تاریخ درج خبر : 1394/10/07
کد خبر : ۵۲۸۵۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -
ایمان اشکوه:

ستار یا باقر؛ کدام یک خان بویراحمد می شود؟

ستار هدایت خواه بالاخره با همه کش و قوس ها، با همه نیامدن های ضمنی اش و با همه دغدغه های فرهنگی اش روز جمعه با تمام قوا به میدان آمد تا بیخیال فرهنگ شود و دوباره وارد عرصه سیاست شود و پیش بینی های اکثر تحلیل گران که خبر از حضور قطعی نماینده سابق مردم بویراحمد ودنا داده بودند را تایید کرده باشد.

اصولگرایان بویراحمد و دنا که چاره ای جز راضی کردن ستار و هموار کردن خواسته ها و پیش شرط های ایشان نداشتند بعد از خلقی پور ، پیوند و حبیب الله پیشوا که هیچ کدام شخصیت محبوب شیخ صفدر پناهی و مسعود حسینی نشدند، باز هم ستار را به عنوان گزینه نهایی مطرح کردند تا یک شخصیت کاریزما و رای آور در مقابل سید باقر موسوی، کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان قرار دهند البته به این امید که موسوی از فیلتر  شورای نگهبان رد نخواهد شد.

ستار هدایتخواه که در دوره قبل با وجود عدم حضور یک کاندیدای شاخص اصلاح طلب نتواست از اقبال عمومی مردم برخوردار شود و در برابر غلام محمد زارعی شکست سختی متحمل شد این بار باید با سه گروه برای پیروزی بجنگد.

اصولگرایان که خود دارای چندین نیرو هستند و شخصیت های قابلی همچون دکتر نیکبخت و روشنفکر را داوطلب حضور در انتخابات می بینند به سختی می توانند مرحله گذر از خود را رد کنند.

اعتدالیون یا هوادارن کاندیداهای مستقل را باید دومین مشکل اصولگرایان هوادار هدایت خواه نامید،به نظر می رسد زارعی در میان این طیف دارای رای بسیاری باشد و البته بسیاری از هواداران اعتدالیون یا کاندیداهای مستقل در بویراحمد گرایش قومی و قبیله ای را به حزب ترجیح می دهند و با توجه به تعدد کاندیداهای مستقل بعید است از سبد این طیف رای قابل توجهی نصیب هدایتخواه اصولگرا شود.

اما سومین گروه و سرسخت ترین رقیب اصولگرایان هوادار هدایت خواه، حضور سید باقر موسوی در جناح رقیب است که بزرگ ترین معضل آن ها به شمار می آید و تمام امیدواری هوادارن ستار، رد صلاحیت شخصیت کاریزما و محبوب اصلاح طبان توسط شورای نگهبان می باشد.

حضور ستار هدایت خواه در آخرین لحظات و یک روز بعد از حضور سید باقر موسوی، دوپینگی کارساز برای اصولگرایان ناامید بویراحمد بود. اما اصول گرایان باید به این نکته هم توجه کنند که حضور ستار هدایتخواه برای اصلاح طلبان یعنی تلاش بیشتر برای پیروزی در مقابل رقیب سنتی، چه سید باقر از فیلتر شورای نگهبان عبور کند چه نکند. حضور هدایتخواه قطعا برای اصلاح طلبان می تواند یک امتیاز مثبت و بزرگ باشد تا اینکه باعث نگرانی آن ها شود چرا که این حضور می تواند دلیلی قوی برای همبستگی همه جانبه اصلاح طلبان باشد.

باید منتظر تایید صلاحیت ها ماند و دید که فینال ستار و باقر برگزار می شود یا شورای نگهبان اجازه برگزاری این مسابقه را نخواهد داد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • نوید گفت:

  باسلام.
  از ویژگی‌های یک نماینده اینه که واقعا قدرت بیان قوی و جرات قانون گذاری داشته باشه اقای زارعی نشون دادن که واقعا قدرت این کارو ندارن. هر تصمیمی براساس احساسات و قبیله ای فقط به ضرر مردم واقعا ضلم دیده استانه.

 • pzhman گفت:

  آقای هدایت خواه غیراز توخواب ببینه یکباردیگه بیاد توصحنه

 • رسول ک گفت:

  مسخره بود

 • شاپور گفت:

  خان عزیزم به زباله دان تاریخ پیوست. نویسنده محترم مگه خان هم از طریقه رای انتخاب می شد؛ولی فکر کنم به زور بود. خیلی هم بی ربط نوشتی

 • بویراحمدی گفت:

  هدایتخواه‏ ‏خیلی‏ ‏به‏ ‏خودش‏ ‏اعتماد‏ ‏داره…به‏ ‏جز‏ ‏ده‏ ‏…‏ ‏ک‏ ‏هر‏ ‏کار‏ ‏دونستی‏ ‏براشون‏ ‏کردی‏ ‏اونم‏ ‏چون‏ ‏مثل‏ ‏خودت‏ ‏اصولگرا‏ ‏بودن‏ ‏کی‏ ‏بهت‏ ‏رای‏ ‏میده…بیشتر‏ ‏از‏ ‏این‏ ‏خودتو‏ ‏بی‏ ‏ابرو‏ ‏نکن‏ ‏و‏ ‏لعن‏ ‏و‏ ‏نفرین‏ ‏مردم‏ ‏رو‏ ‏دنبال‏ ‏خودت‏ ‏نکشون‏ ‏..تو‏ ‏ک‏ ‏خیییییییییییییلی‏ ‏ب‏ ‏این‏ ‏مساعل‏ ‏اعتقاد‏ ‏داری‏ ‏…البته‏ ‏همه‏ ‏میدونن‏ ‏ک‏ ‏در‏ ‏ظاهر‏ ‏

 • زرین گفت:

  آفرین ایمان عزیز، شکلک دست ……
  برای من که تیتر برام اهمیت زیادی داره این قشنگ ترین تیتری بود که توی این سایت دیدم.
  درود بر تو
  جوانان دانای دانش پذیر
  سزد گر نشینند بر جای پیر

 • قبیله گفت:

  فقط میگم احسنت خوب مردم رو سرگرم کردین

 • ناشناس گفت:

  چه دغدغه ای نگو بابا,ستار به این امید که سیدباقر تاییدنشه اومده, ولی چرا عاقل کندکاری ,کاری,,,سیدباقر هم تایید نشه یار دیرینه اش مهندس منصور نیکبخت رو هست.

 • سجاد گفت:

  کی گفته چون هدایت خواه با دولت هم جهت نیست نمی تونه کاری بکنه ایشون خیلی از وزرای دولت احمدی نژاد را استیضاح کرد ولی نمی تونه جلوی دولت روحانی بایسته به نظر من اگه ایشون قبول بشه هر وزیری که بخواد تخلف بکند استیضاح میکند همان طوری که در دولت قبل انجام دادمصلحت کشور اینه که دولت و مجلس از دو جناح باشند

 • دنا گفت:

  این تیتر یک بی احترامی به سایر نماینده هاست لطفا اصلاح شود

 • طرفدار عزت بویراحمد گفت:

  فقط سید باقر موسوی میتواند با دولت روحانی کار کند.

  بقیه بعلت اینکه اصولگرا هستند اگر به مجلس هم بروند وضع بویراحمد از این هم بدتر میشود.

  تازه هدایتخواه مخالف سرسخت دکتر روحانی و سید محمد خاتمی و هاشمی رفسنجانی است.پس دور هدایتخواه را خط بکشید که بویراحمد با نمایندگی هدایتخواه در عرض 4 سال آینده به بیچارگی خواهد رسید.

  دور دور اصلاحات و اعتدال است پس نماینده باید هم خط دولت باشد تا بودجه بیشتر بگیرد.

  الان گچساران در استان سروری میکند چون نماینده اش دکتر تاجگردون هم خط دولت روحانی است.آقایان اینو بفهمید و با تدبیر عمل کنید.

  پس همه متحد و یکصدا از سید باقر موسوی شیر بویراحمد حمایت کنیم.

 • عدالتخواه گفت:

  این که نشد آقای هدایتخواه همش درباره نفوذ غرب و تاریخچه فتنه از 20 سال پیش تا 20 سال آینده و پیش بینی آینده حرف بزنی البته این هم خوبه اما یکم هم درباره نفوذ رانتخوارانی مثل بابک زنجانی و خاوری و رحیمی معاون اول احمدی نژاد و اختلاسهای بیمه و وزارت نفت و لوله سازی خوزستان و …….. که همش در دوران نمایندگی شما و رئیس جمهوری احمدی نژاد اتفاق افتاده و کمر مردم را با این اختلاسها شکستند حرف بزن.

 • عدالتخواه گفت:

  چرا این آقای هدایتخواه هیچ وقت درباره رشد منفی 6 درصدی اقتصاد در دوران احمدی نژاد و افزایش فقر و فساد و بیکاری در دوران دولت احمدی نژاد حرف نمیزند؟؟؟؟؟
  چرا این آقای هدایتخواه هیچ وقت درباره سه برابر شدن و افزایش 300 درصدی قیمت خانه و زمین و اجاره ها ی مسکن که محصول عملکرد دولت احمدی نژاد است حرف نمیزند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چرا این آقای هدایتخواه هیچ وقت درباره بی عدالتی هایی که در حق مردم برخی مناطق بویراحمد در دوران نمایندگی ایشان اتفاق افتاد چرا حرف نمیزنی؟؟؟؟

 • عدالتخواه گفت:

  چرا یک بار این آقای هدایتخواه درباره فساد 3000 میلیاردی در دوران دولت احمدی نژاد حرف نمیزند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چرا یکبار این آقای هدایتخواه درباره ماجرای بابک زنجانی که در دوران احمدی نژاد اتفاق افتاده حرف نمیزنه؟؟؟؟؟؟؟؟
  چرا یک بار این آقای هدایتخواه نماینده وقت بویراحمد درباره سیاست خارجی دولت احمدی نژاد و 12 قطعنامه که علیه ما نوشتند و کشور را تحریم کردند و اقتصاد کشور را به فلاکت کشاندند حرف نمیزند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چرا این آقای هدایتخواه هیچ وقت درباره خانه های مسکن مهر و نوع ساختن آنها و مشکلات مردم درباره مسکن مهر که مربوط به دوران نمایندگی ایشان است حرف نمیزند؟؟؟؟

