تاریخ درج خبر : 1394/10/16
کد خبر : ۵۲۹۵۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

سه تن هیزم قاچاق در بهمئی کشف و ضبط شد

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در یک عملیات مشترک بین پرسنل یگان حفاظت منابع طبیعی و گشت نیروی انتظامی سه تن هیزم قاچاق در شهرستان بهمئی کشف و ضبط شد.

81909132-70426455

سرهنگ محمدرحیم برزمند روز چهار شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان هیزم قاچاق از دو دستگاه خودروی وانت سایپا و یک دستگاه پژو کشف و ضبط شده است.
وی بیان کرد: این افراد متخلف به صورت شبانه به جان جنگل های بلوط افتاده و نسبت به قطع درختان اقدام می کردند.
برزمند اظهار کرد: این محموله از شهرستان بهمئی به سمت شهر های استان خوزستان در حال انتقال بود که با هشیاری ماموران یگان حفاظت به مقصد نرسید.
وی عنوان کرد:پیشتر نیز در بخش مارگون و لوداب دو دستگاه خودروی وانت سایپا حامل بذر بلوط از سوی ماموران حفاظتی بخش مارگون شهرستان بویراحمد کشف و ضبط شد.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد میزان بذر کشف شده را دو هزارو 300 کیلوگرم و مبلغ جریمه متخلفان را سه میلیون و 540 هزار ریال اعلام کردند.
وی گفت: برابر تبصره هشت ماده دو قانون حفاظت از جنگل ها، مراتع و آبخیزداری هرگونه حمل، جابجایی و فروش بذر بلوط به عنوان تجارت ممنوع بوده و در صورت مشاهده با فرد یا افراد متخلف برخورد قانونی به عمل می آید.
استان کهگیلویه و بویراحمد دارای یک میلیون 426 هزارو 300 هکتار منابع ملی بوده که از این سطح 873 هزارو 600 هکتار معادل(53% مساحت کل استان) را جنگل و 552 هزارو 700 هکتار معادل(34%مساحت کل استان) را مرتع تشکیل می دهد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد