تاریخ درج خبر : 1394/10/07
کد خبر : ۵۲۸۶۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

هنرمند هم‌استانی مهمان برنامه «زنده باد زندگی» شبکه دو می شود

هنرمند هم استانی مهمان برنامه زنده باد زندگی شبکه دو می شود و درباره اقوام ایرانی سخن می گوید.

به گزارش سایت استان، نمایش عکس هاى حسن غفارى و گفتگو پیرامون اقوام ایرانى در برنامه‌ى “زنده باد زندگى “با اجراى محمدجعفرخسروى، صبح روز دوشنبه، هشتم دى ماه ، ساعت ده ونیم صبح و تکرار آن نیمه شب همان روز از شبکه دو نیز پخش می شود.

حسن غفارى، عکاس مردم نگار ایلات وعشایر ایران با نمایش آثار و بیان اهمیت وجایگاه اقوام ایرانى در هویت ایرانى در این برنامه به معرفى استان کهگیلویه وبویراحمد مى پردازد و خود را فرزند این سرزمین مى داند، حسن غفارى معتقد است انقلاب دیجیتال موجب شد، تا عکاسى براى همه ساده و در دسترس باشد و اینگونه تصویر، زبان مشترک همه انسانها شد، این یک اتفاق خوشایند است که باید از ان براى ثبت فرهنگ وایجاد زمینه انتقال فرهنگى استفاده کرد واز طرف دیگر مى توان با در اختیار گذاشتن این تصاویربه مردم شناس ها، جامعه شناس ها و منتقدین براى مطالعه و آسیب شناسى زمینه بهترشدن زندگى را فراهم آورد.

عکاسى مردم نگارى سرآغاز یک تحقیق و پژوهش اجتماعى است که کمتر مورد توجه و استفاده مراکز علمى و پژوهشى اجتماعى در جامعه ما قرار مى گیرد.

حسن غفارى دوسال است که جغرافیاى موضوعى عکاسى اش را به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده و در تلاش است کتاب جامع دایره المعارف تصویرى استان را تهیه کند و این روزها در تلاش است عکس هاى سیاه وسفید دهه‌ى هفتاد استان کهگیلویه و بویراحمد را منتشر کند.

عکس ها و صحبت هاى غفارى، عکاس هم استانى در قسمت پایانى برنامه “زنده باد زندگى “روز دوشنبه هفته جارى ساعت 9:45 صبح پخش مى شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • هم ولایتی گفت:

    درود بر استاد حسن غفاری که وجودش وهنرش موجب سرافرازی می باشد

  • ناشناس گفت:

    نوشته ها یی که در قالب مقاله وکتاب و…تاکنون ازسوی پژوهشگران و محققان درخصوص عشایر،کوچ ،فرهنگ مادی وشفاهی دراین استان چاپ و انتشار یافته است،در معرفی وحفظ داشته ها،تجربیات ،وهرآنچه در قالب فرهنگ میگنجدهر چند کافی نبوده وانتظار میرود تلاشی جدیتر وعلمی تر صورت پذیرد،اما بااین وجود برداشتهای استاد غفاری (شاگردان ودوستان وهم صنفان ایشان)از دریچه ی دوربین وتبدیل نوشته ها وشنیده ها در قالب وقاب تصویر،زوایان پنهان وجدیدی را به مردم استان وکشور هویدا ونشان داده است، که در این میان سهم استاد غفاری در این معرفی ،ثبت،ضبط وارایه ،قابل تقدیر است.باآرزوی بهروزی موفقیت ایشان

پربازديد