تاریخ درج خبر : 1394/10/20
کد خبر : ۵۲۹۸۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -
دکتر رحیمی:

دبیرستان دانشگاه یاسوج احیا می‌شود

دانشگاه یاسوج و آموزش و پرورش استان تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

دکتر محمودرضا رحیمی، رئیس دانشگاه یاسوج  در  نشست با مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: در جهت اجرای برنامه های آموزشی وتربیتی وهمکاری متقابل در این زمینه مجتمع آموزشی مشترک با تأمین نیروی انسانی ایجاد می شود.

وی با اشاره به رتبه نهم دانشگاه یاسوج در موضوع پژوهش بین دانشگاههای کشور افزود: توسعه فعالیت المپیادهای علمی دانش آموزان، استفاده از پایان نامه های فرهنگیان و بهره گیری از توانمندیهای علمی، تحقیقاتی و نیروی انسانی فرهنگیان، توسعه کمیته های پژوهشی از فعالیتهای مشترک آموزش و پرورش و دانشگاه است.

رحیمی تصریح کرد: همکاری متقابل در اجرای طرحهای پژوهشی، علمی، آموزشی، کاربردی و توسعه ای توسط دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه و مراکز تحقیقاتی وابسته به آموزش و پرورش انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: باید برنامه ریزی اصولی برای هدایت تحصیلی دانش آموزان وتوازن رشته ای صورت گیرد.

رئیس دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: دانشگاه و آموزش و پرورش دو نهاد تاثیرگذار در جامعه هستند که باید با ارتباط خوب بین این دو نهاد، تاثیرات مثبتی را در جامعه رقم بزنند.

رحیمی با اشاره به پیوسته بودن آموزش برای افراد بیان کرد: در سالهای گذشته به دلیل نبود ارتباط بین این دو نهاد، حلقه آموزش گسسته شده و باید با برنامه ریزی این نقص را برطرف کرد.

وی گرایش دانش آموزان را به رشته تجربی یک معضل عنوان و اظهارکرد: این موضوع باعث شده برخی رشته ها در دانشگاه به دلیل نبود متقاضی تعطیل شوند که نیاز است سیاستهای آموزش و پرورش در این خصوص اصلاح شود.

رئیس دانشگاه یاسوج عنوان کرد: در جهت اجرای برنامه های آموزشی و تربیتی وهمکاری متقابل با آموزش و پرورش، مجتمع آموزشی مشترک با تأمین نیروی انسانی ایجاد می شود که در فاز اول آن دبیرستان دانشگاه از مهرماه سال آینده ایجاد و راه اندازی می شود.

در این دیدار همچنین مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: از سال تحصیلی جدید دبیرستان دانشگاه این استان احیا می شود.

هادی زارع پور افزود: این دبیرستان از چند سال گذشته تعطیل بود که از سال تحصیلی96-95با مشارکت دانشگاه یاسوج و آموزش و پرورش راه اندازی و دانش آموز پذیرش می کند.

وی با اشاره به ارائه سالانه 25اولویت تحقیقاتی به فرهنگیان استان اظهارکرد: حمایت مشترک از طرحهای پژوهشی، برگزاری همایش و کارگاه های آموزشی مشترک و همچنین پایان نامه های دانشجویی و توانمند سازی کارکنان از مهمترین فعالیت های مشترک دانشگاه و آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش و دانشگاه دو دستگاه با رسالت مشترک آموزشی و فرهنگی هستند که نیروی انسانی بعنوان محور توسعه را تربیت می کنند.

زارع پور اضافه کرد: هم اکنون در استان دو دبیرستان وابسته به دیگر دستگاهها فعالیت می کنند و ایجاد این دبیرستان بستری ارزشمند برای استفاده از ظرفیت دانشگاه برای پرورش دانش آموزان است.

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست تفاهم نامه ای برای تبادل بین بخشی در سایه تعامل همکاری، همدلی و هم افزایی فعالیتها بین آمورش و پرورش استان و دانشگاه دولتی یاسوج منعقد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • پیشنهاد به دانش آموزان جدید گفت:

  دانش آموزان نسل جدید را تشویق به رفتن به رشته تجربی و سپس رشته های پزشکی و پرستاری کنید.

  در 10 سال آینده ایران کشور پیری خواهد شد و بشدت به دکتر و پرستارهای مرد و زن در بیمارستانها و آسایشگاهها نیاز است.

 • دانشجوی علوم سیاسی دانشگاه یاسوج گفت:

  متاسفم برای سایت استان ! آخه مطالبی که لحن تند وتوهین ندارد چرا درج نمیشه ؛ من که دیگه این سایت را از ذهن خودم خذو کردم ! من گفته بودم ……….. و ……………………… هردو مدیریت ندارند ! این کجاش بده من که نمیدانم ؛ فکر کنم سوادم از شما کمتر نباشه وعقل دارم به کسی توهین نکنم !!!

 • معلم گفت:

  آموزش وپرورش پراز نخبگان سیاسی وعلمی اند !!! ………….

 • دانشجو گفت:

  با سلام.
  راه اندازی مجدد دبیرستان دانشگاه که عالیه.واقعا سطحش بالاتر از تیزهوشان هم بود زمان ما.ولی حیف شد با اون وضعیت کلا جمع شد چند سال پیش.
  ولی حذف رشته که اصلا به نفع وضعیت آموزشی نیس.اتفاقا باید شناخت دانش آموزان رو بالا ببریم نسبت به رشته ها.ب جای پاک کردن صورت مساله دنبال راه حل مناسب باشیم

 • همتی گفت:

  البته گرایش دانش آموزان بازخورد آینده شغلی در اینده است که با تجربیات پدر و مادر آمیخته شده در نتیجه فرزند را به سمتی سوق می دهد که در آن آینده کاری بهتری در انتظارشان باشد .
  در این مملکت پزشک که باشی هم می توانی رئیس جمهور شوی و نماینده مجلس و … هم نهایتا اگر پستی نبود و سرمایه ای پزشکی کنی !

 • خلف اباد گفت:

  سلام با تشکر از دکتر رحیمی که فارغ از بازی های سیاسی دنبال پیشرفت دانشگاه وتوسعه ان می باشد

پربازديد