تاریخ درج خبر : 1394/10/14
کد خبر : ۵۲۹۲۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -
مهرداد اختری

«دکتر مرادیان» آماده با موتور تقویت شده

سایت استان: مهرداد اختری

زمانی که شرکت ایران ناسیونال تاسیس شد، قرار بود مهم ترین روزنه امید یک ملت در صنعت خودرو باشد.اما وقایعی که بعدا رخ داد هیچ یک به تحقق آن رویا کمک نکرد.تا جایی که اکنون ایران خودرو، به لحاظ نو آوری از جمله واپسین رتبه ها را در اختیار دارد.
گاه هم که مثلا خواسته دست به ابتکاری بزند، اسباب خنده می گردیده است.
از جمله در تولید دو محصول.یکی (پیکان موتور پژویی) و دیگری(پژو موتور پیکانی).اولی در اوایل دهه هفتاد و دومی در اوایل دهه هشتاد وارد خط تولید شد.اولی ایرادش این بود که بدنه ضعیف پیکان، تاب تحمل موتور قدرتمند پژو را نداشت، و لذا از خط تولید خارج شد، ولی دومی که هنوز هم خط تولید را رها نکرده، گاه با اسم آردی و گاه دیگر به نام (رو آ) به خورد مشتری داده می شود و یکی دوسال هم بدترین خودروی تولید داخل لقب گرفت.
باری! جامعه ما و در صحنه نیروی انسانی و یا بهتر بگوییم، سرمایه انسانی هم بی شباهت به این ماجرا نیست.در عالم بی تمیزی، گاه مسولیتی مهم به فردی داده می شود که اصولا نمی تواند موتور محرکه آن مجموعه مدیریتی باشد، و مجموعه و سازمان می شود روآ.
و گاه برعکس،یک مدیر توانا، به علل مختلف، خواه بی مهری سیاسیون، از دور خارج شدن طیف سیاسی آن مدیر، و یا نداشتن لابی قدرتمند، به اصطلاح به جایی دور شوت می شود، به نحوی که مجموعه و اداره محوله به آن مدیر لایق، تنها با ده درصد توان آن فرد اداره می شود باقی تجربه و توان وی در واقع به هدر می رود.که اینجا مصداق پیکان موتور پژویی صادق است.
در دولت پیشین، این نوع به هدر دادن ها بی شمار است، چه بسیار مدیران پخته و با تجربه که مورد بی مهری دستگاه قرار داده شده و حتی کلا خانه نشین شدند، در مقابل افرادی جوان، یا دست کم بی تجربه تا بالاترین سطوح مدیریت کشور گمارده شدند صرفا بخاطر همراهی با جریان حاکم.
بحث انتخابات است و و نیروهایی که بعضا سالهاست کنار گذاشته شده اند، از جمله سید باقر موسوی که از سوی شورای نگهبان برای پست نمایندگی صالح تشخیص داده نشد.و این باور با تاسف هنوز هم ممکن است امثال وی را کنار بگذارد.امیدواریم این بار چنین نگردد.
اما بحمدالله نیروهای اصلاح طلب آن قدر افراد شایسته، توانمند، صادق و پاکدست روی نیم کت ها دارند که اگر بخت با مردم همراه شود، هرکدام از آنها می تواند با انگشت اشاره مردم بر کرسی وکالت مجلس بنشیند و گره های کور قوانین و مسایل لاینحل حوزه های انتخابیه را یکی یکی بگشایند.از جمله این افراد دکتر فرید مرادیان است که می تواند ردای نمایندگی مجلس را بر تن کند…

تجربه مدیریتی در عنفوان جوانی و سربلند بیرون آمدن از این آزمون به گونه ای که یکی از درخشان ترین دورانهای هلال احمر در دوره مدیریت وی اتفاق افتاد در کنار نیروی جوانی و انرژیک بودن که از اصلی ترین شاخص های یک نماینده می تواند باشد که همیشه در وجودش بوده و هست و همچنین روابط عمومی قوی و بسیار بالا و تعامل با همه جریانهای سیاسی با پایبندی بر مواضع اصلاح طلبانه از دکتر مرادیان چهره ای شاخص ساخته است.

دکتر مرادیان همیشه مامن و ماوای جوانان و دانشجویان بوده و ارتباط قوی با محافل علمی و دانشجویی وی را در بین این قشر از افراد نیز محبوب و شاخص کرده است تا جایی که همیشه خود را متعلق به فضای دانشجویی و دانشگاه می داند.

ارتباطات گسترده قومی و طایفه ای در کنار هوش و استعداد شگرف دکتر مرادیان می تواند از دیگر نقاط قوتی باشد که در وی سراغ دارم.

اعتماد وصف ناشدنی جامعه پزشکی به هم صنفشان، وی را در جایگاه ممتازی در بین پزشکان نشانده است و در کنار همه این ها سلامت نفس و سلامت مالی از دکتر مرادیان فردی ساخته که هم می تواند نقطه اتکا جوانان باشد و هم می تواند اعتماد پزشکان و سیاسیون و دیگر اقشار را همزمان در کنار خود داشته باشد.

اگر اصلاح طلبان استان از نیروها و سرمایه های انسانی خود به درستی استفاده کنند مطمئنا می توانند هم جریان سیاسی متبوع خود را تقویت کرده و هم آینده این جریان را تا مدتها بیمه کنند…

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • آ.ز.خط سوم گفت:

  دکتر مرادیان انسان اخلاق مداری است. همیشه در ارتباط با همه نهادهای حقیقی و حقوقی اخلاق و روابط عم
  می بالای ایشان حرف اول را میزند!!تابع تفکر و عقیده خویش است ولی به همه عقیده ها احترام میدارد!!افتخار سیسخت!! آینده از آن توست غفاریان

 • azadi گفت:

  درود بر دکتر جوان و با اخلاق . بدون شک متانت و هوش وروابط عمومی بالا و توان مدیریتی جناب اقای دکتر مرادیان بر هیچ کس پوشیده نیست . ایشان در تخصص پزشکی هم بی نظیر هستند . خداوند ایشان را مستدام و برکات حضورشان را از شهرستان بویراحمد دریغ ندارد.

 • ناشناس گفت:

  درود بر پزشک توانمند

 • سجاد-بهمنی گفت:

  گر مرد رهی بسم الله…

 • شهروند بویراحمدی گفت:

  انصافا به شخصیت خوبی اشاره کردید قطعا سیدباقر لینقدر دردل بویراحمد جادارد که اگر هرکدام از دلسوزان این خطه را که ازسید باشند ومعرفی بشه انگار خود سید امده وبه کوری چشم نااهلان پیروزمیدان خواهد بود

 • ناشناس گفت:

  درود دکتر دنای سرافراز

 • اصلاح طلب گفت:

  دکتر مرادیان انسان توانمندی است. مدارک تحصیلی ایشان از دانشگاه های معتبر دولتی است.
  صلاحیت نمایندگی جریان و جایگزینی برای سید باقر موسوی را دارد.

 • حسن گفت:

  شتر درخواب بیندپنبه دانه

پربازديد