تاریخ درج خبر : 1394/10/12
کد خبر : ۵۲۹۱۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -

خودکشی ،پایان تلخ زندگی زن جوان گچسارانی+جزئیات

زن جوانی در یکی ازمحله های شهردوگنبدان دریک تصمیم غیر شرعی به زندگی خود باپایان داد.

یک منبع آگاه درتشریح این حادثه گفت : وقتی بعد از ظهر روزگذشته (پنج شنبه)با وی تماس میگیرند و جواب نمی دهدبه درب منزل وی مراجعه میکنند که در منزل باز بوده است  و یکی از بستگان که زودتر وارد منزل میشود ،باصحنه ای روبرو میشود،که این زن جوان 28 ساله با بستن چادر نماز خودبه پنکه سقفی نقشه خودکشی خود را عملی کرد.

هم چنین به نقل از شبکه های اجتماعی آمده است که دست نوشته ای از وی بجامانده که درگرفتن چنین تصمیمی کسی دخالت نداشته است واضافه کرده اند که خانواده این زن جوان دست نوششته را با خط وی مطابق میدانند.

هیچ مشکلی در دنیا آن قدر ارزش ندارد که انسان در برابر آن، جان با ارزشش را بگیرد.

امامسلماً در زندگی هر انسان، ناراحتی ها و یا شکست هایی پیش می آید که دنیا را در چشم انسان تیره و تار می کند. در این حالت انسان ها دو گونه اند؛ عده ای از میان این غرقاب مشکلات، سر بلند می کنند و با همه سختی ها و با توکّل بر خداوند، شروع به سازندگی دوباره می کنند. اما در مقابل عده دیگری هستند که زیر این مشکلات کمر خم کرده و یابه انزوا کشیده می شوند و یا بدتر از آن دست به خود کشی می زنند.

تحلیل هانشان میدهد،این دوران گذار به دلیل ایجاد تضادهای شدید بین باورها و واقعیت ها ، انگیزه خودکشی را در افراد زیاد کرده است و به همین دلیل آمار خودکشی در ایران بالا است!

اگرچه این بحرن اجتماعی فقط به ایران مربوط نمیشود و حتی در کشورهای صنعتی پیشرفته و سرمایه داری نیز چنین بحران های اجتماعی وجود داشته و وجود د ارد .بنابراین در عالم قیاس و نمونه های جهانی،  این بحران را میتوان از زبان آمار و ارقام بررسی کرد.

از زبان آمار و ارقام رسمی:بالاترین میزان خودکشی در دنیا مربوط به کشورهای ژاپن، آمریکا و برخی از کشورهای اروپای شرقی و پایین ترین آن نیز متعلق به اسپانیا وپرتغال و ایرلند است.

خودکشی یک عامل چند وجهی به شمار می رود که باید همه عوامل و فاکتورهای بازدارنده برای پیشگیری از این امر وجود داشته باشند.» البته به گفته «مجید ابهری» آسیب شناس، خودکشی در ایران کمتر از کشورهای اروپایی است اما در میان کشورهای اسلامی مقام سوم را دارد. اما کسب مقام سوم در میان کشورهای مسلمان تنها مورد عجیب جامعه ایرانی نیست.

«احمدعلی نوربالا» روان پزشک و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران هم می گوید: «در حالی که در دنیا نرخ خودکشی افراد مجرد 2 برابر افراد متاهل است، در ایران اقدام به خودکشی در افراد متاهل بیشتر از مجردهاست.» این درحالی است که به گفته او و سایر آسیب شناسان و رفتارشناسان «تاهل از عوامل حفاظتی در برابر خودکشی به حساب می آید اما پژوهش هایی که در کشور ما انجام شده نشان می دهد اختلالات روانی در افراد متاهل بیش از افراد مجرد است و این در حالی است که نهاد خانواده، نهاد آرمانی ماست اما به نظر می رسد که این نهاد خود نهادی آسیب زا شده است.»

انتشار چنین اخباری اگرچه تاسف و تاثر کاربران را بهمراه خواهد داشت اماهدف از انتشار ،آگاهی بخشی به والدین وخانواده ها وتلنگری به مسئولین و سازمان های مسئول میباشد که متاسفانه گاها موازی کاری ها باعث میشود تا نهادی مستقیما برای جلوگیری از بروز چنین ناهنجاری اجتماعی برنامه ریزی مدون داشته باشد.
منبع: راک نیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد