تاریخ درج خبر : 1394/10/07
کد خبر : ۵۲۸۶۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -
حمید طاهری بویراحمدی

پاسخ به مصاحبه آقای قاسم یزدانی

به نام خدا
با سلام و درود به پیشگاه ولی عصر و نایب بر حقش امام خامنه ای و با سلام و درود به روح بزرگ امام خمینی رهبر کبیر انقلاب ضمن تشکر از مردم شریف و عزیز شهرستان های بویراحمد و دنا که با تدبیر خود همیشه سرنوشت خود را رقم می زنند
بشنو از نی چون حکایت می کند و از جدایی ها شکایت می کند
کز نیستان تا مرا ببریده اند از نفیرم مرد و زن نالیده اند
سینه خواهم شرحه شرحه از فراق تا بگویم شرح درد اشتیاق
آقای قاسم یزدانی
زمانیکه شیپور های جنگ نواخته می شود،شناختن مرد از نامرد مشخص می شود پس ای شیپور ها بنوازید.
امروزه بیش از هرچیز به بلوغ سیاسی و بلوغ ایمانی و بلوغ اجتماعی نیاز داریم و بس. بلوغ سیاسی نیاز داریم برای اینکه انصاف و عدالت و مروت را در تحلیل های سیاسی و شناخت صحیح از واقعیت های جامعه و انتقاد از نهادهای حکومتی و مسئولین و دولتمرادن رعایت کنیم.بلوغ ایمانی نیاز داریم تا بتوانیم افراط و تفریط ها را کنار گذاشته و دین و اعتقادات را به بازی و سخره نگیریم و با پوشش دین و مذهب عوام فریبی و فرصت طلبی و سود جویی نکنیم.
بلوغ اجتماعی نیاز داریم تا بتوانیم صبر و ارامش را به جامعه مان را ارتقا دهیم و حقوق انسانی و اخلاقی و اجتماعی و شرعی همدیگر را به خوبی بشناسیم و رعایت کنیم ان شاء الله .
آقای یزدانی در رابطه با مصاحبه ناصحیح شما در سایت استان بر خود لازم دیدم نسبت به وظیفه شرعی خود پاسخ شمار ا به عنوان شهروند هم استانی دهم.
در صحبت هایتان اظهار داشتید با هر شخصی صحبت کردید در جهت ستاد آقای دکتر عارف تقبل نکرد و خود را اصلاح طلب می دانید در حالیکه تنها کاندیدای اصلاح طلب شخص دکتر عارف بودند و در آن شرایط سخت و مشکلات در کشور جناب آقای دکتر بهرامی مسئولیت ستاد ایشان را بر عهده گرفت و این پرچم را در نبود شماها برافراخت تا آن حد بیگانه نسبت به شخصت برجسته اقای دکتر عارف ، وحتی ستاد ایشان که محل رفت و امد تعداد زیادی از اصلاح طلبان اصیل استان بود در جنب مصلی بزرگ شهر، شما را پیدا نکردیم و بی شرمانه سخن میرانید که ستاد اقای دکتر عارف کجا بود که مسئول داشته باشدایا در گفتن چنین صحبتهایی خجل نشدید ؟
شما ها عده ای که مردم را رها کرده و دنبال جمع اوری اموال برای خود در خارج از استان هستید چه شده که نگران حال مردم شدید چه چیزی شما را چنین متکبر و مغرور ساخته است که به دنبال شخصیتی بزرگ و مردمی که سالها در کنار مردم ایستاده و به این مردم خدمت کرده است سخن می رانید.
آقای یزدانی شماها افراد سنتی هستید که در وضعیت فعلی استان نسبت به طرز فکر این مردم عقب هستید و اگر کسی بخواهد در وضعیت قبلی بماند به فرد سنتی تبدیل می شود، اگر روزها و سالها در سخت ترین شرایط در کنار این مردم می ماندید و خدمت صادقانه می کردید حداقل جایگاه انسان های محترم را می شناخیتد و به خودتان در هر جبهه ای که هستید اجازه آوردن نام و یا قضاوت در مورد دیگران را به خود نمی دادید.
ما اعتقاد داریم که از نسل زاگرس هستیم وقتی بیژن به چاه افتاد روی ان سنگی گذاشته شد و مردم بسیار نگران شدند و افراد مختلفی برای برداشتن سرچاه دست به کار شدند که توان برداشتن آن را نداشتند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که رستم باید این سنگ را بلند کند و رستم با دستان توانمند خود آمد و سنگ را بلند کرد و بیژن آزاد شد و احساس من به عنوان شهروند این شهر این است که شماها که از چهار سال پیش به دنبال سهم خواهی از این جریان بودید و سنگ های بزرگی را بر سینه این مردم نهادید رستمی خواهد آمد وآن دکتر محمد بهرامی است، آمده است که این مردم را از دست شما نجات دهد و شمایی که به نام این مردم جلو رفتید و با آقای حاج زارع در قبال خواسته هایتان صورتجلسه تنظیم کردید و با ایشان وارد معامله شدیده اید جایی بسی شرم دارد و شما را یادآور میشوم، ما نیازی به نیرو هایی که در مقابل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قد علم کرده اند و مجددا قصدشان قد علم کردن است ، نداشته و نداریم و اگر هزینه ای دادید برای اغراض و اهداف شخصی خودتان بوده و بس .
و در نهایت شما را به جمله ای از استاد خودتان بسنده میکنم:
مرحوم بهمن بیگی :
بویراحمد جنگی نکرد که در ان پیروز نشود، بویراحمد هیچ گاه زیر بار زور نرفت هرگاه گوش ها رابرای شنیدن کلمه حق ناتوان دید با صدای رسای گلوله بیدار میکرد در بویراحمد کوهی نبود که از حماسه سخن نگوید و کمری نبود که از حماسه سخن نسراید انقلاب عشایر فقط در صورتی جان گرفت که به بازوی عریان عشایر تکیه داشت هیچ یک از طغیان های جنوب بی پای مردی پا برهنگان بویراحمد به جایی نرسید بویراحمد انقدر دست به ماشه برد پا در رکاب فشرد که از یک دهستان یک استان آفرید ، حال قضاوت را به مردم بزرگ و قدر شناس استان می سپاریم.
حمید طاهری بویراحمدی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • کامبیز گفت:

  درود خدا بر جناب اقای حمید خان طاهری بویراحمدی . و همینطور درود خدا بر جناب عبدالله خان ضرغام پور . واسه ما و استان ما همیشه مایع افتخار بودن و تا همیشه هستن و نام شان جاویدان خواهند ماند .

 • سیسخت گفت:

  چنین بایکدیگرسخن گفتن همان تفرقه ای است که جریان اصول گرایی خواهان آنند پس ازنزاعهای شخصی بپرهیزید ودرسطح کلان کشوری به مسائل توجه کنید. تا جایی که بنده درطول بیست سال خدمتم به عنوان یک فرهنگی برخورد داشتم آقای یزدانی یکی ازمدیران توانمنددرآموزش وپرورش شهرستان دنا بودندو درطی مدت خدمتم درمحضرایشان فردی قانونمند محسوب میشدند. درخصوص دکتربهرامی همین نکته بس آفرین به پشتکار واعتمادبه نفس این جوان که خود دلیل محکمی برلیاقت وپرچمداری جریان اصلاحات توسط ایشان است.
  مردم شریف بویراحمدودناچنان احساسی با مسائل برخوردنکنید که درروز اعلام نتایج حسرت تفرقه افکنی خودرابخوریم.

 • اصلاح طلب گفت:

  درود بربهرامی و سید باقر موسوی

  • ناشناس گفت:

   بنام انکه جان رافکرت اموخت. من یک بویراحمدی هستم (وایل وتبارم را همه میشناسند)وکاری به جناهای سیاسی ندارم ویک نصیحت به شما برادران میکنم لطفا کأسه داغتر ازآش نشوید وطرف داری ازچپاولگران مال مردم نکنید که برهمه مردم این به وضوح آشکار میباشد وروزی روسیاه خواهند شد همان طورکه گذشتگان شدند. خداوند درقران می فرماید فأنٓ مأ الّعسرِیسرا. برای مردم بعداز هر سختی اسانی است. ان شاالله

 • برزو گفت:

  آقای طاهری دستت درد نکنه با اون سلام دادن اول مطلبت . ((که مگه ده خان)).پوز پٌرل جلیلل از تنگ تامرادی تا گجهسون استان را درست کرد . فرماشت ایکنی پول دار ؛ سرمایه دار بیراحمد چند تا بچه بویراحمدی توی شهر یاسوج نذاشتن یه لقمه نونی بدن به زن وبچه هاشون رفتند تهرون بدبختی وکارگری.

 • طایفه جلیل گفت:

  حمیدخان عزیز.شما نه طعم زجر و بدبختی وبیغاری در زمان گذشته کشیدی نه در زمان جنگ و نه پس از جنگ.چونکه مردم میخواستند یا نمیخواستند همه زمین و…مردم بزور یا صلاح هم بماند در اختیار شما بود.شما هم اینطوری حق بجانب سخن نرانید.جناب حمید خان همه ایل بویراحمد میدانند که سختیهایی طایفه جلیل از گذشته تابحال کشیدند تا شماها به نام و نوایی رسیدید.واما در خصوص بهرامی .بیش از یک سوج جلیل به بهرامی رای داد تا توانست 23هزار رای بیاورد واما 7اسفند اگر رای رستم شما از 10هزار بیشتر شد …….بماند.

 • محمدمهدی گفت:

  اقای حمید طاهری بلتا یکی گپ بزنه که مردم نشناسنش کرو شجرنامه خانواده شما درباره این انقلاب واضح و معلومه شما خانزاده هستید فکر نکنم ادبیاتی که به کار برده اید واقعیت درونی شما برا انقلاب و حکومت باشد پس خواهشا اصلا وارد این بحث ها نشوید چون و قدیم گفتنه همه همه نه ایشناسه

 • شما که راست می گویید! گفت:

  آقای طاهری، خود و دوستانتان را عین نظام و بقیه را ضد نظام پنداشته ای. با شناختی که از اعتقادات شما هست همگان به این پنداشت شما خواهند خندید.بدین سان همگان حق دارند به اصلاح طلب بودن آقای بهرامی شک کنند. با توجه به ادبیات سیاسی تان، نمایندگی شریعتمداری کیهان در استان را عهده دار شوید.

 • یاسوج صادق گفت:

  احسنت برشما حمیدطاهری بویراحمدی وروحش شادعبدالله ضرغام پوربویراحمدی،وزنده بادهادی وشهبازضرغام پور!!!!

 • رضا گفت:

  اقای یزدانی امثال شما دستتون واسه مردوم رو شده شماها فقط دنبال منافع وپست هستین نه به فکر مردوم

 • محمد رحمانی گفت:

  جناب حمید خان احساساتی برخورد نکنید جناب یزدانی گفتن دکتر عارف ستاد استانی نداشت ودکتر بهرامی ستاد شهرستانی دکتر عارف را رااندازی کردند.در ضمن بدانید ویک بار دیگر نوشتتان را بخوانید متوجه خواهید شد کی سنتی وچماقی باب گفتگو را باز کرده .

 • محشریف گفت:

  بقول اون دوستمون .
  اقای طاهری شما راچه به این کارا .
  زمانی به زور مال وسرمایه مردم فقیر رابنام خود مصادره میکردید تا به نام ونوایی رسیدید
  حالا چه شده که بی پروا وبدون سند به خانواده معظم شهدا ونیروی انقلابی اهانت میکنی

 • منصوری گفت:

  واقعا متعجبم که افرادی مانند آقای یزدانی چطور این اجازه رو به خود میدهند که چنین حرف های کذبی در مورده دکتر بهرامی بزنن.درود بر دکتر بهرامی درود بر اصلاحات درود بر سید باقر موسوی

 • باقری گفت:

  درود بر حمید خان طاهری بویراحمدی…..و دکتر بهرامی

 • بی خیال گفت:

  بزن به سلامتی….توراچه به این کارا

 • بی طرف گفت:

  وقتی اصلاح طلبان با شعار دروغین شایسته سالاری !!! کسی را که رشته تحصیلی اش ادبیات است در پتروشیمی بهش مسئولیت می دهند . حق دارد که خود را قیم اصلاح طلبان شهرستان بداند .

 • ناشناس گفت:

  شاید به نظر برسد که جوابیه تند باشد ، ولی در مقاله آقای یزدانی به طریقی زیرکانه آقای بهرامی که انصافا فردی نجیب و محترم است را مورد تمسخر قرار داده و تحقیر کرده است ، در صورتی که نماد اصلاحات استان مجموعه مردمی هستند که رای می دهند نه فقط چند نفر به اصطلاح لیدر که هر چه می خواهند می گویند و به همه می تازند. به خاطر بازکردن جاده برای آقای موسوی نیازی به تخریب آقای بهرامی نبود.

 • ناشناس گفت:

  سلام برجناب طاهری عزیز .ازکم وکیف مصاحبه اقای یزدانی بیخبریم،ام جناب طاهری ایکاش لحن نوشته تان محترمانه وسازنده تر میبود امیداستکه اقای یزدانی هم رعایت کرده باشند یکبار دیگر هم یک نقد از شما خوانده ام ،لحن تان تند وعصبی وار است اگر خواهان تاثیر گذاری هستید متانت بیشتری مبذول دارید تاطرف مقابل اگر هم احیاناغفلتی کرده از شما متانت بیاموزد . شخصا از شما وخانواده بسیار محترمتان تواضع بیشتری را انتظار داریم .اراذتمند شما ج.ا.

 • جلیل گفت:

  اقای طاهری ..شناسنامه هرکس کاملا مشخصه گذشته همه ما مث ایینه در جلوی دید عمومه از استاد علم وتحصیل سخن گفتی ومن برسخنان همون معلم عشایر بسنده میکنم که گفت از دشت روم بسوی طایفه جسور جلیل که بار سنگین جنگ را بدوش میکشید روانه شدم …………..ما از نسل همون بزرگانیم که خسارات زیادی را از رژیم سابق متحمل شدیم وتسلیم نشدیم .دروغ وریاکاری را گناه دانسته وصداقت ویکرنگی وشجاعت مشخصه همه ماست

 • ناشناس گفت:

  اقای طاهری وقتی اقای یزدانی در جبهه وجنگ بودند و شهید و جانباز نثار انقلاب کردن شما مشغول ………. و ……….. بودی و خودت و همه بویراحمد خوب میدانند حالا فکر نمیکنی برا ریاکاری و…..یکم دیر شده

 • ودرو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! گفت:

  که رابو ایچو. رسشتمه حروم نکن.

 • خبردار گفت:

  کاملا به جا نوشته شده این جمله:
  ……. شما ها عده ای که مردم را رها کرده و دنبال جمع اوری اموال برای خود در خارج از استان هستید…..
  اینها «بیزنس من» های هستند که در حال مراوده با تجار خارجی هستند.

 • ماجرای آمدن دکتر هدایتخواه گفت:

  هدایتخواه زیر استخاره و قولش زد چون دید سید باقر موسوی آمده تا اصلاحات پیروز شود و احساس خطر برای اصولگرایی کرد.

  در واقع هدایتخواه نمیخواست بیاید.چون بنا بر این گذاشته بود اگر سید باقر موسوی نیاید او هم دیگر نیاید.اما تا دید سید باقر موسوی آمده فورا خودش را رساند فرمانداری و ثبت نام کرد.
  البته فشار بیش از حد اصولگرایان در ۲۴ ساعت آخر ثبت نام تاثیر گذار بود.

  همه اصولگرایان فهمیدن زارعی و نیکبخت و روشنفکر و جانی پور و دیگر اصولگرایان حریف سید باقر موسوی نیستند و سید باقر موسوی با قاطعیت همه اونها را شکست میدهد لذا دست به دامان دکتر هدایتخواه شدند و مجبورش کردن بیاید.

 • بیطرف گفت:

  اقای طاهری فکر نمیکنید پشت لوای دین قایم شدن وچنین تهمت وافترا بدون سند صحیح نیست .اگر به مال اندوزی باشد که برهمه عیان است اصلا نیازی به تحقیق ندارد

 • ناشناس گفت:

  جناب آقای حمید طاهری
  علارغم نقد هایی که به مقاله شما خواهد شد و اظهار نظرهایی بر اساس دیدگاههای متفاوت افراد که حق قانونی آنها میباشد
  متاسفانه باید عرض کنم که اصلاح طلبان سنتی به همان شیوه منسوخ وکهنه شده اصولگرایان واقتدارگرایان خود را نماینده تام وقیم جامعه اصلاح طلبی میدانند ونه بخشی از آن ، واین خود بزرگ بینی پدر معابانه وتوهم باعث شکاف بین آنها و بدنه جامعه از جمله جوانان ، دانشجویان ، دانش آموزان وگروهها وگرایشهای نوظهور وتحول خواه خواهد شد . واز دیگر طرف اکثریت خاموش جامعه خواهند پرسید : که مگر ما ریاست جمهوری ، مجلس ششم وحتی شوراههای شهر را یکدست تقدیم انها نکردیم …

 • بویراحمدی گفت:

  جناب آقای طاهری خانواده شما را همه میشناسند و میدانند که شماها از همه …………………. پس چرا خودتان را کاسه ی داغتر از آش میکنید و دم از انقلاب میزنید
  یه سوزن به خودتان بزنید و یک لحاف دوز به دیگران
  جناب بهرامی خود را در سمت شهرداری کاملا مشخص کردند لیاقتشان از این بیشتر نیست پس خواهشا او را رستم دستان خطاب نکنید و حواستان به بی حرمتی هایتان باشد که بی جواب نمیماند.
  وسلام.

 • عباس گفت:

  جناب اقای حمید طاهری نمی دانم از چه زبانی از شما تقدیر و تشکر کنم چه خوب فرمودید براداران اصلاحاتی ما بعد از ناکام ماندن از پست های مدیریتی پشت به مردم دیاره خود کردن و جهت بستن بار بنه خود راهی پایتخت شدن و حالا دارن با شکم پر برای پا برهنه ها تصمیم می خواهن بگیرند(این تو بمیری تو بمیری قدیم نیست)

 • علي گفت:

  درود بر طاهری که حرف دل مردم بویر احمد زد ?

 • درود بر غیرت یزدانی گفت:

  سلام /
  چرا سخنی وشعری از واقعیات جامعه بیان نمیکنید که افسانه و اساطیر رستم و بیژن روی آوردید ؟؟؟
  از بزرگان ایلتان سخن گویید و از گرفتن عبای معلم دوره گردی که اهدافش متفاوت از شما بود دست یازیدیدو بدنبال بزرگ نمایی و خارق العاده جلوه دادن معلم زحمت کشی هستید برای دواندن ریشه در خاک نرم آرام گرفته در خاکش؟////
  آیا بخشی از همین مرثیه سراییتان شامل حال یزدانی نستوه نمیشود ؟؟؟؟؟؟

 • فرهنگی گفت:

  جناب حمید طاهری خوب سخن گفته اید .این اقایان بنام اصلاحات و بکام خود حرف می زنند و رفتار می کنند و سخن می رانند .میدانی محتوای پیمان نامه با زارع چی بوداین بود که ی. فرماندار یا مدیرکل میراث فرهنگی شودو ر. معاون استاندار یا مدیرکل جهاد کشاورزی شود و داماد ع. مدیر کل بازرسی استانداری شود .و ……

 • ناشناس گفت:

  بعنوان یک شهروند و فارغ از هر گونه تعصب سیاسی و قصد روشنفکری همانند دوستان بر خود لازم دانستم چند نکته در مقام دفاع از مخاطب به ظاهر مقاله بی معان بیان نمایم.
  ایا یه سلام وصلوات اول مقاله اعتقاد دارید که بیان نمودید یا بوی ریا میدهد 2- مقاله شما در راستای تکلیف شرعی است ایا شرع اجازه توهین و فرافکنی و افترا میدهد؟ 3- جمع اوری اموال را پیشه کشیدی ایا کل اموال مخاطب مقاله و نصف شهر یاسوج به یک هزارم اموال …. شما میرسد؟ اناها عرق ریختند و جمع کردند شما ها چطور؟ 4- سابقه جهاد در راه این انقلاب از سوی شما و مخاطب و بقیه مشخص و نیاز به فرافکنی نیست.5 خدا خود اعلم به امور است

  • قلی گفت:

   آفریـــــــــــــــــــــــــــــــــــرین بر این جواب درود

  • آشنا گفت:

   جناب ناشناس بویراحمد همه افراد ضد انقلاب وضد ولایت را می شناسند ؛ همینقدر میدانیم که طاهری وامثال طاهری ضد نظام نبوده ونیستند …

  • ناشناس گفت:

   بنام خدا ، برادرهای شریف وفهیم بویراحمدیم . سلام .. خواهش میکنم به اینده ی فرزندان زیبایمان بیندیشیم ،بویراحمدی ها کلاه نمدیانند. بیایید بخاطر نسل هایمان این بار جُور یکدیگر رابکشیم و به گونه ای دیگرتصمیم بگیریم ،تصمیمی عاقلانه، دل سوزانه ،مهربانانه وصمیمانه، إز بین نامزدهای شریفمان نه بخاطر تعصبات وغرض ورزی ها ،بلکه بفکر وطن چهار فصلمان باشیم وباتفکر وارامش کامل سرنوشت وطنمان را ،زیبا رقم بزنیم .تا وقتی نسل های اینده مان با مطالعه برگ های زرین تاریخ روزهای سرنوشت ساز کنونی مواجه می شوند خرسند شوند نه خدای ناکرده تاریخی رامطالعه نمایند که حتی برای دقایقی عصبانی شوند با تشکر امین.ح

پربازديد