تاریخ درج خبر : 1394/10/04
کد خبر : ۵۲۸۰۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -
آلترناتیو سیدباقر ثبت نام نمی کند

تشکری: به رغم ضرورت، مصلحتی برای ورود به انتخابات ندیدم/ حضورموسوی و روشنفکر در عدم ثبت نامم بی تاثیر نبود/ توقعات عده ای از نماینده مجلس، تهوع آور است

اولین گمانه زنی ها از حضور هجیر تشکری در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه بویراحمد زمانی قوت گرفت که در تالار ستاره شهر با نشستن در کنار « سید باقر موسوی» خود به این گمانه زنی ها پاسخ مثبت داد.

از تشکری در هفته های اخیر به عنوان یکی از آلترناتیو های اصلی «سید باقر موسوی» در صورت عدم تایید صلاحیت نام برده می شد، اما امروز خبرهایی از عدم حضور این آلترناتیو ها به گوش رسید که با پیگیری خبرنگار سایت استان و گفت و گو با هجیر تشکری جوان از صحت این ماجرا با خبر شدیم.

گفت و گوی خبرنگار سایت استان با هجیر تشکری، یکی از گزینه های اصلاح طلبان در انتخابات آینده که از حضور در انتخابات کناره گیری کرد در ادامه آمده است:

با توجه به این که در شورای هماهنگی اصلاح طلبان اصرار بر حضور کاندیدای بیشتر را دارند چرا از حضور در انتخابات انصراف دادید؟

من شخصا اشتها و اشتیاق چندانی برای این نوع سیاست ورزی در این ساحت خاص نداشته ام. اما به کرات برخی از دوستان و بستگان با تأکید بر مطلوبات فکری و مطالبات قومی و منطقه ای، حضور بنده را در انتخابات پیش رو پیشنهاد داده و مطرح کردند. من نیز در پاسخ به این مطالبه، به عنوان یک “ضرورت” موضوع را بررسی کردم. اما من حیث المجموع، مصلحتی برای ورود در این مقطع ندیدم. لذا، در انتخابات پیش رو به عنوان کاندیدا حضور نخواهم داشت. اگر چه من هم با فرض حضور کاندیداهای رفورمیست، معتقد به تکثر کاندیداها در مقام “ثبت نام” و وحدت آنان در مقام “انتخاب” هستم. مضافا آنکه استعمال واژه ی انصراف را درست نمی دانم.

شما به نحوی درست یا غلط کاندید جوانان بودید چرا کنار کشیدید و موجی از امید که در جوانان به راه افتاده بود را ناامید کردید؟

به بیان “ریچارد رورتی” امید موتور محرکه ی تحولات اجتماعی ست. اما فراتر از آن به قول “هگل” عامل محرکه ی تاریخ “آگاهی” ست. لذا جوانان ما باید آگاهانه امیدوار باشند! یعنی واقعیات ساحت سیاست در این بازه ی زمانی خاص را در تحلیل نهایی خود لحاظ کنند. حرکت ما می بایست معطوف به نتیجه باشد، و اخذ نتیجه به مقدمات و مقوماتی بسته و وابسته است. پیشتر نیز اشاره کردم که شرایط لازم و کافی برای حضور بنده فراهم نبود. و البته خدا نکند که من منشأ ناامیدی جوانان باشم! جوانان ما جدی، ژرف، صاحب حرف، انرژیک و خوشبین هستند. امید آنان هم طبعا و طبیعتا به خداست.

بحث هایی شنیده می شد که حضور شما در انتخابات موجب تفرقه و دو دستگی در جریان اصلاحات میشود,آیا چنین حرف هایی باعث شد شما به نتیجه برسید که مقدمات کافی برای حضور فراهم نیست؟

من از تکثر سیاسی و تعدد دفاع می کنم، نه از تشتت و تفرقه. بدیهی است که هر گونه شکاف تحمیلی مانع توسعه خواهد بود. البته قطب بندیهای سیاسی موجود فاقد اصالت اند و می توانند آشتی پذیر باشند. اما، نگرانی مورد پرسش چندان در تصمیم من تأثیر نداشت.

بحث قومیتی و حضور اقای روشنفکر چطور؟

بی تأثیر نبود.به این معنا که ما کم و بیش سبد رأی مشترک و همپوشانی فامیلی داریم. ایشان هم پیشتر فعالیت خود را شروع کرده بودند.

یعنی مخالفت بزرگان قوم از حضور شما,به خاطر حضور اقای روشنفکر بود؟

بزرگان با حضور بنده مخالفت نکردند. هر چند دغدغه هایی چون لزوم وحدت قومی را مطرح کردند. من عرض کردم که با درنظرداشت “جمیع جهات” مصلحت ندیدم.

نظر خو را در مورد اجماع اصلاح طلبان بروی گزینه سید باقر موسوی یا شخصی دیگر بیان کنید و چقدر به اجماع اصلاح طلبان امیدوارید؟

در پاسخ به بخش اول باید عرض کنم که اصلاح طلبان راهی جز اجماع ندارند.بخش دوم سؤال شما هم پیش فرضهایی دارد که باید به صراحت مطرح کنید.

منظورتان از بخش دوم چیست؟

امیدواری به اجماع اصلاح طلبان! مگر چند گزینه ی اصلاح طلب اعلام کاندیداتوری کردند؟

با توجه به حضور بهرامی و اینکه ایشان امروز با صراحت از هماهنگی با سید باقر موسوی خبر داد احتمال می رود که گزینه نهایی شورای اصلاح طلبان ایشان باشند؟

من از هماهنگی ایشان بی اطلاع هستم. احتمال، احتمال است! اما در مقام تحلیل، به دلایل و علل مختلف بعید می دانم.

با توجه به احتمال عدم تایید صلاحیت سید باقر موسوی و اینکه هفته هاست گزینه های دیگری از جمله شما مطرح شدید و حالا خبرهایی از عدم حضور آلترناتیوها به گوش می رسد و اصلاح طلبان را در شرایط سختی قرار داده است,این عدم حضور ها آن هم باهم و در چنین شرایط حساسی به ساز و کار اصلاح طلبان لطمه وارد نمی کند؟

عدم حضور سایر گزینه ها دلایلی دارد. برخی از این دلایل، شخصی است، بعضی هم به حضور آقای موسوی بر می گردد.

ولی سیاست اصلاح طلبان در کل کشور حضور حداکثری بوده,با وضعیت موجود چنین حالتی در بویراحمد اتفاق نیفتاده که اصلاح طلبان بویراحمد را نگران کرده است.

برخی از مدعیان کاندیداتوری “مهم” اند، برخی “مفید”. بعضی هم مهم اند و هم مفید. قلیلی نیز نه مهم اند و نه مفید. از حضور حداکثری نیروهای مهم و مفید یعنی مؤثر و کارآمد باید دفاع کرد. احتمالا با حضور مشارالیه، سایر مدعیان احساس مسئولیت نمی کنند. بدین معنا که این مسؤلیت سنگین را به ایشان واگذار کرده اند.

با همه این شرایط چقدر امیدوار هستید شورای هماهنگی اصلاح طلبان بویراحمد در صورت عدم تایید صلاحیت اقای موسوی روی یک گزینه خاص به اجماع برسند؟

بستگی به “گزینه ی خاص” دارد. معهذا با شناختی که از دوستان دارم، بعید است در خصوص کسانی که تاکنون ثبت نام کرده اند، اجماعی حاصل شود.

در صورتی که تا فردا عصر همچنان آلترناتیو ها هیچکدام ثبت نام نکنند باز هم اقدام به ثبت نام نخواهید کرد؟

خیر.

به صورت واضح دلایل عدم حضورتون رو توضیح می دهید؟

حضور آقای موسوی از نظرگاه سیاسی و مدرن، حضور آقای روشنفکر از نظرگاه قومی و سنتی، ضیق وقت، احترام به وعده ها و تعهدات معنوی و متقدم مردم و علل و دلایل دیگر….

شایعاتی هست که شما از اول هم قصد حضور در انتخابات را نداشتید و صرفابه خاطر نفس اسم کاندیداتوری اعلام حضور کردید.

من اعلام حضور نکردم و شرح ماوقع را به شکل مبسوط و با حوصله ی یک معلم انشاء توضیح دادم. صد البته که شایعه، صرفا شایعه است. اما در صدر پاسخ به پرسش آغازین شما هم اشاره ای به اکراه از این نوع حضور کردم. “کردم اشارتی و مکرر نمی کنم.”
استاد خرمشاهی با طنازی درباره ی ازدواج شعری دارند که با تغییر کاربری! اینجا یعنی در این جغرافیای خاص به کار ما هم می آید. ایشان سروده اند که:
همسر جویی بسی هنر می خواهد
تنها نه که گنج و سیم و زر می خواهد
از ما که گذشت لیک این کار سترگ
اکنون دل شیر و مغز خر می خواهد!
با توجه به حجم انبوه مطالبات مردم، توقعات فراقانونی و عجیب از نماینده ی مجلس، شیوع رمانتیسیسم سیاسی در استان ما و غلبه ی عواطف و انگیزه ها بر عقلانیت و ادله، فوران ژست های اخته و بی محتوا و تهوع آور برخی از ما مدعیان، و آستیگماتیسم رفورمیستی!، پای نهادن در این وادی ریسک بسیار بزرگی ست!

آیا ترس از عدم تایید صلاحیت باعث عقب نشینی شما از حضور در انتخابات نشد؟

من به عنوان یک اصلاح طلب عدم تأیید صلاحیت را افتخار نمی دانم و حاضر نیستم تحت این عنوان هزینه ای را تحمیل کنم یا متحمل شوم. البته که ما خانه به دوشان غم سیلاب نداریم، ولی من ترسو هستم!

یعنی حاضر نیستید هیچ هزینه ای برای تفکر خود بدهید؟

خوش تر آن باشد که سر دلبران
گفته آید در حدیث دیگران

البته که هر راهی و هر کاری هزینه زاست! اما ما اصلاح طلبیم، لذا، می بایست بر مبنای بنیادهای معرفتی اصلاح طلبانه، از هزینه ها بکاهیم. به ویژه در شرایط حاضر که با عنایت به ژئوپلیتیک منطقه، کشور ما نیاز به آرامش دوچندان دارد.

کاندیدای نهایی اصلاح طلبان بویراحمد هر کسی باشد از او حمایت خواهید کرد؟

از “هر کسی” حمایت نمی کنم.

منظور از هر کسی شخصی است که نظر نهایی شورای هماهنگی اصلاحات باشد.

نظر نهایی شورای هماهنگی قابل احترام و اعتناست.

پس هر کسی باشد شما حمایت می کنید؟

احترام و اعتنا به نظر شورا، لزوما به معنای حمایت نیست. اگر چه در صورت وقوع چنین اتفاقی، ترجیح سیاسی من خرد جمعی ست.

حرف آخر؟

امروز نه آغاز و نه انجام جهان است   ای بس غم وشادی که پس پرده نهان است

گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری  دانی که رسیدن هنر گام زمان است

 

 

گفت و گو: ایمان اشکوه

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  کار خوبی کردی انصراف دادی! حرفی واسه گفتن نداشتی فقط خواستی با لکسوس عاریه ای خودنمایی کنی و بری!

 • ح گفت:

  مسخره ترین حرفی که تاکنون شنیدم
  کاندیداتوری هجیر؟
  آلترناتیو؟
  واقعامضحکه چقد خوشحال شده که کنارسیدعکس گرفته

 • ناشناس گفت:

  جناب آقای تشکری اگر در عرصه های بین المللی به بشریت خدمت کند آنوقت ارزش و اندازه های او مشخص می شود نه در جایگاهی که انتخاب کننده وانتخاب شونده از حقوق خود محرومند و مافیای قدرت سرنوشت را مشخص میکند

 • سرلک گفت:

  هنوز موج هجیر تشکری در پرواز است. قابل توجه اقایان اصلاح طلب که اصلاح طلبی را به نفع خود مصادره کرده اند! تمامیت خواهان اصلاح طلبی! دیکتاتورهای مدعی آزادی!

 • ناشناس گفت:

  تشکری مردی از جنس شعور و انصاف امیخته به مهرو عطوفته..نوع نگاه ایشون میتونست و میتونه دردهای زیادی رو ازین استان سیاست زده قومگرای متعصب تسکین بده..امیدوارم با مدیریت زمان و اصول اصلاح،در اینده ای نزدیک تواناییهاشون رو برای بهبود شرایط به تماشا بنشینیم.علیرغم دلخوریمون از احساس کمبود شخصیت جوانی چون ایشون به تصمیمشون احترام میذاریم ..غیرازین نکته که حافظ زتو ناخشنودست…در سراپای وجودت هنری نیست که نیست

 • م ب از خرم آباد گفت:

  خطاب به همکلاسی،شما در مقامی نیستی که در مورد صلاحیت آقای تشکری صحبت کنی از طرز صحبت کردنتون مشخص هستش سرشار از عقده و کینه هست.

 • منطق گفت:

  زنده باد اصلاحات و یاران اصلاحات علی الخصوص جوان مبارز و خوشنام دکتر هجیر تشکری.
  به امید حضور شما …….

 • سجاد تباشیر گفت:

  درود بر دکترتشکری عزیز
  منتظر حضور شما در ادوار بعد هستیم..من الله توفیق
  تو با پیشانی پاک نجیب خویش

  که از آن سوی گندمزار

  طلوع با شکوهش خوشتر از صد تاج خورشید است

  تو با آن گونه های سوخته از آفتاب دشت

  تو با آن چهره افروخته از آتش غیرت

  که در چشمان من والاتر از صد جام جمشید است

  تو اینجا روزی آخر از ستیغ کوه چون خورشید

  سرود فتح می خوانی…

 • صبور گفت:

  ضمن احترام به قلیلی از دوستان توجه به این نکته ضروری است که مگر سیدباقر در اولین حضور بدلیل صغر سنی رد صلاحیت نشدند حال چطور است که جناب تشکری جوان است (نمی خوام تعبیر دوستان را بنویسم)ولی سید باقرجوان نبوداین گونه نظرات یا مغرضانه است ویا از روی عدم شناخت کافی از ظرفیتهای جناب تشکری.که اگرمغرضانه باشد حساب با حساب الکاتبین و اگر گزینه دوم باشد دعوت میکنم از آن دسته که مقالات ونظریات ایشان را مطالعه کنند.تا کی ما باید عادت به غاز دانستن مرغ همسایه داشته باشیم .این تابوی عدم خود باوری را بشکنیم وقبول کنیم که میتوانیم

 • ناشناس گفت:

  باسلام خدمت عزیزان .اقای تشکری باوجوددارابودن وجهه فراقومیتی باداشتن بستر وپایگاه دووجهی اراسنتی وقومی ودرکناراین .ارا ءمربوط به قشرجوان وتحصیل کرده ونخبه جریان اصلاحات پتانسیل بالایی دارندوخواهندداشت واشکال کارایشان شایدحضوردیرموقع بوده وامیدواریم که دغدغه وگذشتی که همواره نسبت به جریان اصلاحات داشته اندمدنظربزرگان اصلاحات باشدبه هرحال ایشان یک مهره غیرقابل چشم پوشی برای حال واینده خواهدبود

 • ناشناس گفت:

  باسلام ،درودواحترام خدمت همه نمایندگان محترم اصلاح طلبان گزینه اصلی انتخابات هستن…مهندس غلامحسین رهبرنیا چهره شایسته وجوان بویراحمدی
  ازفعالان پرانرژی می باشدحضوراودرانتخابات افتخاربزرگیست برا مردم بویراحمد

 • حميد بهادر گفت:

  هر چندتشکری شخصیتی فرا قومیتی است اما دغدغه ایشان نسبت به مسائل قومیتی اجتناب پذیر است با اعلام حضورشان بعضی از افراد قومیتی همچنین سیاسی وفکری موافقت ومخالفت خود را نسبت به حضورشان صراحتا بیان کرد به زعم بنده بستگان قومیتی مخالف نه ازباب حسادت بود بلکه دلسوزانه وجهت اتحاد وعدم تفرقه درایل بود اما مخالفانی که ازجریان هم فکر ایشان راتحمل نکردند از باب تمامیت خواهی وحساس به مسائل منطقه وتقسیم بندی اصلاح طلبان به علیا وسفلی می باشند .تشکری می توانست ذخیره طلایی اصلاحات باشد

 • مهر گفت:

  حدیث دیگران:”بلندا سر ما که گر غرق خونش/ببینی،نبینی تو هرگز زبونش”
  “دانی که رسیدن هنر گام زمان است”.
  “زمان بیکرانه را تو با شمار گام عمر ما مسنج”
  نشسته ام در انتظار این غبار “با سوار”
  “سایه” باران شد.

 • حمید گفت:

  درود بر آقای تشکری عزیز واقعا که لیاقت شما بیشتر از اینا ست انشاءالله که چهار سال دیگه منتظر حضور سبزشما خواهیم بود

 • حسین زاده گفت:

  سلام ودرود
  هم امدن و اعلام حضوراولیه ی جناب تشکری شوکی واردکرد که باعث ایجادنوعی شوروشعف در طیفی ازمردم به ویژه نسل جوان گردید،هم غزل خداحافظی ایشان از این صحنه که بیش وپیش ازآنکه موجب یاس وناامیدی دوستان جوانش گردد،باعث ایجاد نوعی ادبیات خاص ناشی ازشعور وادب سیاسی ایشان گردید.
  صداقت ،شفافیت و صراحت کلام جناب تشکری قابل احترام هست.
  استواروپاینده باشید.

 • م عزیزی گفت:

  درود بر تشکری بزرگ
  حقا که بزرگی منش شما فراموش نخواهد شد.
  به تصمیمت احترام می گذاریم و بزرگت میداریم.
  استارتی بود بر حرکت نسلی که نمایندگیش میکنی برای حضور در میادینی که شور جوانی میطلبد و پختگی بزرگی چون تو.
  رهایت نخواهیم کرد و همراهت خواهیم بود تا حق خودمان را از کسانی بگیریم که سالیان سال است حق کشی میکنند.
  شاید مصلحت اندیشی شما در این دوره مورد پذیرش باشد اما” مارا با شما سریست که گر جمله خلق روزگار دشمن شوند و سر برود هم بر آن سریم”

 • نامه ای به دکتر هدایتخواه گفت:

  سلام بر هدایتخواه
  سلام بر یار همیشگی احمدی نژاد

  آقای هدایتخواه بخاطر مردم بویراحمد بیابه صحنه انتخابات مجلس. تو رو خدا صحنه انتخابات را ترک نکن.

  بخدا روشنفکر و زارعی و نیکبخت هر سه تاشون هم جمع بشوند حریف سید باقر موسوی نمیشوند!

  دکتر تو رو خدا بیا که سید باقر موسوی دیروز با لشکرش اومد!

  بخدا اگر نیایی سید باقر موسوی با قاطعیت انتخابات بویراحمد را میبرد!

  دکتر هدایتخواه بداد اصولگرایان بویراحمد برس چون هیچکدام از کاندیدای اصولگرایان(زارعی و نیکبخت و روشنفکر) حریف سید باقر لیدر اصلاحات نمیشوند!

  سید باقر برای خودش کسی است و بال و پرش اونقدر کلفت است که یک شیر هم به این راحتی حریفش نمیشود.

  • فرهادی گفت:

   الان تو داری تعریف از هدایتخواه می کنی یا سید باقر؟ التماس چرا می کنی؟ احمدی نژاد ؟ اتفاقا هدایتخواه اگر بیاد همه روی گزینه اصلاح طلبها توافق می کنن!

 • سعید گفت:

  شاید اوج آگاهی در احساس شرمی جمعی باشد.مایی که هنوز از وجود اجتماعی خود شرم جمعی نداریم نمی توانیم ادعا کنیم دنبال چه هستیم.وقتی هنوز طبقه ای تشکیل نشده و حزبی مانیفست محکم و ازاد ندارد چگونه میتوان به انتخابات بعنوان یک جریان ک نگاه کرد.حال اینکه در وهله ی اول ساختر حزبی که نباشد،امثال دکتر تشکری باید فدای قبیله ای روشنفکر و فدای حزبی عده ای دیگر شوند.بهرحال تنها گزینه ی قابل رای رو دیده بودم.

 • گرجیان حسن گفت:

  حضور موثر تشکری در فضاهای مختلف اجتماعی و اقبال نسل تحصیلکرده و نخبه استان از ایشان نشان می دهد که جوانترها خواسته هایی دارند که از طرف نسل قبلتر نادیده گرفته شده است. بزرگترها باید دندان طمع شان را کندتر کنند و در عمل و نه شعار های پوچ، نشان بدهند که به اندیشه های نو باور دارند.

 • باران گفت:

  درود بر اقای تشکری من به عنوان یک جوان به شما افتخار میکنم استان ومجلس به حضور شما نیاز دارد چهارسال اینده منتظر شما هستیم

 • غزل گفت:

  بنظرم دکتر تشکری میتونست بهترین کاندیدی باشن ک باا افکار و بیانش افراد رو جذب کنه,,ن مث عده ای با ….. رای جمع کنن،، مگه اینایی ک بقول خودشون سابقه اجرایی کارای بزرگ دارن چ گلی ب سر استانمون زدن؟؟؟ ک … بزرگان ما هنووز توو بیان درست پشت تریبون مونده ان,,چ انتظاری هست ک مطالبات مردمو اجرایی کنن

 • یاس گفت:

  درود بر سروش استان
  دکتر تشکری شخصی کاریزما هستند واز لحاظ علمی وسیاسی توانایی ایشان جای بحث نیس
  بسیار شفاف وبرای جوانان بدون شک چراغ راه بوده و هستن
  امید همه جوانان ب کاندیدی فردی جوان ومتعهد ومتخصصه ک متأسفانه نا امید ش
  هرچند از نقطه نظرهای ایشون نمیشه دور شد و انصرافشون کاری بجاست!!!
  ب امید حضور ایشون در ادوار بعد

  • باران گفت:

   درود بر شما اقای تشکری حیف شود شرکت نکردیت امیدوارم چهار سال اینده با جدیت کامل بیاییت ما به وجود شما در استان افتخار میکنیم وما جوانان به وجود شما نیاز داریم وهمیشه در پشت شما خواهیم بود

 • دوست گفت:

  تنها مشکل تشکری نداشتن سابقه ی اجراییه. باید اول این مشکل حل شود و بعد بیاید همه حتی رقبان و دشمنان او می دانند که او چهره ای جریان ساز و باظرفیت بالا است/.

 • م.محمد گفت:

  این صاحبان و میراث خواران کی میخوان به جوانان میدان بدن؟

 • اپراشكفتي گفت:

  حضور روشنفکر و سید باقر در عدم حضورم در انتخابات بی تاثیر نبود:
  قند و کشک علی کاظم
  ملاحظه کردم هردوش ای سازم به عبارتی دیگر :
  شیخم کشد به مسجد شوخم کشد به بستان
  ما را در این کشاکش ای دوستان چه چاره
  با حفظ چند ایسم و اصطلاح نخبگی که نه نابختگی به دنبال خواهد داشت.

 • پراشكفت گفت:

  دوران گفتمان ایسم ها منقضی شده / افکار ماسینیوس و گورویج و هگل و مارکس به زبالدان تاریخ رفته است/ لفاظی با کلمات از نوع غربی و شرقی چندان هنر مندانه نیست/ جاده پرشکفت مناسب تردد نیست /مردم در مضیقه اب هستند/ جملات رنگ طاووسی و نامفهوم دردی از انها را دوا نمی کنیم/ راندن سخن به زبان مادری برای مردم منطقه. چه بسا به صواب نزدیک و بسندیده تر باشد.کلارک و بلارک و نظریه بازارهای ژان باتیسته و اقتصاد کینزی دیگر در تغییر اقتصاد لران کارایی ندارد لران به اقتصاد مقاومتی عادت کرده اند پس فرزند خصال خویشتن باش.

 • ناشناس گفت:

  صبور بعد سالهادلمون خوش شدمیتونیم دیگه سرمونو بالا بگیریم وبادی به غبغب بیندازیم و بگیم آره این مرد نماینده ماست.پز بدیم که ما هم میتونیم که ما هم چنین مردانی در دامان پرورده ایم ولی افسوس که هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد دکتر جان بنظرت احترام مینهیم و به به این شعر پیر خرابات بسنده میکنیم زهی خجسته زمانی که یار بازآید….بکام غمزدگان غمگسار باز آید….به پیش خیل خیالش کشیدم ابلق چشم ….بدان امیدکه آن شهسوار باز آید

 • پ ر گفت:

  کار هر کس نیست خرمن کوفتن
  ایشون هنوز بچه اند فکر میکنند با چند حرف چلمبه وقلمبه میتونن اسم ورسم پیدا کنند.

 • عباس بویراحمدی اصلاح طلب گفت:

  ای دریغا به برم می شکند.
  جناب دکتر تشکری من عاشق نوع نگاه شما هستم و حضور شما را پشت تریبون مجلس با نطق های آتشین و تاثیرگذار روز و شب تجسم کرده بودم. چهار سال دیگر دیر است لطفا تجدید نظر بفرمایید.

 • علی جهانبین از طایفه ی میرزا گفت:

  واقعا تاسف خوردم ک دکتر تشکری کنار کشید.خیلی ما امید و ذوق و شوق داشتیم

 • یاسر دانش از طایفه ی میرزا گفت:

  سلام.حقیقتش نمیخوام از جناب دکتر هجیر تشکری دفاع کنم والا ب حدی ناراحت شدم ک تا چند ساعت سردرد داشتم از اینکه چرا کنار کشید!!!!ایشون ی جوان با استعداد و متدینی از یک خانواده ی با اصالتی هستند.فقط اینو ب عرض میرسونم ک حیف شد این جوان از کاندیدای انتخاباتی کنار کشید و بنده قسم خوردم ب احد و ناسی رای ندهم چرا ک واقعا دیگه انگیزه ای ندارم…

 • محمدسعیدمیرزایی گفت:

  با سلام
  روحیه ی جوان و اندیشمند هجیر تشکری و تفکر فراجناحی و فراقومی ایشان و جایگاه و منزلتشون در بین اهل فرهنگ و اندیشه و هنر بر همگان آشکار و معین است. ببینید فضای انتخابات در استان ما بطور کلی یک فضای بی روح و مرده است. نسل سوخته ای که جواب خود رو در برهه ی خاصی از زمان و با توجه به سطح فکری مردم در همان سالها داده اند در دنیای امروز و با این نگاه و تفکر به خصوص نسل جوان ساختار شکنی که در این دوره زندگی می کنند و دغده های متفاوتی دارند جوابگوی نیاز های این جامعه نیستند. کاش به جوانانی چون تشکری اجازه میدان داری بدید. حضور ناگهان هجیر تشکری طیف عظیمی از نشاط را در دل جوانها ایجاد کرده بود.

 • مجتبی گفت:

  واقعا از ته قلب ناراحت شدم که شهرستان مظلوم و محروم ما این ظرفیت بزرگ رو برای حضور جناب تشکری از دست داد . تا زمانی که امثال تشکری وارد عرصه نشن و تفکر نابشون جامعه را هدایت نکنه این شهرستان درجا خواهد زد . جناب تشکری هرکجا هستی خدا پشت و پناهت

 • سپيد گفت:

  الحق که با سوادی
  دست مریزاد،والله شاهدی از بیاناتتون فیض بردم
  عده ای فقط اعتراض میکنند و جرات حرف زدن هم ندارند در جمع های متعدد،خب این تخریب ها تا کی،چه بدبختی داریم از دست یک مشت ادم خدا نشناس

 • هدایت گفت:

  1-پدران (پدربه معنای خاص و کسی که از او ارث می بریم-آموزگار-پدر معنوی-فکری و….)ما حق زیادی بر گردن ما دارند.
  2-توارث و تکامل بشر به همین روش ادامه داشته و دارد هر نسل زکات داشته و اندوخته های خود را به نسل بعد منتقل میکند هرچه سخاوتمند تر پیشرفت جامعه بهتر و بیشتر
  در جامعه ی ما روال به شکل دیگری در جریان است و پسرهمیشه به دست پدر کشته و آینده فدای گذشته میشود
  انگار قرار نیست هیچ وقت به جوانان فرصتی برای نمایش توانمندی هایش داده شود-
  مشکل وقتی حاد تر میشود که جبهه ی اصلاحات با گفتمان شایسته سالاری و نخبه پروری هم در عمل اعتقادی به این تئوری ها ندارند. و اینجا هم تشکری ها شهید موسوی هایند

 • homey گفت:

  نظر خود را وارد نمایید…این طرز فکر جناب تشکری نیست، جو حاکم بر ساحت فکری و سیاسی استانه، و برای تغییرش همه باید خطر کنند و هزینه بدن،

  • علی گفت:

   بویراحمد عرصه مردان پخته و نامور است نه جایگاه خردسالان بازی گوش

 • فرشاد گفت:

  واقعا باید به حال این استان تاسف خورد
  چرا نباید نخبگانی مانند دکتر تشکری رو با سلام و صلوات و التماس به مجلس نفرسته؟
  چرا ما قدر ایشون و امثال ایشون رو نمیدونیم؟
  چرا اینقدر در اصلاحات و اصلاحطلبان انحصار گرایی میشه؟

 • ودرووو گفت:

  به نظر بنده این اقای تشکری فقط و فقط برااینکه خودی نشون بده و ابراز وجود کنه این برنامه اومدن و انصراف رو ترتیب دادند،که فکر نمیکنم کار درستی باشه.
  البته نظر اکثر دوستا و به قولا هواداراش هم همینه.
  جمع کنید این بچه بازی ها رو
  خواهشأ سانسور نکنید.

 • ناشناس گفت:

  ضمن احترام به همه کاندیداها، دکتر رهام یزدان پناه نخبه علمی و ملی کشور، دلسوز مردم، متدین واقعی و نه متظاهر، اهل فکر و ایده، دارای بیست سال تجربه عملی و میدانی، به همت همه مردم بویراحمد علیاء، وسطی و سفلی پیروز میدان خواهد بود. زنده باد کهگیلویه و بویراحمد و پیروز باد دکتر رهام یزدان پناه

 • طاهره گفت:

  بویراحمد. هنوز ظرفیت پذیرش نیروی جوان و خوشفکر و نخبه ای چون جناب تشکری رو نداره، به امید حضور. و ظهورایشون در سطوح بالاتر.

 • فریدون هاشمی گفت:

  درود بر باور و خرد و اندیشه هجیر تشکری و گفتمان ژرف و فرهیختگی آشکارش. رند و دانا و رک. … از ما که گذشت لیک این کار سترگ/ اکنون دل شیر و نغز خر می خواهد…. دمت گرم دوست! … تو می توانستی امید دیگرگونه ی همه ما باشی. و ما همچنان همراه ت هستیم. تا زمانی که دور و دیر نیست.

 • امیر گفت:

  جناب تشکری اصلاح طلب واقعی کسی است که تفکر اصلاح طلبی خودش را به قومیت و سنت اصولگرایی ترجیح دهد. ولی شما متاسفانه گرفتار روابط خانوادگی اصولگراییتان هستید.

 • عارف گفت:

  پاینده و مانا باشن

 • بهلول گفت:

  سلام و درود بر دکتر تشکری عزیز امیدوار بودیم به امدنت تا جشن پیروزی و نام تورا بر سردربهارستان بنشانیم .
  گلایه ای دارم ز دوست از اصلاحاطلبان خواهان ان بودیم که شمارا دعوت بکنن و واقعا از جوان فرهیخته و تحصیلکردو اندیشمندی چون شما بخواهن که پا درعرصه انتخابات بگذارید ولی … دکتر عزیز هرجاهستید سالم وبرقرارو تندرست باشید

 • خسرو دشمن زیاری گفت:

  گه ملحد و گه دهری و کافر باشد-گه دشمن خلق فتنه پرور باشد-باید بچشدعذاب تنهایی را -مردی که زعصرخودفراترباشد.مصاحبه ی جناب تشکری را خواندم تنها این شعر شفیعی کدکنی خاطرم آمد آزرده شدم برای کثیری از مردم فهیم شهرستان ها ی بویراحمد و دنا خصوصن جوانان این مرز و بوم که دل بسته بودند به حضور ایشان که برکسی پوشیده نبوده و نیست .بدون شک جناب هجیر تشکری مصداق بارز شعرکدکنی هستند فراتر از عصر ومکان. امیدواریم دراین ساعات باقی مانده در تصمیم خود تجدید نظرکنند.

 • پابرجا گفت:

  بدون شک نسل جوان و آینده ساز و روشنفکر به امثال دکتر تشکری نیاز داشتن از نظر ما حیف شد ولی امیدواریم بتوانن در سایر عرصه ها موفق باشند

 • اصلاح طلب میانه رو گفت:

  با نگاهی دقیق می توان متوجه ظرافت رفتار و گفتار سیاسی آقای تشکری شد. آنجا که حضور وی انتظار میرفت، با رفتار سنجیده سیاسی و مصاحبه دقیق ایشان به رد این موضوع پرداختند. که در این مصاحبه به نکاتی برجسته از جمله احترام به بزرگ عرصه اصلاحات، انتظارات غلط مردم از یک نماینده، خرد جمعی و سایر موارد اشاره شده است. امید است که استانمان با ایجاد شرایط مطلوب تر از حضور ایشان و دیگر افراد زبده سیاسی در آینده بهره ببرد.

 • طهورا گفت:

  زان پیشتر که عالم فانی شود خراب
  مارا ز جام باده گلگون خراب کن
  امید است که حداقل در این شرایط یک نیروی قدر و مطرح مثل سیدباقر یا هجیرتشکری (که تا این لحظه کسی نبوده) مورد تایید قراربگیره!

 • آدیش گفت:

  خبربدی بود .دکتر جوان خوب و خوشفکر و داناییست. بعد از تمام سرافکندگیها میتونستیم گزینه ی نخبه و سرافرازکننده یی به مجلس بفرستیم.
  متاسفم که حب و بغضها و من منم ها جایی برای پیشرفت این استان نمیذاره

 • اردوان گفت:

  همین مصاحبه ی کوتاه تفاوت دکتر تشکری با سایر کاندیدای دیگه رو به روشنی نشون میده،امید و شور وعجیبی در جوانان به وجود اومده بود که متاسفانه از بین رفت و خاموش شد،ولی امیدواریم این پتانسیل رو تادیده نگیرن و به ساماندهی این جوانان بپردازن
  به هر حال امروز نه آغاز و نه انجام جهان است ….

 • عماد گفت:

  شاید اصن این روش بهتر باشه و ایشون بتونن تو شهرستان کار فرهنگی زیرساختی عمیقی بکنن تا اینکه بخان نماینده باشن و بیشتر وقت رو صرف مجلس بکنن!
  هر چیزی که خیر مردمه انشاله پیش بیاد

 • ایران گفت:

  سلام.واقعا نا امید شدم از طرز تفکر آقای تشکری به عنوان یکی از تاثیرگذران جوان اصلاحات،در قرن 21 و مباحث قومی و قبیله ای

  • علی از لوداب گفت:

   دوست عزیزی که متاسف شدن از این رفتار هجیر تشکری آن هم در قرن ۲۱’دوست عزیز ما در استانی زندگی می کنیم که همش سی سال نی که شهرنشین شدیم در لندن که زندگی نمی کنیم پس تاثیر داره

 • منصور گفت:

  خدا دونه فقط و فقط خوت لیاقت نماینده وابینه داری. هر جا بی سربلندی مرد.

 • هم کلاسی. سانسورش نکن گفت:

  بابا این با سوابقش برای شورا هم تایید نمیشه
  گذشته از اینکه در قامت نماینده مردم هم نیست
  مگه هر کی حرفای ….. زد دیگه میتونه نماینده جریان اصلاحات باشه.
  منم میتونم بگم هیچ کس و هیچ چیز رو قبول ندارم. سخت نیست.
  قبول داشتن برخی چیزها و دفاع از آنها مهمه.

  • homey گفت:

   استان ما در این مقطع زمانی، آمادگی پذیرش افرادی از قبیل ایشون رو ندارن،!!!

  • homey گفت:

   جناب تشکری

   سر تسلیم نهادیم به حکم و رایت
   تا چه اندیشه کند حکم جهان آرایت

  • حسین شفیعی مهریان گفت:

   الحق که دوست خوبم جناب تشکری شایسته ردای نمایندگی این مردم محروم ومظلومست حیف که نیامد….

پربازديد