تاریخ درج خبر : 1394/10/19
کد خبر : ۵۲۹۸۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -
سعید رحمانی اصل

«درگیری چاه تلخ، امتداد یک تراژدی تلخ»

سایت استان: سعید رحمانی اصل
خروجی روند کنونی در کمتر از دو مانده به انتخابات ۷ اسفند در حوزه گچساران و باشت بنا به دلایل متعدد اما واضح! نگران کننده است. چالش‌های پرخطری در این مقطع متاسفانه دامنگیر فضای روانی حاکم بر شهرستان شده است. قبلاً در مقاله ای به این موضوع اشاره نمودم که نماینده فعلی که از وحدت شکل گرفته دچار ترس شده، آغازگر یک بازی خطرناک در به راه انداختن همایش‌های قومیتی – انتخاباتی شده است.
آنچه مسلم می‌باشد این است که اگر هدف ایجاد شرایط لازم برای یک رقابت سالم و برابر انتخاباتی باشد متولیان امر می‌بایست در این خصوص اهتمام ورزیده و شرایط یکسان برای همه فراهم شود. امری که به نظر می‌رسد از سوی مسولان ارشد استان گاها به دیده اغماض انگاشته می‌شود. حضور در کلنگ زنی‌ها و افتتاحیه‌های انتخاباتی آقای نماینده که همه آن‌ها از قبل برای ماههای پیش از انتخابات برنامه ریزی شده سبب ایجاد دلنگرانی هایی در میان افکار عمومی شده است.
نقدی که بر اظهارنظر اخیر جناب آقای فتاح محمدی (معاون سیاسی استاندار) وارد می‌باشد این است که در ادوار گذشته بعد از ثبت نام کاندیداها، نمایندگان وقت از سوی متولیان امر با دیگران در یک رده محسوب می‌شدند. حال بر فرض اینکه حضور نمایندگان در افتتاح پروژه‌ها از جایگاه قانونی هم برخوردار باشد حداقل از سوی مسولان ارشد تحرکات انتخاباتیشان مورد تأیید صریح و تشویق واقع نمی‌شد! بی تردید این رفتار مدیران به این شکل و حضور در افتتاحیه‌هایی که خارج از عرف مرسوم می‌باشد و با راه اندازی کارناوال انتخاباتی و بسیج و لشکرکشی نیروهای همسو از شهرستان‌های باشت و گچساران به روستاها برای ایجاد جو روانی همراه است مصداق بارز دخالت و تخلف در امر انتخابات خواهد بود!
و اما حادثه چاه تلخ:
دو روز گذشته فضای شهرستان متاسفانه تحت تأثیر بداخلاقی‌های انتخاباتی قرار گرفته است و تا لحظه نگارش این متن شاهد واکنش نماینده محترم که معمولاً هر از گاهی از رعایت اخلاق سیاسی نیز دم می‌زنند نبودم!
اگر توجه کرده باشید در طی این ۴ سال که شهر از نهضت بنر (البته خودجوش!) پر شده بود، تنها در آستانه یک جلسه مربوط به بخش خیلی کوچکی از قشقایهای عزیز با نماینده به شکل کاملاً مشکوک پاره شد! که نماینده از آن به عنوان فرصتی برای تخریب رقیب استفاده نمود و از رعایت اخلاق در سیاست حرف زدند!
اما امروز ناگزیرم برای اولین بار به برخی از موارد بداخلاقی واقعی اشاره نمایم (قابل توجه آقای نماینده و دستگاه‌های امنیتی!) و قضاوت را به وجدان بیدار مردم واگذار کنم هرچند که بیان برخی از انها هم شاید به صلاح نباشد.
ریشه حادثه چاه تلخ را می‌بایست در مجموع اتفاقات چندوقت اخیر دانست که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:
الف- ارسال پیامک تهدیدآمیز مبنی بر عدم ورود به باشت!
ب- جلوگیری از ایراد سخنرانی مهندس فولادی وندا در مسجد سعادت آباد با عنوان مصوبه شورای تأمین مبنی بر عدم استفاده از مساجد در حالی که فردای آن روز آقای تاجگردون در مسجدی در باشت در جمع طرفدارانش سخنرانی نمود!
حال تفاوت اجرا و عدم اجرای مصوبه از سوی یک دستگاه چگونه قابل توجیه است؟
ج- قفل زدن بر روی درب حسینیه مرحوم کرمی از سوی هواداران آقای تاجگردون در شهرستان باشت به منظور اخلال در برنامه، قبل از ایراد سخنرانی مهندس فولادی وندا به گونه ای که ناراحتی خانواده آن مرحوم را در پی داشت
د- …
اما نکته جالب این است که پس از درگیری در روستای چاه تلخ شاهد واکنش شتابزده یا شاید هم حساب شده! فرماندار محترم شهرستان باشت بودیم و این درگیری را اختلاف خانوادگی نامیده و عنوان نمودند مربوط به انتخابات نبوده است:
اولاً- مصاحبه ایشان مصداق بارز پاک کردن صورت مساله به جای حل مساله می‌باشد.
ثانیا-واقعیت ماجرا را آنگونه که هست باید به مردم گفت هرچند که به لطف پیشرفت تکنولوژی دیگر سرپوش نهادن بر اتفاقات آسان نیست.
ثالثاً- حضور مهندس فولادی وندا در روستای چاه تلخ جهت مراسم شرکت در مجلس ترحیم بوده امری که مرسوم است ولی حضور و شعارهای سازماندهی شده برخی از هواداران نماینده خارج از عرف بوده است و این موضوع قابل کتمان نیست …
در پایان باید گفت این حادثه معلول یک سری تبعیض‌ها و تخلفات در طول ماههای اخیر است و انتظاری که از سوی متولیان امر می‌رود این است که شرایط برای همه یکسان باشد و همه به یک دید نگریسته شوند و امیدواریم که این تراژدی تلخ به پایان برسد، چرا که داشتن یک فضای برابر و سالم برای رقابت حق همه شهروندان است.
شهر من بوسه بر خاکت، استواریت را می‌ستایم

منبع:کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  راستی آقای فولادی تاحالا به چاه تلخ رفته بود

 • یسنا گفت:

  آقای رحمانی اصل اگر همه قضاوت هایی که میکنی مثل قضاوتی بود که در مورد درگیری چاهتلخ کردی وای به حال اون روزی که شما بشی قاضی مملکت همه سررها بیگناه میرن بالای دار

 • اصلاح طلب دوم خردادی گفت:

  تبعیض هم برای اصولگرایان هم برای اصلاح طلبان خلاف قانون است و کسیز حق تبعیض بر علیه دیگران ندارد.
  هر کسی حق دارد عروسی برود فاتحه خونی برود به مسجد برای سخنرانی برود هر کی با هر طرز فکری.مسجد خانه خداست.قبرستان محل فاتحه بر مردگان و عروسی جشن ازدواج دو جوان.
  پس کسی نگوید فلانی با فلان نیت رفت یا با فلان نیت.به کسی نیت دیگران ربط ندارد بقیه اش با خداست و آخرت که باید پاسخگوی نیت خودش باشد.
  انحصارگرایی قومی دینی عقیدتی بشدت محکوم است.
  قانون و اخلاق را همیشه هم برای خودمان هم برای رقیب رعایت کنیم.

 • محمد گفت:

  تاجگردون بمیری مجلس رو نبینی

پربازديد