تاریخ درج خبر : 1394/10/17
کد خبر : ۵۲۹۵۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

خسارت 81میلیارد ریالی بارندگی های اخیر به شهرستان بویراحمد

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: طی بارنگی های اخیر 81 میلیارد ریال به این شهرستان در بخش های مختلف از جمله راه، مسکن، مخابرات، مزارع و باغات و آب و فاضلاب خسارت وارد شده است.

سید محمدکاظم نظری در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران که چهاشنبه، 16 دی ماه برگزار شد، افزود: 500 میلیون تومان خسارت به تاسیسات راه بخش های لوداب، کبگیان و مارگون وارد شده است.

وی بیان کرد: خسارت وارده به بخش های آب و فاضلاب شهری این شهرستان 750 میلیون تومان و آب و فاضلاب روستایی 200 میلیون تومان برآورد شده است.

فرماندار شهرستان بویراحمد با اشاره به اینکه 900 کیلومتر جاده عشایری در این شهرستان وجود دارد، تصریح کرد: خسارت وارده به جاده های عشایری 14میلیارد ریال برآورد شده است همچنین میزان خسارت وارده به زیرساخت های مخابرات در این شهرستان 200 میلیون تومان بوده است.

نظری خسارات وارده طی بارندگی های اخیر به باغات و دام ها را در این دو شهرستان 500 میلیون تومان عنوان و خاطرنشان کرد: خسارات وارد شده به اراضی و مزارع نیز 18میلیارد ریال برآرود شده است.

وی افزود: همه این مشکلات به ویژه در حوزه راه به استانداری ابلاغ شده است همچنین به ستاد بحران کشور منعکس خواهد شد که بخشی از این مشکلات با همکاری آنها برطرف شود.

فرماندار شهرستان بویراحمد با اشاره به اینکه هنوز تعداد زیادی از جاده روستاهای بخش لوداب این شهرستان بازگشایی نشده است، عنوان کرد: امکانات راهداران کم است و جوابگو نیست.

نظری اضافه کرد: اعتبارات امسال راهدارای نسبت به سال گذشته قریب به 40 درصد کاهش داشته است اما با این وجود امیدروار هستیم که باتوجه به مشکلات پیش آمده به راهداران این شهرستان برای حل مشکلات مردم کمک بیشتری شود.

ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد