تاریخ درج خبر : 1394/10/11
کد خبر : ۵۲۸۹۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

نیکبخت: علاقه مند و امیدوار به تایید صلاحیت سید باقر هستم

در راستای معرفی نامزدهای حاضر در انتخابات کهگیلویه و بویراحمد و به جهت روشنگری برای مردم شریف استان، گفت و گو های منظمی با نامزدهای دهمین دوره انتخابات ترتیب داده که در ادامه شما را به خواندن گپ و گفت خواندنی با منصور نیکبخت دعوت میکنیم.
مشی و ایده فکری و عملکرد شما به کدام طیف سیاسی نزدیک است؟

خب بنده به عنوان فردی که از لحاظ تئوریک کاملا مشی اصلاح طلبی دارم و البته در عمل در مواردی فکرم متفاوت از برخی دوستان حزب اصلاحات می باشد.

مهم ترین هدف و برنامه خود از حضور در انتخابات را چه میدانید؟

اگر در یک جمله بخواهم هدف و برنامه ام برای شرکت در انتخابات رو تشریح کنم باید به “تلاش در جهت سودآوری منابع استان برای یکایک مردم استانم” اشاره کنم.

این را هم بگم اعتقاد بنده اینست بخشی از درآمد استان از منابعی که در اختیار دارد باید مستقیم بر سر سفره مردم به عنوان ولی نعمتان این نظام و انقلاب برسد

این سود آوری چگونه محقق میشود و از کدام منابع؟

استان کهگیلویه و بویراحمد دارای منابع ارزشمند هم انسانی و هم طبیعی از جمله نفت و گاز، آب و منابع کانی و معادن می باشد و اگر تلاش مضاعفی صورت بگیرد، بخشی از درآمد زایی این منابع به استان سرازیر شود بدون شک هم در زمینه درآمد و هم اشتغال و توسعه مستمر میتوان گام های بلندی برداشت.

در نفت و گاز که استان ما حدود ۳۰ درصد درآمد نفتی کشور را تامین میکند باید به سان سایر مناطق برخوردار از این نعمت، در مجلس و مراجع دست بالا به گونه ای رایزنی شود که سهم بیشتری آورده برای کل استان بتوان جذب کرد.

در زمینه آب های جاری باید با ایجاد سد علاوه بر آباد کردن دشت های کشاورزی از قبل فروش آب به کشورهای همسایه منبع درآمد خوبی عاید استان ساخت.

در سایر زمینه ها از جمله فرایندهای تولیدی و تبدیلی، منابع طبیعی و گیاهان دارویی باید به توسعه صنایع و کارخانه ها پرداخت و از رهگذر آن در توسعه اشتغال، کارآفرینی و درآمدزایی در تمام استان اقدامات موثری را به انجام رساند.

اصلاح طلبان گزینه واحد خواهند داشت؟

بله قطعا پس از اتمام روند تایید صلاحیت ها میزگردی با حضور تمامی افرادی که دیدگاه واقعی اصلاح طلبی دارند و به دنبال وفاق و اجماع اثر بخش هستند، برگزار میکنیم و یک نفر را به عنوان مهره نهایی جریان به مردم شریف بویراحمد و دنا معرفی خواهیم کرد.

نظر شما در مورد تایید صلاحیت سید باقر موسوی چیست؟

بنده از صمیم قلب امیدوار و علاقه مند به تایید صلاحیت ایشون هستم و با رایزنی هایی که بوده تایید صلاحیت ایشان ابداً دور از ذهن نیست و بدون شک اگر وی گزینه اصلی حزب شود همه اصلاح طلبان از ایشان حمایت خواهند کرد.

ممکن است گزینه نهایی اصلاح طلبان کسی جز سید باقر باشد؟

همه چیز بسته به روند تایید صلاحیت ها دارد، ممکن است جریان اصلاح طلب، صلاح را در معرفی و حمایت از گزینه جوانتر بداند و به نظرم باید تا اعلام نتیجه تایید صلاحیت ها جواب به این سوال را به تاخیر بیندازیم.

توصیه شما به نامزدها و برنده احتمالی انتخابات؟

به نظر من هر کاندیدی که توانست اعتماد مردم را جلب کند باید در مجلس برای احقاق حقوق موکلاش کم نگذارد، تلاش برای افزایش سهم استان از منابعی که در اختیار دارد و در ادامه کمک به توسعه صنایع و فرایندهای تبدیلی و ایجاد شغل را در صدر اقدامات خود قرار دهد.

علاوه بر این ها با مشارکت فعال در روند قانون گذاری ها بتواند به صورت ریشه ای در جهت رفع مشکلات و محرومیت ها گام بردارد.

بر پایه این گزارش منصور نیکبخت عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج و یکی از بنیان گذاران بخش کشاورزی و جزو محققان برتر دانشگاه است.

وی علاوه بر کارشناس رسمی دادگستری و جهادگران فعال بویراحمد و دنا در زمینه علمی، ۲۶ مورد تالیف و تدوین مقالات معتبر علمی را در کارنامه خود دارد.

در زمینه اکتشافات و دستاوردهای علمی به خصوص در بخش کشاورزی و استفاده از ظرفیت های طبیعی استان، از معرفی ۱۴ گونه جدید قارچ عامل بلاست برنج برای اولین بار در دنیا و بهره برداری از تحقیقات وی به مدت ۱۵ سال در جنوب ایران و مواردی از این دست اشاره کرد.

بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    خدا میداند که اگر ده نفر امثال دکتر نیکبخت داخل استان ما بود که بتوانند بى پرده و با شجاعت تمام حرفشان را بزنند و همچون دکتر نیکبخت غیرت از خود نشان دهند و براى مردم شهرشان کار کنند دیگر بویراحمد نیازى به هیچ چیز نداشت

  • ناشناس گفت:

    اگه نخبه بود که این همه خفت و خواری بر سرش نمی یومد

پربازديد