تاریخ درج خبر : 1394/10/08
کد خبر : ۵۲۸۷۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

نه حال جنگل های بلوط خوب است؛ نه حال جنگلبان

نه حال جنگل های بلوط خوب است؛ نه حال جنگلبان؛ نشان به آن نشان که تابستان 94 بیش از ۳۰ بار جنگل های بلوط بویراحمد در آتش سوخت و سعید نظری جنگلبان بویراحمد اکنون روی تخت شفاخانه منتظر عمل سرنوشت ساز پیوند قلب است.

سعید نظری مرد نام آشنایی است که هر وقت یادی از او می شود و نامش بر زبان می آید تلاش شبانه روزی و بی وفقه اش در حفظ و صیانت از جنگل و طبیعت در ذهن تداعی می شود مردی که در روز معارفه اش به عنوان رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد، خود را نه به عنوان مدیر منابع طبیعی  بویراحمد بلکه خود را جنگلبان نامید.

نظری کسی است که ۲۳ سال از عمر خود را وقف طبیعت کرد و همواره کوبنده و پرشور از حرمت جنگل سخن گفت و از آن دفاع کرد.

سعید نظری همان کسی بود که می گفت هر گاه شاخه درختی می شکند، انگار دست عزیزانمان می شکند و این را می شد در روزهایی که آتش به جان جنگل ها می افتاد در نگاه پر حسرتش به خوبی دید.

1-120

وی هر گاه پیکر بلوط های بویراحمد را زخمی می آزد و آتش سوزی های گاه و بیگاه بلوط های خشکیده را طعمه خود می کرد پیشتاز در مهار آتش سوزی بود و هموراه در خط مقدم صیانت از جنگل های بویراحمد بود.

حامی جنگل های بلوط بویراحمد اما مدتی است با بیماری قلبی دست و پنجه نرم می کند و در حال حاضر بر اثر بیماری قلبی در تهران بستری و قرار است جهت بهبودی زیر تیغ جراحی برود و برای بهبودی خود چشم به دعای خیر شما مردم شریف دوخته است.

بی گمان هر شاخه درخت دستی است رو به آسمان برای سلامتی سعید نظری مهربان، که بلوط های زاگرس را به خانواده و زندگی اش ترجیح داد و با دست خالی به جنگ شعله های بی مهابای آتش رفت که به جان بلوط های دنا افتاده بود و دودش را به جان خرید که امروز بر تخت بیمارستان نیازمند دعای هموطنان نوعدوست و دوستداران طبیعت است.

به نیّت شفای عاجل این جنگلبان و اینکه هر چه سریع تر با بهبودی و سلامتی کامل به آغوش گرم خانواده و جنگل های بویراحمد بازگردد؛ دست ها به سوی آسمان بلند کرده و دعای شفا بخش “أَمَّنْ یُجیبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ یَکْشِفُ السُّوء” را با هم زمزمه کنیم.

منبع: بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مارگون گفت:

  نظری مدیری مردم دار، ناطقی بی ریا ، آن شاا،،، خداوند شفا ی عاجل عنایت بفرماید

 • محمد مهدی گفت:

  نظری مرد روزها سخت سخنوری توانمند انسانی صادق وخدمتگذاری صدیق آن شاا… خداوند شفا ی کامل به ایشان عنایت فرماید

 • دستواره گفت:

  سلام انشاالله حالشون بهتر بشه و باز هم به دامنه زاگرس بزرگ برگرده و خدمت صادقانه اش از سر گیرد به امید بهبودی ایشان

 • همشهری گفت:

  من از صمیم قلب برای آقای نظری دعا میکنم انشاالله که خداوند بزرگ به آبروی محمد شفای عاجل عنایت بفرمایند. آمین یارب العالمین .

 • همتی گفت:

  بابا یه بار خودتون رو متن ها بخونید کلی غلط دارن !!

پربازديد