تاریخ درج خبر : 1394/10/19
کد خبر : ۵۲۹۸۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه یاسوج و آموزش و پرورش استان

تفاهم نامه همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی بین دانشگاه یاسوج و آموزش و پرورش استان منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در نشست مشترک مدیرکل آموزش و پرورش و رئیس دانشگاه یاسوج بر گسترش همکاری ها تاکید شد.
دبیرستان دانشگاه ایجاد می شود
رئیس دانشگاه یاسوج در این نشست گفت: دانشگاه و آموزش و پرورش دونهاد تاثیرگذار در جامعه هستند که باید با ارتباط خوب بین این دو نهاد، تاثیرات مثبتی را در جامعه رقم بزنند.
دکتر محمودرضا رحیمی با اشاره به پیوسته بودن آموزش برای افراد بیان داشت: در سالهای گذشته به دلیل نبود ارتباط بین این دو نهاد، حلقه آموزش گسسته شده و باید با برنامه ریزی این نقص را برطرف کرد.
وی گرایش دانش آموزان را به رشته تجربی یک معضل دانست و افزود: این موضوع باعث شده برخی رشته ها در دانشگاه به دلیل نبود متقاضی تعطیل شوند که نیاز است سیاستهای آموزش و پرورش در این خصوص اصلاح شود.
رئیس دانشگاه یاسوج اظهار داشت: در جهت اجرای برنامه های آموزشی و تربیتی وهمکاری متقابل با آموزش و پرورش، مجتمع آموزشی مشترک با تأمین نیروی انسانی ایجاد می شود که در فاز اول آن دبیرستان دانشگاه از مهرماه سال آینده ایجاد و راه اندازی می شود.
دکتر محمودرضا رحیمی به رتبه نهم دانشگاه یاسوج درموضوع پژوهش بین دانشگاههای کشور اشاره کرد و گفت: توسعه فعالیت المپیادهای علمی دانش آموزان، استفاده از پایان نامه های فرهنگیان و بهره گیری از توانمندیهای علمی-تحقیقاتی و نیروی انسانی فرهنگیان و توسعه کمیته های پژوهشی از فعالیتهای مشترک دانشگاه و آموزش و پرورش است.
رسالت آموزش و پرورش و دانشگاه مشترک است
مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست، گفت: آموزش و پرورش و دانشگاه دو دستگاه با رسالت مشترک آموزشی و فرهنگی هستند که نیروی انسانی بعنوان محور توسعه را تربیت می کنند.
هادی زارع پور افزود: این تفاهم نامه در جهت تبادل بین بخشی در سایه تعامل همکاری ،همدلی وهم افزایی فعالیتها منعقد شد.

زارع پور با اشاره به ارائه 25 اولویت تحقیقاتی به فرهنگیان استان به صورت سالیانه، بیان داشت: حمایت مشترک از طرحهای پژوهشی، برگزاری همایش وکارگاه های آموزشی مشترک و همچنین پایان نامه های دانشجویی و برگزاری کارگاههایی به منظور توانمند سازی کارکنان از مهمترین فعالیتهای مشترک دانشگاه وآموزش وپرورش است.
وی گفت: هم اکنون در استان دو دبیرستان وابسته به دیگر دستگاهها فعالیت می کنند و ایجاد این دبیرستان بستری ارزشمند برای استفاده از ظرفیت دانشگاه برای پرورش دانش آموزان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد