به صورت کتبی به این اداره کل ارایه دهند و بدون شک در کمترین زمان ممکن بررسی و پیگیری لازم را برای حل مشکل ایجاد شده انجام خواهیم داد.

مسوول شرکت خصوصی آسیاتک ارائه دهنده سرویس های ADSL دریاسوج با بیان اینکه پیگیری برای حل این مشکل از طریق خرید اینترنت از مخابرات تا رفع مشکل فیبرنوری مسیر شیراز به یاسوج ادامه دارد،گفت:بزودی مشکل قطع اینترنت کاربران این شرکت برطرف خواهد شد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد