تاریخ درج خبر : 1394/10/06
کد خبر : ۵۲۸۵۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

چند هزار نفردر استان می توانند رای دهند؟

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از 490 هزار نفر در این استان واجد شرایط رای دادن در انتخابات هفتم اسفند امسال هستند.
محمد علی تقوی روز شنبه با بیان این که بیش از نیمی از این تعداد مرد و نیمی زن هستند،افزود: داشتن شناسنامه و کارت ملی برای رای دادن افراد بالای 18 سالی ضروری است.
تقوی اظهار کرد : تاکنون بیش از 30 هزار کارت ملی هوشمند در کهگیلویه و بویراحمد صادر شده که پیش بینی می شود تا پایان سال آینده نیمی از واجدان شرایط کارت هوشمند دریافت کنند.
وی عنوان کرد: بیش از 14دفتر پیش خوان ثبت احوال در استان آماده نام نویسی مردم برای صدور شناسنامه ویا کارت ملی است که این تعداد تا پایان سال جاری به دو برابر افزایش می یابد.
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1390 جمعیت کهگیلویه و بویراحمدبیش از 658هزار و 629 نفر اعلام شد که نزدیک به 48 درصد مردم آن در روستاها و 52 درصد در شهرها زندگی می کنند.
جمعیت روستایی کهگیلویه و بویراحمد تا قبل از این سرشماری همواره بیشتر از جمعیت شهری بوده است اما در این سرشماری برای اولین بار تعداد افرادی که در شهرها زندگی می کردند از روستانشینان بیشتر شد.
کهگیلویه و بویراحمد با 15 هزار و 504 کیلومتر مربع، یک درصد از مساحت ایران و 89صدم درصد از جمعیت کشور را دارد و به طور میانگین در هر کیلومترمربع آن 42 نفر زندگی می کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد