تاریخ درج خبر : 1394/10/11
کد خبر : ۵۲۸۹۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان:

مشکل فاضلاب روستای مهد ربطی به ما ندارد/ آب دیشموک آلوده نیست/ چاه تنگ مهریان خشک شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه وبویراحمد در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.
به گزارش سایت استان، صبح امروز به مناسبت بیست و پنجمین سالروز تأسیس شرکت‌های آب و فاضلاب شهری کشور، علی لدنی‌نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد با اصحاب رسانه جلسه ای برگزار کرد.

لدنی‌نژاد از آماده بودن فاز اول فاضلاب دوگنبدان برای افتتاح خبر داد ویادآور شد: فاز اول این پروژه با حضور مسئولان ملی در آینده ای نزدیک بهره برداری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تعداد مشترکین آب و فاضلاب شهری گفت: مشترکین آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد 138 هزار مشترک هستند و 26 هزار مشترک فاضلاب نیز در استان است و از بدهی 44 میلیاردی مشترکان شرکت آب و فاضلاب استان گلایه هایی کرد و خواستار همکاری بیشتر مردم با  آب و فاضلاب شهری استان شد.

وی با اشاره به بوی نامطبوع فاضلاب روستای مهد که ورودی شهر دهدشت از سمت شهر چرام می باشد گفت: شرکت آب و فاضلاب شهری نسبت به فاضلاب سطحی هیچ وظیفه ای ندارد و ما مسئول رسیدگی به فاضلاب خانگی هستیم ولی در صورت تامین اعتبار از ماده 180 شهرداری دهدشت را در این زمینه یاری می‌کنیم و امیدواریم که به زودی شاهد رفع این مشکل هم باشیم.

لدنی نژاد در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر آلوده بودن آب شرب شهر دیشموک گفت: آب شهر دیشموک هیچ گونه مشکلی به جهت بهداشتی بودن ندارد و فقط به علت افزایش غلظت املاح که علت عمده آن کمبود بارش است تغییر کیفیت در بعضی از منابع آب دیده شده که باید این غلظت کاهش پیدا کند.

 

وی با اشاره به تامین آب پایدار شهر یاسوج از طریق سد تنگ سرخ ،گفت: با توجه به بروز برخی مشکلات و معارضات اجتماعی این سد و طولانی شدن روند اجرایی و بهره برداری آن نیز شرکت آبفای شهری در حال انجام طرح های مطالعاتی کوتاه مدت و میان مدت در این زمینه است و احتمال می رود که ساختن این سد بیش از 10 سال به درازا بکشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه وبویراحمد همچنین به خشک شدن کامل چاه تنگ مهریان اشاره کرد که یکی از منابع تامین آب شرب مردم یاسوج به شمار می رفت. وی میزان هدرروی آب در شهرهای استان را حدود 30 درصد بیشتر نسبت به میانگین کشوری دانست و افزود: حدود 26 درصد از میزان هدرروی ناشی از شکستگی خطوط لوله‌ها و شبکه‌های توزیع و 9 درصد نیز استفاده‌های غیرمجاز است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • پیمانکار گفت:

    اقای مدیر از مردم بدلیل نپرداختن اب بها گله مندی ای گله مندی هم بجا ست حالا بخش خصوصی حق دارن که خیلی تند تر با شما برخورد کنند چرا که بدهکاری شما از زمان ورودتان به ابفا بسیار زیاده لطفا بخش خصوصی را ترد نکنید ولابی گری را کنار بگذارید

  • ..... گفت:

    بوی نامطبوع فاضلاب روستای مهد زمانی به کسی مربوط می شود که ان فرد منافعی در آن داشته باشد و تا زمانی ک برای کسی منفعتی نداشته باشد به هیچ کس مربوط نیست…بله اینجا سلامتی مردم به کسی مربوط نیست…این هم همانند طرح هادی این روستاست که تا زمانی که منفعتی برای کسی نداشت اجرایی نشد و حالا که منفعت را در آن دیده اند در حال اجرای انند…ان هم چه اجرایی…

  • محمد ب گفت:

    اقایون روستایه مهد یکی از اولین روستاهایی بوده .که اب وبرق وارد ان شده .اماپس40سال از حکومت اسلا می هنوز مسجد نداره …اب فاضلاب شهر درتابستان گازی تولید میکند که کولر گازی ویخچالها میسوزن …دیگه انسان چطو دوام میاره …به امید روزهای خوب…

پربازديد