تاریخ درج خبر : 1394/10/20
کد خبر : ۵۲۹۸۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -
فرید محمدی تبار

«چاه تلخ؛ جایی برای زندگی»

سایت استان: فرید محمدی تبار

در میان تمامی روستاههای باشت و گچساران تنها روستایی که کمترین مهاجرت به شهر ها را داشته ، کویری بنام چاه تلخ در پاشنه کل شیاس است، با مردمانی سخت کوش ، پرتلاش و مبارز که به تعبیر علی خواجوی (انقلابی قبل از انقلاب) هسته اصلی کمیته های عشایری انقلاب در گچساران در اوج مبارزات با ساواک ، را غیور مردان طایفه بامشخی تشکیل دادند.

تفنگچیان بامشخی ساختمان ساواک را محاصره و مرکز کنترل دولت در منطقه را به همراه سایر انقلابیون دیگر طوایف، در دست گرفتند….شاید بهرام تاجگردون، زید بهبهانی ، مرحومان شهید بشارت و محمد علی نبیزاده ، علی خواجوی ، امامبخش حبیبی و دیگر انقلابیون اصیل، آن رشادتها را بهتر از کسی میدانستند و میدانند.

در باشت اولین شهید انقلاب را این طایفه در درگیری ها با عوامل حکومت سابق تقدیم کرد ، رهبر انقلابیون گچساران(بهرام تاجگردون) روزی در اشکفت شاه( ملک بلامنازع بامشخی ) از دست ساواک متواری و مهمان این طایفه بود.

چاه تلخ بی آب و لب تشنه، سالها مرارت های بی آبی و زجر را تحمل کرد تا به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و نمایندگان سابق، آب ، برق ، جاده ، گاز و … در آن مستقر شد و امروز نیز به همت دولت اسلامی و نماینده پرتلاش مان نیز آب کشاورزی ، بهسازی، آسفالت و … و همچنین ایجاد عشایری جاده اشکفت شاه و رشد نیروی انسانی اش ، “لبخند زندگی” را بر لبان مردمان زجر کشیده ، جاری ساخت… به طوری که هر روز بر ساکنان جدیدش افزوده می شود.

آنان که دستی در سیاست دارند خوب میدانند، نقش این طایفه در همه انتخاباتهای 37 سال گذشته چه بوده و وزن مردمان پرصلابتش چه میزان است.

چه آنان که بر کرسی سبز بهارستان تکیه زدند و چه آنان که به واسته “پشت کردن بامشخی”، از رقابت های انتخاباتی باز ماندند.

سرداران بزرگ سپاه اسلام و فرماندهان دفاع مقدس، هم خوب بیاد دارند، رشادت ها و شجاعت های رزمندگان این طایفه در جبهه های حق علیه باطل را .

اما در طول 2 ماه گذشته 90 درصد تیره های مختلف این طایفه یعنی ؛ تیره های ؛ کاجانی ، کاشامحمد، کاشارسمی، کامیراحمد، کاعیوض ، مشهدی امیر ، کا غلامحمد ، حاجی نادری و …. و حتی بخش های زیادی از دیگر تیره هایش، رسما با دعوت دکتر غلامرضا تاجگردون، از روند توسعه و عمران آبادی دیارشان فارغ از مسایل سیاسی چپ و راست، حمایت نمودند و در این روند رو به رشد و بی سابقه شهرستانهای گچساران و باشت، سهمی بزرگ ، از مشارکت فعال را به نام خویش رقم زدند.

و در عین حال حرمت و برادری خویش را با اقلیت طایفه که راهی دیگر را برای مدیریت جامعه برگزیده اند حفظ نموده و مینمایند.

و اما متاسفانه در چند روز اخیر شاهد انتشار مطالب نادرست و حتی مطالب رسمی از سوی حامیان جریان انحرافی و جبهه پایداری در شهرستان هستیم که تلاش دارند برای سود جویی های غیره اخلاقی سیاسی، “کهنه اختلافات” و “خرده نگرانی های خانوادگی” را در طایفه زنده، بزرگنمایی و پر رنگ کنند و به تعبیری با سیاست انگلیسی تفرقه بنداز و حکومت کن، دو دستگی و تفرق را در دیارمان القا کنند تا شاید نانی به کف آورند و بلوایی بسازند و رایی بدزدند.

پولهای کثیفی که وزیر محترم کشور از آن سخن گفت را روانه میکنند و سلاحی به دست نوجوانی می دهند که فشنگش را لیدرهای رانت خوار و البته ویژه خوار مخالف اصلاحات از همجوار می آورند.

و بهتر بگویم آشی نامطبوع!!! از بیرون می پزند و میخواهند به درون طایفه نذر کنند!!!
افراطیون مخالف توسعه و پایداری های مخالف آبادانی، که تاجگردون را دشمن خطاب میکنند بدانند که این توطعه ها و نفاق هایی که می خواهند در آبادی مان ایجاد کنند ، در پرتو صله رحم ، کاکاگری و بزرگی مردمان آگاه ، این دیار ناکام خواهد و همه طایفه بامشخی چه آنان که به تاجگردون رای میدهند و چه آن اقلیتی عزیز و محترمی که به ایشان رای نمی دهند. همه با هم هستیم و یکی هستیم و اجازه نخواهیم داد فتنه گران و مزوران بین مان اختلاف و دو دستگی ایجاد کنند.

و اما حادثه چاهتلخ ….

سخنان لیدر فسیل شده و افراطی آن کاندیدای عزیز و محترم که همه باوی از دستش عاصی اند!!!؟؟؟!!؟ پس از اعتراض زنان و دختران آبادی – که در حین فاتحه بر مزار عزیزانشان بودند به عکسبرداری و فیلم برداری همراهانشکه هشدار !!! داد ( آن نوکر و ضد انقلاب را رد صلاحیت میکنم که حسرت رای دادن به دلتان بماند) کبریتی شد بر انبار باروت و همهمه ای شد که هر کس هر درد و دلخوری داشت در این بازار آشفته بیرون ریخت .

گر چه با تدبیر و حضور 10 ساعته فرماندار متین و پرتلاش و فرماندهی با صلابت انتظامی شهرستان و سایر نیروههای امنیتی زحمت کش غایله ای که از خارج طایفه می خواستند به درون طایفه القا و تحمیل کنند نا کام ماند اما انتظار میرود از مسولان استانی تا مسببین اصلی این اختلافها که آن روز همراه کاندیدای محترم بودند و آرامش و امنیت مردم آبادی را به مخاطره انداختند را برخوردی جدی و قانونی اعمال نمایند.

چاه تلخ جایی برای زندگی است و آن کسانی که میخواهند از بیرون در طایفه مان اختلاف ایجاد کنند در چاهتلخ جایی برای نشستن ندارند جز بر قبرستان چاه تلخ بروند و بر مردگان آن فاتحه ای بخوانند.

در پایان به همه بزرگان و جوانان طایفه بزرگ بامشخی توصیه می شود که ؛ امنیت و آرامش (در سالی که به کلام گهربار حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی بنام سال همدلی و همزبانی نامگزاری شده است) از نان شب هم واجب تر است.

صلح و دوستی لازمه زندگیست.

انتخابات ها و کاندیدا ها می آیند و میروند اما من و شما هستیم که عمری باید باهم زندگی کنیم
و شاید روزی باشد که بر مزار من و شما هیچ کاندیدی فاتحه نخواند ! جز آنان که “دیروز ، امروز و فردا” ،باز هم ، فامیل توست.

خدا با ماست

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • اصلاح طلب دوم خردادی گفت:

  تبعیض هم برای اصولگرایان هم برای اصلاح طلبان خلاف قانون است و کسی حق تبعیض بر علیه دیگران ندارد.
  هر کسی حق دارد عروسی برود فاتحه خونی برود به مسجد برای سخنرانی برود هر کی با هر طرز فکری.مسجد خانه خداست.قبرستان محل فاتحه بر مردگان و عروسی جشن ازدواج دو جوان.
  پس کسی نگوید فلانی با فلان نیت رفت یا با فلان نیت.به کسی نیت دیگران ربط ندارد بقیه اش با خداست و آخرت که باید پاسخگوی نیت خودش باشد.
  انحصارگرایی قومی دینی عقیدتی بشدت محکوم است.
  قانون و اخلاق را همیشه هم برای خودمان هم برای رقیب رعایت کنیم.

پربازديد