تاریخ درج خبر : 1394/10/05
کد خبر : ۵۲۸۴۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری نخستین کارگاه آموزشی تیمارداری حیات وحش در استان

فرماندار دنا با ابراز تاسف از ایجاد رقابت میان انسان و طبیعت گفت : شاهد آن هستیم که تعامل باطبیعت جای خود را به رقابت داده است .
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویر احمد دراین کارگاه یک روزه که برای نخستین بار درشهرسی سخت در دومین روز از دی ماه برگزار شد علی فت تاج امیری فرماندار شهرستان دنا گفت: شهرستان دنا یکی از 8 شهرستان استان کهگیلویه و بویر احمد است که دارای 46 هزار جمعیت که عمده آنهاروستائیانی هستند که در دامنه کوه دنا سکنی گزیدند و بطور مستقیم با حیات وحش در ارتباطند.
در این کارگاه آموزشی که با مشارکت اداره کل حفاظت محیط زیست استان و پروژه زاگرس و تشکل های مردم نهاد برگزارشد تاج امیری ضمن لزوم برقراری توازن میان طبیعت و نحوه استفاده از آن به دو مقوله زیست محیطی اشاره کرد و گفت : توسعه شاخصهای زیست محیطی و همچنین توسعه شاخصهای پایدار زیست محیطی دومقوله ای هستند که باید میان این دو توازن برقرار شود.
این مقام مسئول به ابراز تاسف از رقابت میان طبیعت و انسان اشاره کرد و گفت : شاهد آن هستیم که انسان برای توسعه صنعت و تکنولوژی خود بجای تعامل با طبیعت به رقابت با طبیعت پرداخته است .
این مقام مسئول ضمن امیدواری به توسعه پایدار روستاهای حاشیه دنا و همچنین به حداقل رساندن صدمه در کنار این توسعه گفت : شهرستان دنا با وجود تنوع زیستی گیاهی و جانوری نیاز است تدابیری اندیشیده شود که مردم سهم حداکثری در حفاظت از این موهبت الهی را داشته باشند.
در این کارگاه آموزشی دکتر معماریان مدرس کارگاه و تیماردار حیات وحش ایران مهمترین مشکلات حیات وحش کشور را نبود متخصص حیات وحش و عدم مرکز بازپروری عنوان کرد
در ادامه این کارگاه که در ساعت 16 به اتمام رسید مواردی بصورت تئوری و سپس عملی توسط دکتر معمارین به شرکت کنندگان آموزش داده شد .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد