تاریخ درج خبر : 1394/10/19
کد خبر : ۵۲۹۷۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -
فتح اله مردانی:

بیچاره ملتی که دل به چنین نخبگانی بسته است

مطالبات و خواسته ها حرفهایی که این روزها از گوشه و کنار خانه ها،خیابانها و جامعه به گوش می رسد از یک طرف مأیوس کننده و از طرف دیگر شادی افرین است ما که نه مدیر بوده ایم ، نه نماینده مجلس بوده ایم،نه از طایفه هزارفامیل و نه از رانت های دولتی استفاده کرده ایم ونه از هزینه های باد اورده بیت المال در اختیار داشته ایم نه دوستان و رقبای انحصارگر فرصت خدمت به مردم فهیم را به ما دادند مجبور شدیم برای معرفی خود سرکی به درون خانه های مردم بکشیم انجا خوشحال شدیم که دیدیم شیرمردان و شیرزنانی که هیچ امکانات رفاهی،بهداشتی در عصرارتباطات در اختیار نداشتند بدون هیچ ترس و چشم داشتی:
1-از باغاتی گفتند که از بی آبی خشکیده و میوه هایی که با هزاران امید پرورش داده بودند و روی دستشان مانده بود.
2-از بیکاری لیسانس ها و فوق لیسانس هایی که دستشان به جایی وصل نبود و سربار خانواده شدند گفتند.
3-از بی عملی و بی خاصیتی نمایندگانی گفتند که در ادوار گذشته اعتماد انان را جلب کرده و رای انان را غصب کرده و با وعده های دروغ دزدیده بودند.
4-از شلطوک هایی که جوانه زده و از بی ابی هرگز نشا نشدن در اثر قول و وعده های دروغین مدیران و مسولان.
5-از امامزاده ای گفتند که برای چند کیسه سیمان و چند سرویس ماسه که قول داده بودند ساخت ان نیمه تمام ماند.
6-از نداشتن اب اشامیدنی سالم لوله کشی شده که قول و وعده ان را داده بودند و هرگز عملی نشد.
7-از جاده هایی گفتند که هرگز رنگ اسفالت ندیده و تا زانو گل الود بودند.
8-از قول و وعده هایی که برای بهسازی و بهیاری اماکن متبرکه داده بودند و هرگز عملی نشد.
9-از مرگ جوانانی که در اثر بیکاری و نداری دست به خودکشی زده بودند.
10- از خواسته ها و نیازهایی که در دفتر بادمجان دور قاب چین هایی که همراه نامزد نمایندگی بودن نوشته شد و هرگز از ان ها خبری نشد.
11-در نهایت از این گفتند دوست داشتیم صدای نماینده خود را برای یکبار هم که شده در مجلس در دفاع از حقوق مردم منطقه بشنویم که این هم نشد.
اما ناراحت و مأیوس شدم از عده ای بظاهر تحصیل کرده که انگل وار همچون کرمهای بی خاصیت و بو دور هم می لولند و در فهم قاصر خود به دنبال فریدون های ساختگی در ذهن خود هستند تا ضحاک کافر را از پای در اورند.
دل نگرانم از ان عده ای که باز از همین نخبگان تحصیل کرده که میگویند شما یک لا قبا با چه امیدی وارد عرصه ای شده ای که رقبای قدرقدرت با همینه و شوکت میلیاردها برای خرید رای مردم اماده کرده اند که این توهین اشکار به فهم و شعور مردم ماست.
ناراحتم از کسانی که قیم مابانه طوری حرف می زنند که انگار از کره ی مریخ امده اند در حالی که همین اقایان هفت،هشت سالی بر گرده این ملت سوار بوده اند و نعمت های جمهوری اسلامی و بیت المال را در مسندهای مختلف نمایندگی،شهرداری،ریاست دانشگاه و… هیف و تلف کرده اند در اثر ندانم کاری و میل کردن بین اعوان و انصار خود و نوچه های خود تقسیم کردند وتنها چیزی که از مدیریت و ریاست و نمایندگی انان باقی ماند کیسه های خالی مردم که سال به سال یادی از سالهای گذشته دارند.
دل نگرانم از همین به ظاهر تحصیل کردگانی که علم سرحدی و گرمسیری را برافراشته ،برای رفوگری ضعف و ناتوانی خود از تضاد سرحد و گرمسیری استفاده کرده ومانعی برای پیشرفت یکی از نماییدگان نیک اندیش و خوش فکر استان ایجاد کنند و میخواهند به مردم فهیم ما وانمود کنند فلان شهرستان حق شهر ما را خورده برای مهار او، ان مرد هیکلی،اسطوره ای همیشه غایب و چهره ی فرهنگی پایداری لازم است و بقیه حضورشان در انتخابات تفننی و برای معامله،وام و پست امده اند.
ناراحتم از اینکه عده ای در فصل اتنخابات گله وار به موقع و بد موقع در مراسمات شادی وغم مردم حضور می یابند تا کوچکی و کم ظرفیتی خود را با حضور اطرافیان شکم گنده پرادو سوارشان جبران کنند،بیچاره ملتی که دل به چنین نخبگان و نمایندگانی ببندند.
ناراحتم از اینکه عده ای که در پست های مدیریتی و نمایندگی نمره قبولی نگرفته اند و عملکرد قابل دفاعی ندارند مجدداً فیلشان هوای بهارستان تهران را کرده است.حرف امروز ما گواه فرداهاست.اینگونه افراد نمی توانند این مردم غیور وجوانان شجاعشان را به ارزوهایشان برسانند.
بر این باورم که جوانان امروز ما تسلیم جو حاکم برجامعه نمی شوند و سرنوشت و اینده خود را به قضا و قدر نمی سپارند داءماً در جستجوی راه کمال و ترقی هستند ولی مشکل امروز جامعه ما این است که وظیفه سنگین و مسولیت های خطیر را به شانه های انسانهای کوچک میگذاریم که تحمل ان را ندارند. امروزه تحصیل کردگان و نخبگان ما که به عنوان یک نیروی مرجع و موثر از انان یاد میشود به یک عده نیروی متاثر و باری به هر جهت بدل گشته اند شان و جایگاه خود را انقدر پایین اورده اند و گرفتار یکسری سیاستهای پوپولیستی شده اند که فقط حرکت های باب طبع عوام را انجام می دهند بجای ارتقا دانش و بینش مردم برای بیان خواسته ها و مطالبات به حق و قانونی شان حتی کمک به انتخاب اصلح شان مردم را با وعده های دروغین،قسم و قران،طایفه گرایی و قبیله بازی به سیاست های عصر جاهلیت در عصر ارتباطات تشویق و ترغیب میکنند تا خود به مرادشان واصل شوند که این عقب افتادگی ساختاری و فقر فرهنگی ناشی از عملکرد ضعیف همین به اصطلاح نخبگان در عمل خفته است که صحنه های سیاسی،اقتصادی و فرهنگی جامعه را به عده ای انحصارگر فاقد گفتمان{کوتوله های سیاسی} واگذار کرده اند.
و اما اینجانب نه امیر کبیرم،نه مدرس،نه مصدق،نه باقرخان و نه ستارخان. نه از بالا فرموده اند نه از پایین.نه ثروت باد اورده دارم ،نه از دانشگاه هاوایی و گلاسکو مدرک گرفته ام،نه از خانواده هزارفامیلم،نه سابقه مدیریتی دارم،نه نماینده مجلس بوده ام ، نه به من الهام شده و نه مردم فشار اورده اند. اینجانب فتح اله مردانی با توکل بر خداوند منان فدایی مردم وطنم هستم و در راستای مدنیت،رشد،بهزیستی و تندرستی هر چه بیشتر جامعه و شهروندانم با افتخار وارد این عرصه شده و مسؤلیت می پذیرم.
ادامه دارد…

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  جناب آقای رحمانی اصل واقعا خوب نیست ندونسته قضاوت کنی اگر ما از اهالی چاهتلخیم این درگیری ربطی به انتخابات ندارد شما هم دارید از آب گلآلود ماهی میگیری

 • حامد گفت:

  درود برغیرتت دکترمردانی بزرگوارسالهاباطبابت بدون هیچ چشم داشتی ودلسوزانه دردمردم بویراحمد رادرمان کردی واکنون به امیدخدا درمجلس از حق مان دفاع میکنی تااخرین لحظه حمایتت میکنیم اصلاح طلب واقعی.

 • ک.ب گفت:

  همتون سر وته یه کرباسین خرتون که از پل گذت نه خدا را میشناسی نه مردمو.همش شعار همش دروغ.بترسید از خدا .بترسید از روز قیامت

 • بی بی ایل گفت:

  درود بر مرد بزرگ دکتر مردانی .

 • ازادی گفت:

  مقاله ایشون از درد های این استان گفته..دروود به دکتر مردانی ..اصلاح طلب..ولی متاسفانه استان ما فقط و فقط بر اساس طایفه گرایی رای میدهند…نه مطالعه ای نه هیچی.فقط اینکه فلانی از اشناهای منه باید بهش رای بدم

 • ازادی گفت:

  دروود به این اصلاح طلب بزرگ.واقعا عالی بود .درود بر تو دکتر مردانی..

 • دکتر فاتح گفت:

  دکتر مردانی عزیز،به امید روزی که در استانمان بر اساس شایستگی و توانمندی دست به انتخاب بزنیم.ممنون از شما پزشک حاذق

 • علی گفت:

  متاسفانه یکی از درد های این استان عدم مطالعه و تفکر می باشد.دوست عزیز کاش لااقل مقاله ایشان را مطا لعه و پاسخی منطقی در راستای صحبت های ایشان میدادید.در اینکه بورس های تحصیلی در دهه هفتاد عمدتا به نور چشمی های داده شد که از کمترین بار علمی برخوردار نبودند و جای استعدادهای بی شمار این استان را به دلیل اینکه رانت و پارتی نداشتند را گرفتند.یا نماینده که در هشت سال وکالت این مردم به جز افزودن سرمایه کاری از پیش نبرد.یا ان که حتی موکلانش را در منزل راه نمی داد!یا انکه هشت سال با دولت پاک همراه بود و نتیجه اش تا امروز گریبان من و شما را گرفته است.کاش تاملی دوباره کرد و تصمیمی با درایت گرفت…

 • بويراحمد گفت:

  درود بر دکتر مردانی اصلاح طلب واقعی و درد اشنای مردم

 • ایرانی گفت:

  دروود به اقای دکتر مردانی،واقعا ما نیاز مند چنین انسانهایی هستیم که دلسوز مردم هستند.و بهارستان جای چنین افراد هست .من به شخصه با اینکه با اقای مردانی رابطه ای ندارم و ملاقات نکردم، 1رای به عنوان یک شهروند به ایشون حمایت میکنم..و ارزوی موفقیت براتون دارم…متاسفانه توی این شهر مردم هنوز افکار کور کورانه و قوم گرایی طایفه گرایی هستن ک به جایی نخواهند رسید

 • مرد مردان گفت:

  شلتوک درسته نه شلطوک!
  حیف درسته، نه هیف!

 • ناشناس گفت:

  کرو بره دنبال کارت.انگار ما نیشناسیمت.هون 50 رایی که دور قبل آوردی بسه.کسی با تو همگام نیابو.به جای ای حرفل بره ………………………

  • ناشناس گفت:

   دوست عزیز تو برو افکارتو درست کن بد بیا حرف بزن ..حرف زدن رو یااد بگیر بد بیا نظر بده

پربازديد