تاریخ درج خبر : 1394/10/08
کد خبر : ۵۲۸۷۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -

مسمومیت علت مرگ دو جوان چرامی درجاده سرفاریاب

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه وبویراحمد علت مرگ دو جوان چرامی که در 25 آذر امسال در جاده برف گیر و سخت گذر طسوج – سرفاریاب (چرام) فوت کردند را مسمومیت ناشی از گاز منواکسید کربن (پیک نیک) داخل خودرو اعلام کرد.
دکتر کامروز امینی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی های کالبد شکافی ، آزمایش ها و کارشناسی های بالینی بر روی این دو جسد مشخص شد که علت مرگ مسمومیت ناشی از گاز منواکسید کربن بوده است.
اگرچه نظریه نهایی پزشکی قانونی به صراحت و با انجام آزمایش های بالینی و کالبدگشایی به همه حرف و حدیث ها و پیش داوری ها در مورد این حادثه پایان داد اما تاکنون بسیاری از اظهار نظرها و حتی مشاهدات فرد همراه و نجات یافته با این دو فرد فوتی سرما و یخبندان در روز حادثه را دلیل مرگ آنها اعلام کرده بود.
مدیرکل پزشکی قانونی استان نیز با رد هرگونه اظهار نظرها و پیش داوری ها، گفت: شواهدی مبنی بر سرمازدگی در فوت این دو جوان به لحاظ بررسی های کالبدگشایی وجود نداشته است.
البته مصاحبه خبرنگار ایرنا در روز حادثه و در گفت و گو با رئیس مرکز بهداشت شهرستان چرام نیز علت مرگ این دو جوان را منوط به نظریه نهایی مسئولان و مراجع قضایی بویژه پزشکی قانونی دانست اما طی روزهای اخیر و بدون توجه به اظهار نظر مراجع رسمی علت مرگ تا حدود زیادی ناشی از سرما و برف شدید اعلام شده بود.
حتی در این میان نیز برخی دستگاه های دولتی و مربوطه نیز به بهانه کم کاری و مقصر بودن در این حادثه مورد هجمه های شدید نیز واقع شدند.
به گفته رئیس مرکز بهداشت شهرستان چرام در تاریخ 25 آذر امسال و در ساعات نخست شب در تماس یک شهروند چرامی مبنی بر گیرافتادن خودرویی در برف و کولاک در منطقه طسوج در حدود 60 کیلومتری شهرستان چرام ،نیروهای اورژانس و کادردرمانی مرکز سرفاریاب به همراه نیروهای امدادی هلال احمر در اسرع وقت با آمبولانس به محل وقوع حادثه اعزام شدند.
وی با بیان اینکه در همین حین نیز پاسگاه سرفاریاب نیز به منطقه اعزام شد، افزود: در وهله نخست هر سه نفر سرنشین خودرو بی هوش بودند.
احتشامی اظهار کرد: ابتدا هر سه نفر با خودروی پاسگاه سرفاریاب برای انجام عملیات احیا به طرف سرفاریاب اعزام شدند ولی به دلیل گیرافتادن خودروی پاسگاه در برف مجدد با آمبولانس و خودروی اورژانس به مرکز درمانی سرفاریاب انتقال داده شدند و عملیات و اقدام های احیاCPR) بر روی آنها انجام شد.
وی افزود: با انجام این عملیات مشخص شد که هنوز یکی از افراد علائم ضعیف حیاتی برای زنده ماندن را دارد و دو نفر دیگر نیز هیچ گونه علایم حیاتی تنفسی و نبض نداشتند.
وی ابراز داشت: در اسرع وقت فرد نجات یافته این حادثه به بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت اعزام و هم اکنون نیز در بخش آ سی یو بستری است.
احتشامی اظهار کرد: با تنظیم صورتجلسه ای از وقوع این حادثه دو نفر فوتی نیز تحویل بستگان و پزشکی قانونی برای انجام مراحل کالبد شکافی و علت مرگ داده شد.
وی از وجود یک عدد ‘پیک نیک’ در داخل خودرو (مینی پاترول) این افراد نیز خبر داد.
منطقه طسوج یکی از مناطق گردشگری و در عین حال سردسیری و برف گیر در مسیر جاده جلیل -سرفاریاب و در حدود 60کیلومتری از مرکز شهرستان چرام واقع شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • کهگیلویه گفت:

    اگه کم کاری نکرده بودین که داغشون بردل پدر ومادرشون نمونده بود؛اگه جاده تون مشکل نداشت پس چرا خودروها بهشون نرسیدن؛اگه آمبولاستون مجهز ونیروهاتون کاربلدبودن و کپسول اکسیژن داشت پس چرا استفاده نکردن وبا ماشین نیروانتظامی منتقل شدن.جواب خدا را چطور میخواید بدین

پربازديد