تاریخ درج خبر : 1391/08/27
کد خبر : ۵۲۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -

دانشکده دندانپزشکی کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد

با پذیرش اولیه 27 دانشجو، دانشکده دندانپزشکی کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد.

به گزارش سایت استان، مراسم افتتاحیه دانشکده دندانپزشکی و آزمایشگاه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی این استان و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد.

سید حسام‌الدین نبوی‌زاده به میزان اعتبارات ساخت دانشکده دندانپزشکی دانشگاه یاسوج اشاره و اظهار کرد: با توجه به اینکه این ساختمان ملکی و در پردیس دانشگاه است میزان اعتبارات ارائه شده به این مرکز 100 میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: با رایزنی‌های صورت گرفته این ساختمان به صورت موقت پذیرای دانشجویان رشته دندانپزشکی بوده که با چشم‌انداز 20 ساله با 12 هزار مترمربع نقشه اولیه آن تهیه و به دبیرخانه دندانپزشکی جهت اظهار نظر نهایی ارسال شده است.

*دانشکده دندانپزشکی کهگیلویه و بویراحمد 27 دانشجو دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این دانشکده برای اولین بار در استان راه‌اندازی شده که در مهرماه سال جاری تعداد دانشجویان در این رشته 27 دانشجو بوده که از این تعداد دو سوم دانشجویان را بانوان و بقیه را آقایان تشکیل داده است.

این مسئول اضافه کرد: سیاست این دانشگاه بر این است که 50 درصد پذیرش از دانشجویان کهگیلویه و بویراحمدی باشد و بقیه هم به منوال دیگر دانشکده‌ها پذیرش شوند.

نبوی‌زاده فضای فیزیکی این ساختمان را 3 هزار متر زیربنا عنوان کرد و گفت: به علت این‌که در ابتدای راه‌اندازی و سال جدید این دانشکده هستیم فعلا بحث آموزش مد نظر این مرکز است که هیچ‌گونه مشکلی در این خصوص احساس نمی‌شود.

این مسئول دانشگاهی تصریح کرد: با راه‌اندازی این دانشکده نه تنها نیاز استان برای مشکلات دندانپزشکی برطرف می‌شود بلکه می‌توان خدمات زیادی به عموم مردم ارائه کرد.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد