تاریخ درج خبر : 1394/10/17
کد خبر : ۵۲۹۵۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

شورای نگهبان به هیچ وجه دنبال مچ گیری نیست

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان کهگیلویه وبو یراحمد در گردهمایی مشترک هیات اجرایی و نظارت و بازرسی شهرستان های گچساران و باشت که با حضور استاندار در سالن اجتماعات فرمانداری گچساران بر گزار شد اظهار داشت: قانون اساسی به صراحت وظایف مهم هیات های نظارت شورای نگهبان در امر برگزاری انتخابات را مشخص کرده که این هیات در راستای وظایف و رسالت قانونی خود عمل خواهد کرد و به هیچ وجه دنبال مچ گیری نیست.
حجت السلام سید قدرت الله خرم روز عنوان کرد: نباید در این میدان مهم و سرنوشت ساز بعضی از افراد احساس کنند نماینده طیف و گروهی خاص هستند بلکه با حفظ همه دیدگاه و تفکرات سیاسی وظیفه ما بی طرفی و عدم حرکت جانب دارانه در برگزاری انتخابات است.
خرم روز تاکید کرد: بر اساس ماده ۳۳ قانون هیچ یک از اعضای شعب رای گیری، ناظران و بازرسان نباید قرابت سببی و نسبی با کاندیداهای مجلس و با نامزدهای خبرگان داشته باشند.
وی تصریح کرد: مجموعه هیئت اجرایی و دست اندر کاران اجرای انتخابات در راستای برگزاری دو انتخابات حساس و هم زمان مسئولیت سنگین دارند.
رئیس دفتر نظارت و بازرسی استان با اشاره به اینکه قانون مداری در تمامی مراحل برگزاری انتخابات لازم و ضروری است گفت: قانون مداری در انتخابات یکی از اصولی است که باید مدنظر مجریان و هم چنین نامزدهای انتخابات باشد.
خرم روز در مورد انتقاداتی که برخی افراد از ترکیب هیئت اجرایی مطرح می کنند عنوان کرد: قطعا هیچ گونه جهت گیری نبوده و اگر اینطور بود ترکیب به این شکل نبود و ما می توانستیم در بحث تائید صلاحیت ها پس ذهنیتی در این رابطه قطعا نبوده و ما به این افراد بعنوان معتمد نگاه می کنیم و انتظار داریم این ترکیب متعادل و خوب و از همه افکار مردم و شخصیت ها باشد.

کبنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • اصلاح طلب عدالت خواه گفت:

    درود بر شورای نگهبان و هیئت نظارت استان
    درود بر حاج آقا خرم روز مرد انصاف و عدالت

پربازديد