تاریخ درج خبر : 1394/10/07
کد خبر : ۵۲۸۶۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -
محبوبه خادمی

«تکنولوژی تبلیغ و اخلاق انتخاباتی»

سایت استان: محبوبه خادمی

گذر از رسانه های سنتی و افزایش محبوبیت رسانه های نو، افزایش هایپر تکس ای پنجر های ویندوز کامپیوتر های خانه گی, همه گی دست به کار شده اند تا جای پوستر های کاغذی و بوی صمغ عربی چسب های نصب و بنرهای تبلیغاتی را به گوشی های همراه هوشمند مان بدهند و دیتا جای کاغذ و رنگ را بگیرد . این میان, انتخابات مجلس دهم و سیل رو به رشد کانال های تلگرامی کاندید های انتخاباتی و خبرگزاری های محلی, در افزایش بازدیدهاشان و همچنین دست رسی بیش از هزار کاربر در کمترین زمان ممکن به طیف داده ایی, و خبر هایی که صحت و سقم آنها از فیلتر هیچ مرجعی عبور نمی کند قابلیت پیوست مدیا ها و فایل های همراه تیترها با رنگ و فونت های مجازی را میتوان از جمله مهم ترین دلیل افزایش مراجعه به این صفحات دانست.
از جمله ویژگی های این رسانه ها تولید محتوایی است که در کم ترین زمان ممکن شکل میگیرد و عمری نهایتا 24 ساعته خواهندداشت و از طرفی دقت نظر مدرنیته در احترام به زمان نسل هایی در گیر تحولات نوگرایانه اش و زیرکانه تر از وی سنجش حوصله ی انسان های قرن بیستمی اش قابل ستایش است ، اما تا چه حد به همان میزان که تکنولوژی مدرن به کمک ما, با دروازه های نوی ارتباطی از کانال و گروه, برای کوک زمان رو به افول مان امده ما نیز قواعد انسانی و منشور اخلاقی انتخاباتی و رقابتی را ارج می نهیم؟ رواج شایعات ،قهرمان سازی،توهین و نادیده گرفتن تمام تلاش های خالصانه رقبای پیشیشن انتخاباتی تنها برای ترور شخصیتی که به درگاه صفحات کوچک مجازیمان راه میابد, تنها نویدِ سلطه یِ تکنو لوژیِ سیاهِ اخلاقی بر انسان های جهان اکنون را خواهد داد. از تجربه ی تمام انتخابات گذشته ای که از سر گذراندیم جز نقش کم رنگ پوستر و بنر هایی که بر دیوار بلند انتخاباتِ ملی و محلی مان آغشته به گِلُ لای باران های فصلی ، چیزهایی دیگری نیز به یادگار می ماند. ما مسئول تمام قضاوت ها و تک به تک کلماتی که پیوست عکس ها, کامنت ها و یاداشت هامان می کنیم هستیم . همچنان که در سیل تصاویر رسانه ای غرق می شویم یاد بگیریم فرهنگ زود گذر سرعت را درجایگزینی رسانه های نو به جای رسانه های سنتی بپذیریم, ما یاد میگیریم تصاویر را سریع تر بخوانیم, همچنان که اما یاد میگیریم در برابر قضاوت عقل دستپاچه عمل نکنیم ، احترام انتخاباتی را چاشنی انتخاب انتخاباتی کنیم تا در برابر تراشه های هوشمند تکنولوژی ،انسانیت بر سکوی قهرمانی اخلاق جام زرین شعار زنده باد مخالف من را را بالای سر ببرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • فرزندايل گفت:

  زیبابود، آفرین.

 • مجید شکیبا گفت:

  سلام بانو محبوب . انشااله سبک مختص خودتون رو بزودی ببینیم .

 • یاسوج گفت:

  خیلی آرمانیه چیزی که راجع بهش نوشتین. با خوندن یادداشت های همین سایت و کامنت هایی که میگذارن مشخص میشه که چقدر اهمیتت میدیم به اخلاقیات. امیدوارم یک روزی برسه که پشت هر کلمه ای که از ما رد میشه فقط خودمون دیده شیم و مسئول ش باشیم

 • کهگیلویه گفت:

  کاش ماهم مث بقیه فرهنگ انتخاباتی بالاتری داشتیم کاش ما را ساده دل فرض نمیکردن خودمون اینجوری میخوایم

 • ناشناس گفت:

  این دغدغه ی جهانی انتخاباتی ایست که باید مفصل تر و کارشناسی تر بهش پرداخت

 • بویری گفت:

  شیر زن سیاس

 • اصلاحات گفت:

  پیروزی اصلی از ان اصلاحات است.

 • گچساران گفت:

  زنده باشی و سر افراز بانوی گچسارانی

 • ناشناس گفت:

  متنتون وقار داشت. همچون شخصیتت خودتون . موفق باشین

 • ناشناس گفت:

  رعایت اخلاق د رهر شرایطی از ملزومات مدنیت در جوامع انسانیه.. ممنون خانم

 • حسینی گفت:

  موفق باشی. همیشه خوب اینوسی

 • محمد گفت:

  باسلام.آفرین دختر لر.خوب نوشتی و باسیاست.اما سیاست به قول سیاسیون پولتیک یعنی دو رنگی

پربازديد