تاریخ درج خبر : 1394/10/08
کد خبر : ۵۲۸۶۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -
شهریار جمالی

چه کسی باید انتخاب شود؟

سایت استان: شهریار جمالی

باید بپذیریم که پدران ما در امر انتخاب صالحین و شایستگان مجلس شورای اسلامی تا کنون به خوبی عمل نکردند٬ دعوای اصلاح طلبی و اصولگرایی از یک طرف و تعصبات قومی و قبیله ای٬ وابستگی های ایلیاتی و تفکرات غیر قابل قبولِ خاص منطقه از طرف دیگر٬ دست به دست هم دادند تا اکنون در منطقه ای زندگی کنیم که پسوند و پیشوند نامش «محرومیت» می باشد.
بعد از ثبت نام ۵۹نفر نامزد انتخابات مجلس در کهگیلویه ی بزرگ٬ مطالعه ی این یادداشت را به همه ی مردم خصوصا جوانان و دانش آموزان پیشنهاد می کنم.
مردم شریف و محترم کهگیلویه٬ سال هاست که با واژه ی محرومیت انس گرفتیم و با سخت ترین و بدترین شرایط با مشکلات دست و پنجه نرم کرده ایم.
هم اکنون قریب به ۶۰نفر در کهگیلویه بزرگ ادعای باز کردن گره های کور مشکلات ما را دارند٬ بسی خوشحال و خرسندیم که این افراد احساس مسئولیت کردند٬ و پیش قدم شدند٬ چنین استقبالی را ارج می نهیم و به فال نیک می گیریم. اما آن چیزی که وجود دارد انتخاب اصلحترین و شایسته ترین هست.
چه کسی باید انتخاب شود؟
همه ی ما آگاهیم٬ آن چیزی که حق کهگیلویه بود آنچنان که باید باشد تاکنون محقق نشد.
جام می و خون دل
هر یک به کسی دادند
در دایره ی قسمت
اوضاع چنین باشد
اما آیا قسمت ما بعد از ۳۷سال انقلاب٬ خون دل بود؟
این سرنوشت را چه کسی برای ما بوجود آورد؟ با وجود منابع طبیعی و انسانی فراوان چرا سرنوشت مان چنین است؟
باید بپذیریم که پدران ما در امر انتخاب صالحین و شایستگان مجلس شورای اسلامی تا کنون به خوبی عمل نکردند٬ دعوای اصلاح طلبی و اصولگرایی از یک طرف و تعصبات قومی و قبیله ای٬ وابستگی های ایلیاتی و تفکرات غیر قابل قبولِ خاص منطقه از طرف دیگر٬ دست به دست هم دادند تا اکنون در منطقه ای زندگی کنیم که پسوند و پیشوند نامش «محرومیت» می باشد.
اکنون که بیش از۵۰درصد رای دهندگان ما جوانان و دانش آموزان هستیم٬ اکنون که دنیای تکنولوژی و ارتباطات به سرعت در حال پیشرفت هست٬ این تفکرات ‌و عقاید فرسوده جایگاهی ندارند و انتخاب ما باید مدبرانه باشد٬ تشریحات و صحبت های مُضیق بسیاری از متعصبین و فرصت طلبان نباید در تصمیم گیر های ما خللی واردکند. باید مواظب باشیم و فریب دعواهای اصلاحطلبی واصولگرایی غیرواقعی را نخوریم٬ چرا که تمامی نظام های فکری دنیا به اصول و اعتقادات جغرافیایی و تمدنی خاص خود پایبندند و بدون پایبندی به این اصول به اهدافشان نخواهند رسید٬ بنا براین اصلاح طلبی واقعی به دو اصل جمهوری و اسلامی پایبند هست و هیچ دشمنی ای با اصولیگرایی ندارد٬ از طرف دیگر هیچ اصولگرایی بی نیاز به اصلاح و تحول نیست٬ از این رو روشن است که اصلاحطلب و اصولگرا مقابل هم نیستند و نخواهند بود بلکه این ها همه بازی های سیاسی افرادی است که از ما فقط به عنوان سیاه لشکرانی مطیع استفاده میکنند.
جوانان و نوجوانان کهگیلویه ی بزرگ٬ امروز ما نمیخواهیم وضعیتمان را با وضعیت مردم شهر های سواحل مدیترانه یا کشور های اسکاندیناوی مقایسه کنیم٬ بیایید وضعیتمان را با گچساران و بهبهان مقایسه کنیم٬ بیایید وضعیتمان را با شهرهای کوچکی چون تیران اصفهان و فارسان چهارمحال مقایسه کنیم٬ آیا قابل قیاس هستند؟؟؟
آیا از ابتدایی ترین امکانات رفاهی برخورداریم؟؟
البته ما وظیفه ی یک وکیل مردم را فراتر از این ها میدانیم٬ یک نماینده باید نماینده ی کل مردم کشور باشد و برای ملت خدمت کند.
سوالی که پیش می آید این است که ٬ تاکنون در این مجلس چه خبر بود؟ آیا شایسته ها و برترین ها وارد خانه ی ملت شدند؟؟
جوانان و دانش آموزان کهگیلویه ی بزرگ بدانیدکه ٬ یکی از راه های رسیدن به یک جامعه ی بهتر وجود نهاد های مدنی در آن جامعه هست٬ نهادهای مدنی میتوانند تشکل های دانش آموزی و دانشجویی باشند٬ امروز در کهگیلویه ی بزرگ به این تشکلات نیاز داریم ٬ البته به شرطی که مجری صادق داشته باشند و تحت تاثیر شعارها و تبلیغات سو قرار نگیرند.
ما جوانان و نوجوانان التهاب آفرینی و شعار مداری را رد میکنیم و شاخصه های مهم را برای هموار شدن راه علم و آگاهی و برون رفت کهگیلویه برمیگزینیم.
ما به مردم میگوییم بیایید اصلح اترین ها را انتخاب کنیم٬ اگر اصلح را در میان اصلاحطلبان دیدیم برگزینیم و اگر در میان اصولگران دیدیم همراهیش کنیم و این را بدانیم که ممکن است یک وکیل خوب نه اصلاح طلب باشدو نه اصولگرا.
کاری کنیم نسل بعدیمان مارا مقصر وضعیت آینده ندانند.
در پایان این یادداشت ۶۰نفر بزرگواری که برای وکالت مردم اعلام آمادگی کردند بدانند٬ ارزشمند ترین میثاق ما جوانان و نوجوانان کهگیلویه التزام عملی به تک تک بندهای قانون اساسی جمهوری اسلامی هست واجازهدنخواهیم داد هیچ کدام از نامزدهای انتخابات خدای ناکرده بدون داشتن الگوریتم و برنامه منسجم و علمی وارد کمپین بزرگ انتخابات شوند و رای مردم را با وعده های عوام فریبانه تصاحب کنند.

منبع:دنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سرچشمه طسی گفت:

  چهار سال بعد هم مث سی سال قبل،اگه زنده بودیم میبینیم تا قوم گرایی ولیدربازیه

 • غلوملی! گفت:

  مثلا چطوری ایخی اجازه ندهی جناب ؟

 • طرفدار عزت بویراحمد گفت:

  فقط سید باقر موسوی میتواند با دولت روحانی کار کند.

  بقیه بعلت اینکه اصولگرا هستند اگر به مجلس هم بروند وضع بویراحمد از این هم بدتر میشود.

  تازه هدایتخواه مخالف سرسخت دکتر روحانی و سید محمد خاتمی و هاشمی رفسنجانی است.پس دور هدایتخواه را خط بکشید که بویراحمد با نمایندگی هدایتخواه در عرض 4 سال آینده به بیچارگی خواهد رسید.

  درور دور اصلاحات و اعتدال است پس نماینده باید هم خط دولت باشد تا بودجه بیشتر بگیرد.

  الان گچساران در استان سروری میکند چون نماینده اش دکتر تاجگردون هم خط دولت روحانی است.آقایان اینو بفهمید و با تدبیر عمل کنید.

  پس همه متحد و یکصدا از سید باقر موسوی شیر بویراحمد حمایت کنیم.

پربازديد