 • شروه گفت:

  چیه؟
  کامنت منو نزدین و تو متن اسم غلام محمد زارعی را که غلامرضا نوشته بودید، اصلاح کردید!
  اینو هم میتونید سانسور کنید
  نواندیش
  آزادی خواه و …

 • ناشناس گفت:

  هرکس رو خدا بخواد همون میشه

 • ناشناس گفت:

  برادر بزرگوار این چه مطلبی من ئامروز میگم نمیام شاید تافردا هزاران اتفاق بیفته بعدش مگه هرکی رفت نماینده شد نمیشه کار فرهنگی کنه .اتفاقا ایشون در زمان نمایندگیش کلی کار فرهنگی انجام داد

 • فردین جعفرزاده گفت:

  قطعآ جناب باقر خان موسوی در صورت تایبد صلاحیتش برنده انتخابات می شود وستار شکست ابدی می خورد .به امید برنده شدن اصلاحات در استان ک ب

 • ناشناس گفت:

  تیتر برازنده نیست.انتخاب تیتر مثل تیتر مهمه

 • ناشناس گفت:

  بویراحمدنیازبه خان ندارد.این بحث های نجات دهنده ومنجی یک بحث انحرافی وتبلیغاتیه وروشنفکران وعامه مردم همچین بحثی روقبول ندارن یه پیرزن یاجوان روستایی بیکارهمچین بحث هایی رونه باوردارن نه حلا ل مشکلات میدونن من واقعا متعجبم ازنویسنده

 • ناشناس گفت:

  اینبار مهدی روشفکر خان میشه پس مهدی خان را هم اضافه کن

 • ح گفت:

  من به شخصه خیلی به هدایت خواه باور داشتم ولی وقتی دیدم که ایشان با این باور که به فرض رای هم بیاورد آیا میتواند با دولت روحانی کار کند,دیگه به این نتیجه رسیدم که ایشان هم سردردی برای آینده این شهرستان و دنا ندارد فقط وفقط میدانی برای تازوندن جناح خویش میخواهد

 • دانشفر ابراهيمي گفت:

  مصداق شخصیت کاریزما فقط رهبر فقید و بنیان گذار جمهوری اسلامی بود. اصطلاحات منجی بویراحمد، نجات دهنده بویراحمدو….متاسفانه ادبیاتی است که جنبه فریبکارانه داشته وبرای کسب قدرت و تضعیف رقیب این روزها دلمشغولی قلم به دستان در استان شده است، و ستار و باقر کدامیک خان بویراحمد می شوند شبیه کلمات طنز امیز چارلی چاپلین است. عجب روزگاری؟؟؟؟

  • همتی گفت:

   البته کاریزما فقط مختص یه نفر نیست هرکسی ممکنه مورد اقال عمومی قرار بگیره ولی موافقم که استفاده از کلمات باید با دقت صورت بگیره صرف اینکه ما از یه نفر خوشمون میاد ، قبولش داریم و … نمی توان تعمیم داد به کل جامعه اینطوری اعتبار نگارنده هم زیر سوال میره…

 • ماجرای آمدن دکتر هدایتخواه گفت:

  ماجرای آمدن هدایتخواه:

  هدایتخواه زیر استخاره و قولش زد چون دید سید باقر موسوی آمده تا اصلاحات پیروز شود و احساس خطر برای اصولگرایی کرد.

  در واقع هدایتخواه نمیخواست بیاید.چون بنا بر این گذاشته بود اگر سید باقر موسوی نیاید او هم دیگر نیاید.اما تا دید سید باقر موسوی آمده فورا خودش را رساند فرمانداری و ثبت نام کرد.
  البته فشار بیش از حد اصولگرایان در ۲۴ ساعت آخر ثبت نام تاثیر گذار بود.

  همه اصولگرایان فهمیدن زارعی و نیکبخت و روشنفکر و جانی پور و دیگر اصولگرایان حریف سید باقر موسوی نیستند و سید باقر موسوی با قاطعیت همه اونها را شکست میدهد لذا دست به دامان دکتر هدایتخواه شدند و مجبورش کردند بیاید.

 • دوست گفت:

  هم ستارخان
  هم باقرخان
  هم عبدالله خان
  هم شگرالله
  تن همشونو تو خاک لرزوندی جوون!

 • همتی گفت:

  تیتر مسخره ای بود …

  • همتی گفت:

   تازه طرف اون تیتر رو زده بعد عکس خودشو به این بزرگی میزاره …

  • رضا گفت:

   به امید خدا.باز هم زارعی,ولی نه خان,خدمتگذار ملت….یا زهرا….

پربازديد