تاریخ درج خبر : 1394/10/10
کد خبر : ۵۲۸۸۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

تاجگردون: باید جشنواره ای درخور اسم حسین پناهی برگزار کنیم

نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت برگزاری جشنواره فیلم زنده‌یاد حسین پناهی در کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد و گفت: باید برای چنین شخصیت‌های ملی و هنرمندان بزرگ سنگ تمام گذاشت.

شامگاه سه‌شنبه و با حضور هنرمندان و مسئولان و تعدادی از هنرمندان برجسته سینمای کشور، جشن تجلیل از هنرمندان شهرستان‌های گچساران و باشت برگزار شد.

در این آیین که غلامرضا تاجگردون نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند از هنرمندان شاخص این دو شهرستان تجلیل به عمل آمد.

غلامرضا تاجگردون در این آیین با بیان اینکه هنرمندان استان کهگیلویه و بویراحمد در بیشتر رشته‌های هنری در سطح کشور افرادی شناخته شده محسوب می‌شوند، اظهار کرد: هنر در کهگیلویه و بویراحمد در بین مردم و هنرمندان جایگاه و قداست بالایی دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با برشمردن اوصاف هنرمندان این استان تصریح کرد: برای به فعل درآوردن همه ظرفیت‌ها و استعدادهای هنرمندان استان لازم است که مسئولان استان حمایت بیشتری از آن‌ها داشته باشند.

وی از هنرمندان شهرستا‌های گچساران و باشت به عنوان هنرمندانی شاخص یاد کرد و گفت: در این دو شهرستان زمینه شکوفایی استعدادها باید فراهم شود و همه به دنبال توسعه زیرساخت‌های لازم برای فعالیت هر چه بیشتر هنرمندان باشیم.

رئیس کمیسیون بودجه مجلس از برگزاری برنامه‌های تجلیل از اصحاب فرهنگ و هنر در سطح این دو شهرستان سخن به میان آورد و افزود: جشنواره‌های خوبی تاکنون برگزار شده که باید چنین برنامه‌هایی تداوم داشته باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از هنرمندان شاخص این استان مرحوم زنده‌یاد حسین پناهی بود که حق بزرگی بر گردن جامعه هنری استان و معرفی هنرمندان هم استانی به جامعه هنری کشور دارد.

تاجگردون ادامه داد: به همین مناسبت و به دلیل همه زحماتی که این هنرمند بزرگ و فقید برای استان متحمل شد، لازم است تا جشنواره فیلم حسین پناهی را در کهگیلویه و بویراحمد برگزار کنیم.

وی افزود: در سایر استان‌های کشور نیز رسم بر این است که از هنرمندان خود به بهترین نحو ممکن تجلیل می‌کنند و اکنون برای تجلیل از خدمات هنرمند بزرگ هم استانی ضرورت برگزاری چنین جشنواره‌ای احساس می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فریدون هاشمی گفت:

    درود بر دکتر تاجگردون. تلاش و کنش های مردمی و فرهنگی تان را گرامی میدانم و از شما سپاسگزارم برای اندیشه هایتان در فضای فرهنگ و هنر و ادب این سرزمین.

  • فرزندايل گفت:

    آفرین، آفرین، واقعاما درموردحسین پناهی خیلی که لطفی می کنیم

پربازديد