تاریخ درج خبر : 1394/10/20
کد خبر : ۵۲۹۸۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

سید علی اسماعیلی: اگر اصلاح طلبان بخواهند درخواست انتقال به حوزه انتخاباتی کهگیلویه می دهم

photo_2016-01-10_20-45-38سایت استان گفتگویی با سیدعلی اسماعیلی از مدیران کشوری و شخصیت های سیاسی اصلاح طلب از شهرستان کهگیلویه که در حوزه انتخابیه تهران به عنوان کاندیدا ثبت نام کرده بود، انجام داد که در این گفتگو آقای اسماعیلی از دلایل حضورش و احتمال تغییر حوزه انتخابیه به شهرستان کهگیلویه گفت.

هدف شما از حضور در انتخابات چیست؟
همه ما برحسب اعتبار و ظرفیت هایی که داریم نسبت به کشور و مردم خود مسئول هستیم و هرکس در هر جایگاهی که قرار دارد باید رسالت اجتماعی خود را نسبت به کشور و مردم انجام دهد، براساس قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی از مهمترین نهادهای تصمیم ساز، تصمیم گیر و تاثیر گذار کشور محسوب می شود، از طرفی شاهد شرایط نامطلوب اجتماعی و اقتصادی جامعه و حجم عظیم بیکاری و جوانان تحصیلکرده، فرهیخته و بیکار و سرگردان در جامعه هستیم و همینطور شاهد رشد و افزایش ناهنجاری های اجتماعی خصوصا رواج اعتیاد و طلاق که بسیار نگران کننده است؛ طبیعی است که هیچ انسان آزاده ای نمی تواند نسب به این شرایط بی تفاوت باشد.
من سال ها تجربه کار سیاسی و اداری در سطوح مختلف دارم، و با ماهیت و مناسبات قدرت و ساختار اداری و ظرفیت های موجود در نظام مالی کشور جهت سرعت بخشیدن به روند توسعه آشنایی دارم و در سطح منطقه به نیازها و ظرفیت ها واقف هستم و منابع انسانی استان و منطقه را به خوبی می شناسم.
با توجه به این ضرورتها و نیازها و بنا به دعوت جمع قابل توجهی از پیشکسوتان و جوانان فرهیخته و معتمدین دلسوز منطقه، در عرصه انتخابات حضور یافتم و بر این باور هستم که در صورت راهیابی به مجلس بتوانم هم در سطح ملی و کلان کشور و هم در سطح استان و حوزه انتخابیه کهگلویه موثر واقع شوم و از رنج و درد مردم شریف بکاهم و برای حفظ عزت، کرامت و حقوق اجتماعی آنان تلاش کنم.
از طرفی در فضای پساتحریم و پس از برجام خواهیم بود که در این فضا فرصت تاریخی و منحصر به فردی برای توسعه و سرمایه گذاری خصوصا سرمایه گذاری خارجی فراهم شده است و باید با غنیمت شمردن این فرصت طلایی، نهایت بهره برداری را برای عمران و توسعه کهگیلویه و ایجاد اشتغال بعمل اورد.
در این راستا ارتباطات و ظرفیت های بسیار خوبی وجود دارد که امیدوارم با کمک و همراهی مدیران محترم استان، بخشی از این ظرفیت ها و سرمایه های خارجی به حوزه کهگلویه منتقل شود و فرصتهای شغلی جدیدی فراهم گردد.
– لطفا به صورت خیلی مختصر نظر خودتان را در خصوص جایگاه و اهمیت مجلس بیان کنید
امام خمینی (ره) مجلس را در راس امور کشور و خانه ملت دانستند که در این خانه عصاره ی فضایل ملت حضور دارند. بنابراین مجلس نهادی متعلق به ملت و برخاسته از ملت و برای ملت می باشد.
– نظرتان در خصوص اجماع اصلاح طلبان کهگلویه چیست؟
خوشبختانه همه کاندیداهای محترم اصلاح طلب اعلام کردند که در صورت تایید صلاحیت اقایان دکتر لاهوتی و استاد منطقیان متفقا از آنان حمایت خواهند کرد و از اجماع اصلاح طلبان استقبال کرده و به نتیجه آن پایبند خواهند بود. بنده نیز در همین چارچوب به نتیجه و خروجی اجماع اصلاح طلبان پایبند خواهم بود و در مجموع با توجه به اینکه ضرورت اجماع اصلاح طلبان کهگیلویه به یک مطالبه عمومی تبدیل شده و نیز با توجه به تدبیر و اهتمام بزرگان اصلاح طلب نسبت به این خواست و مطالبه عمومی، چشم انداز اجماع اصلاح طلبان را مثبت و امیدوار کننده می بینم.
– شایعاتی مطرح شده است که جنابعالی کاندیدای نهایی و اجماع اصلاح طلبان خواهید بود. آیا چنین شایعاتی صحت دارد؟
بنده این شایعه را تکذیب می کنم. اجماع طی فرآیند و مکانیسم مشخصی صورت می گیرد که نتیجه آن برای هیچ کدام از کاندیداها روشن نیست.
– برخی از کاندیداها در پاره ای از محافل خصوصی ادعا کردند که آنها کاندید نهایی اجماع اصلاح طلبان هستند. نظرتان در این خصوص چیست؟
همانطور که اشاره کردم نتیجه اجماع اصلاح طلبان برای هیچ کس روشن نیست، بنابراین چگونه می توان چنین ادعایی را مطرح کرد و معتقدم که اجماع اصلاح طلبان باید در فضایی کاملا آرام و طبیعی و با روشی دموکراتیک که برگرفته از خرد جمعی باشد شکل گیرد.
– جنابعالی در خصوص شکل گیری اجماع اصلاح طلبان طرح خاصی دارید؟
شکل اجماع چندان مهم نیست، محتوی اجماع مهم خواهد بود، اجماع می تواند در قالب ترکیبی از نمایندگان احزاب و نمایندگان منتخب هر یک از شهرستان ها محقق شود؛ علاوه بر اهمیت و ضرورت شکل گیری اجماع، باید تلاش کرد تا اجماعی کارامد شکل گیرد، اجماعیکه بتواند سبد رای و ظرفیت اجتماعی اصلاح طلبان را احیاء کرده و رضایت غالب اصلاح طلبان را نیز بدنبال داشته باشد.
آیا شما قصد دارید در رقابت های انتخابی تهران حضور یابید یا قصدتان ورود به رقابت های انتخاباتی کهگلویه است؟

بنده بنابه به دلایل مختلف در حوزه انتخاباتی تهران ثبت نام کردم و هدفم حضور در رقابت های انتخاباتی حوزه کهگیلویه میباشد، اگر چنانچه دوستان اصلاح طلب کهگلویه وجود و حضور حقیر را ضروری و مفید دانستند و در این خصوص اجماعی حاصل شود درخواست انتقالی به حوزه انتخاباتی کهگلویه را ارائه خواهم داد.
-شایعاتی نیز مطرح شده است که جنابعالی قصد انصراف دارید؟
چنین شایعه ای صحت ندارد. از جمله عواملی که میتواند باعث انصراف من گردد اجماع اصلاح طلبان روی فرد دیگری است ، در این صورت از خرد جمعی و اجماع اصلاح طلبان تبعیت کرده و از فرد مورد اجماع حمایت خواهم نمود و انصراف خواهم داد.
در واقع سه عامل می تواند باعث حذف و کناره گیری من از ادامه رقابتهای انتخاباتی شود یک عامل رد صلاحیت توسط شورای محترم نگهبان، عامل دوم اجماع اصلاح طلبان بر فرد دیگر و عامل سوم تاخیر در شکل گیری اجماع اصلاح طلبان که در فرض اول به صورت قهری و غیر اردی حذف خواهم شد و در فرض دوم و سوم به صورت آگاهانه و ارادی انصراف خواهم داد.
– آیا جنابعالی نسبت به خرد جمعی و اجماع اصلاح طلبان شروطی را هم معتقد هستید؟
خرد جمعی یا خرد دموکراتیک همان چیزی است که جهان امروز بر مدار آن می چرخد و رمز و راز پیشرفت دنیا معطوف به آن است.
ما نیز در عرصه های اجتماعی و اقتصادی باید به احیاء و حاکمیت خرد جمعی روی بیاوریم. پذیرش خرد جمعی را نمیتوان مشروط و مقید کرد، مشروط کردن آن یعنی حاکمیت نظر فردی و شخصی سازی تصمیم گیری؛ بنابراین خروجی خرد جمعی هرچه و هر کسی باشد قابل احترام است و همه کاندیداهای محترم اصلاح طلب باید از ان حمایت کنند. نمی خواهم بگویم خرد جمعی عاری از خطا است ولی احتمال خطا در تصمیمات مبتنی بر آن نسبت به تصمیمات فردی، به مراتب کمتر خواهد بود. تبعیت از خرد جمعی از نظر حقیر نه صرفا یک الزام سیاسی، بلکه امری عقلائی است که در آموزه های دینی نیز به آن توصیه شده است.
نکته مهمی که مجددا بر ان تاکید میکنم أین است که اجماع در صورتی کارساز و کارامد خواهد بود که برآیند خرد جمعی اصلاح طلبان باشد .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • علی پوست چی گفت:

  باسلام
  دوستان عزیز خواهش میکنم قضاوت ناعادلانه نکنید به جای اینهمه تعصب و بی احترامی کمی تحقیق کنید خوب هنوز زمان هست تا انتخابات شما اگر جناب اقای اسماعیلی را نمیشناسید دلیل نمیشه که اقای سید علی اسماعیلی انسان شایسته ای برای انتخاب نیست ایشان یک انسال مومن با خدا و دلسوز برای نسل جوان است انشاالله با رای ما و یاری پروردگار میتواند بیش از انچه انتظار میرود مفید واقع شوند.

 • ناشناس گفت:

  فقط ترکیب دکتر تاجگردون و سید باقر موسوی و مهندس حبیبی میتواند رشد و توسعه را در استان شکوفا کند.
  بقیه نامزدها در حد مدیر شهرستان و مدیر استانی هستند و اصلا صحیح نیست افراد ملی و توانمند استان را کنار بگذاریم و افراد ضعیف شهرستانی را به مجلس بفرستیم.
  یادم باشد هر چه این استان چوب محرومیت خورده از ضعف نمایندگانش در مجلس بوده و هر قدر رشد کرده بخاطر نمایندگی بزرگ مثل دکتر تاجگردون بوده.
  همه تلاش کنیم چهره های ملی را حمایت کنیم.حتی اصولگرایان هم از کاندیدهای ملی حمایت کنند.

 • ناشناس گفت:

  اقای اسماعیلی ساکن دهدشت نیستن اما همیشه مشکلات مردم منطقه براشون دغدغه بوده
  سعی کنید که منصفانه برخورد کنید و به ناحق صحبت نکنید و در مورد چیزی که اطلاع ندارید نظر ندید
  شناخت یه سری از شما فقط محدود به دهدشته و با کمی نگاه جامع تر وتحقیق متوجه خواهید شد که ایشون در تهران چه جایگاهی دارن و در نظر بزرگان منطقه ایشون فردی با اخلاق و سیاست مدار هستن که میتونن مشکلات مارو حل کنند
  متاسفانه روابط قومی قبیله ای و انتخاب نکردن افراد اصلح در منطقه ما خیلی پررنگه وشاید یکی از دلایل پیشرفت کند ما همینه

 • قلعه گفت:

  این آقا دیگه از کجا رسید?
  تو. سی سال اخیر کجا بوده ایشون

 • ناشناس گفت:

  سناریوی اقایان لاهوتی تقوی نزاد رضا توفیقی اسماعیلی برای ما بویر احمدی ها از شش ماه قبل هم روشن بود شماها باید در محضر ما شاگردی می کردید دست شما از قبل خونده شده فیلم دیگری بسازید

 • ناشناس گفت:

  اقای اسماعیلی گول این چند کامنت فک و فامیلات را نخور در حوزه بویراحمد اگر منطقیان و جریانش خودشون را بر ای شما بکشند دو هزار رای جمع نمی کنند عاقلانه فکر کن روز 8 اسفند دوباره این کامنت را بخون

 • چرام گفت:

  همین مونده که یه اطلاعاتی نمایندمون شه

 • محسن گفت:

  اقای اسماعیلی را بیش از سی سال است میشناسم حقیقتا کمتر انسانی را به جامعیت ایشون در بین اصلاح طلبان استان میشناسم همواره دغدغه مردم مهگیلویه راداشتند بسیاری از اصلاح طلبان مشکلاتشون توسط ایشون پیگیری شد ایشون فردی با تعاملات گسترده و فرصت کم نظیری است برای کهگیلویه این فرصت را قدر بدانیم

 • دهدشتی گفت:

  نظر خود را وارد نمایید…سلام درود بر همه دوستان سخنان همه درست وبجاست اما اینوبدونید درسته اینجا نیستن اما سالی چند بار میان ومیرن همون چند بار که میان به خیلی جاها سرمیزنه و با مردم در تماسه شاید شما ندونیداما خیلی از جونای کهگیلویه گذاشته سر کار اما همچنان ناشناس مونده چون مثل بعضی ها نیست از ریا کاری خوشش نمیاد مرد جبهه و جنگ بوده یادگار جنگ با خودش داره …. پس زود قضاوت نادرست نکنید در هرحال امیدوارم که با اومدن ایشون مشکلات ما جوانها حل شه

 • مهدی ف گفت:

  اقای موحد بنا به گفته خودش اصولگرا هست و کاملا جریان سیاسی و تفکرات و مشی اخلاقیش با ایشون فرق دارد و خواهشا مسایل بی ربط را به ایشان نسبت ندهید

 • مهدی ف گفت:

  دوستان واقعا کوته نظرانه به مسایل نیاندیشین اقای اسماعیلی در مسولیت های متعدد کشوری حضور داشتن و از برجستگان اصلاحات کشور هستند و کاملا شناخته شده اقای تاجگردون تمام قدرت را در دست گرفته و یکه تازی در استان میکند چرا؟؟چون در تهران مدتی مسولیت داشتن و با مسولین و وزرا ارتباط خوب دارند واز بروگراسی کشور آگاخی دارند و الان مردم گچساران ثمراتش را میبینن تا کی میخوایم قومی قبیله ای و تعصبی برخورد کنیم مطمن باشید تنها گزینه ای که در شرایط فعلی قادر به ایجاد تحول و رشد دهدشت داریم ایشون هستن

 • دهدشتی گفت:

  سلام مشکل مردم بیکاری و فقر است این موضوع دردی است که همه کشور گرفتار آن است و استان ما بیشتر. ریشه اغلب مسائل دیگر نیز همین است. ما نماینده ای می خواهیم که برای حل این مشکل تمرکز کنه. برای حل این مشکل نیز کسی لازمه که روابط و مناسبات قدرت را بشناسد و بعبارتی بداند چه کاری را باید به چه طریقی و از چه کسی بخواهد مثل آقای تاجگردون. نمایندگی داشتیم که خیلی بیشتر از جناب تاجگردون زحمت کشیدن و وقت گذاشتن ولی چون نگاه محدود منطقه ای داشتند و راه کار بلد نبودند موفقیتی هم نداشتن. دنیا امروز دنیا حرفه ای هاست دنیا کار بلدها نه دنیا نگاه های واپسگرا منطقه ای.

 • احسان گفت:

  این که نشد حرف که چون اقای اسماعیلی چند وقتی از استان به دور بوده حرف مردم را نمی فهمد .ما مردم دهدشت باید به فکر تغیر در انتخاب خود بوده و از طایفه گری و قوم گرایی پرهیز کنیم تا فردی اصله و نخبه را انتخاب کنیم تا چاره ای و فکر نویی برای حل مشکلات مردم کند که با شناختی که من از اققای اسماعیلی دارم ایشان همه ی این خصوصیات را دارند و از سخنان ایشان مشخص است که ایشان برای حل مشکلات مردم کاندیداتور شدند.بیاییم جدید فکر کنیم و طایفه ای به انتخابات نگاه نکنیم

 • احسان گفت:

  با سلام خدمت همه ی دوستان .امید ما مردم شهرستان کهگیلویه باید به این باشد که فردی از جنس مردم و از نخبگان انتخاب شود تا درد دل ما مردم را بفهمد و فکر و چاره ای برای مشکلات مردم ما بکند .مشکل ما این است که فکر میکنیم فقط شخصی میتواند حرف مردم را بفهمد که خود را در دهدشت و شهرستان مبهوس کرده باشد ودر مراسمات جمعی شرکت کرده باشد و این در حالی است که این فکر کاملا غلطی است .و تنها کسی میتواند مشکل ما رو حل کند و چاره و راه حلی برای مشکلات مردم بیندیشد که هم خود از نخبگان باشد و هم مورد قبول نخبگان و مردم البته در کنار مشاورانی ارجع .این که نشد حرف که جون اقای اسماعیلی چند وقتی از استان به دور بود

 • شبانی سوق گفت:

  باسلام…آرزوی ما پیشرفت وسربلندی کهگیلویه بزرگ است امیدوارم با آمدن شما ب وعده ها جامه عمل بدهید وامید واهی در دل مردم نکادید ومردم را فقط برای پلکانی برا بالا رفتن قرار ندهید …امیدوارم ک اینبار شما انسان وارسته بر مسند می نشینیید وحرف مردم را ب فراموشی نسپرین ؟؟انشالا اجماع صورت خواهد گرفت…چون ب افراد با کفایت وکاردان احتیاج داریم…ب امید خدا …یــــــــــا حــــــــــق

 • تنگ پيرزال - كلايه گفت:

  اقای اسماعیلی فردی اخلاق مدار می باشد که در صورت اجماع بر روی هر اصلاح طلبی جانانه حمایت خواهد نمود و در بین بزرگان ملی اصلاحات ایشان بطور کامل شناخته شده می باشد
  من نمیدونم این بحث در منطقه نبودن آبشخورش کجاست مگر اقای تاجگردون سابقه یک روز خدمت در گچساران را داشتند ولی ایشان نماینده شد و صدبار هم بیاد نماینده باقی خواهد ماند و ابروداری نمود
  واقعیتها را باید قبول کرد

 • طیبی و دشمن زیاری گفت:

  آقای اسماعیلی تو وزارت اطلاعات. تو قم بودند و سابقه مدیریتیشون فقط تو حوزه وزارت اطلاعات بوده و ایشان را فقط آقای لاهوتی دو هفته پیش رفتند پیشش و با التماس رایزنی کردن آوردن که ازش حمایت کنند و غافل از اینکه به غیر خودش دیگه کسی نمی شناسمش و حوزه ثلاث که یک رای بهش نمیده چه برسه به بقیه .

 • چاروسا گفت:

  نظرهمه شما دوستان محترم..امایه کم احساساتی نظرندین مطمئنم همه شما دوستان دراین چنددوره ای که ازانتخابات مجلس شوراگذشت رادیدین وفردموردنظرتون هم دیدین وانتخاب کردین …دراین چنددوره برای حوزه انتخابیه چه کار کردن ایاهمین آقایان میداننددهدشت کجاست فقط بقول دوستمون قوم وقبیله وفاتحه خونی …همین اقاکه الان درمجلس هستن ازدردمردم چه میدونن ..ماجوانان اشتغال میخوایم نه قوم وقبیله همین ..آقای اسماعیلی ازدرداین منطقه باخبرتر ازماست چندین دوره ازش خواستن که حضوریابدولی متاسفانه اصلاح طلبان باهم نیستن وحرف حدیثهای زیادی میزنندنسبت به هم …آقای اسماعیلی یک ساله رفت تهران بنابه دلایلی..

 • خورزمار سید عزبز گفت:

  انشالله خواهی آمد و همه اصلاح طلبان بروی شما به توافق میرسند ..پیشاپیش تبریک میگم .چون هم لیاقت وشایستگی داری هم کاربلد و هم با تجربه و هم بین مردم محبوب هستید

 • دهدشتی گفت:

  با سلام :نظر من هم همینه ایشان وامثالهم آقای وفایی وسیف السادات و… که مدتها از شهرستان کهگیلویه به دور هستند درد ما را نمی فهمند حالا که کهگیلویه مرده هر کس می خواد لگدی بزند.

 • محمد گفت:

  من نمیدانم کجا اومده ، آخه کی اینو میشناسه

  لطفا وارد نشه ک ب نفع ایشونه چون کسی از وی حمایت نمیکنه…..

 • رحیمیان گفت:

  یعنی چی تو استان نبودند مگر اقای تاجگردون تو استان بودند که مردم گچساران بهش رای دادند .بعد قرار نیست همه مردم بشناسندش همین که بزرگان و نخبگان بپذیرندش و بعد برایش کار کنند می تواند موثر باشد و ضمن اینکه اگر قرار باشد فرد همش در شهرستان باشد یعنی اینکه هیچ عرضه ای برای پیشرفت نداشته که در جایی دیگر مورد استفاده قرار گیرد

 • ناظر گفت:

  اولا من ایشون رو نمیشناسم و هیچ حمایتی هم از ایشون ندارم. ولی؛
  این دوستانی که میگن ایشون تو شهرستان نبوده و از شرایط منطقه خبر نداره لطفا میشه بگید که شرایط منطقه دقیقن چیه؟ آیا به جز فامیل گرایی و قومی قبیله ای فکر کردن و نگاه تعصبی و فاتحه خونی و …. چیز دیگری هم هست که ایشون ندونه؟
  پس صد هزار مرتبه شکر که اینها را نمیدونه! وانگهی یادگرفتن اینها که علم و هنری نمیخواد، سه سوت میشه یادشون گرفت!!
  مگه تاجگردون همیشه ساکن گچساران بود؟ الان میبینید که با دونستن بازی سیاست و علم روز چکار داره میکنه!!

 • جیبوتی گفت:

  هر دم ازاین باغ بری میرسد
  آخه اینو کجای دلمون جا بدیم، تو شهرستان کی میشناسدش!!میخواد بیاد چیکار!

 • خاضع گفت:

  فک کنم این سید بزرگوارفقط بچه گیاش رو تو استان بوده،،،،
  آخه عزیز دل برادر سالهای ساله از دیارت دور شدی !!
  هیچ شناختی و آگاهی از منطقه نداری.
  پس فکر نکنم حضورایشون بین این همه اصلاح طلب راه به جایی ببره .

 • ناشناس گفت:

  نظرات دوستان رو خوندم اتفاق نظر دارند که چون در منطقه حضور نداشتن پس گزینه مناسبی نیست
  عرض به خدمت شما ک مهمترین حسن ایشو اینه که در منطقه نبودن
  و باید دقت کنید که کسانی ک همه عمرشون در دهدشت و استان گذشته بی شک نمیتونن درک درستی از مناسبات قدرت و ساختار بروکراتیک کلان کشور داشته باشند
  بگردید دنبال کسانی که مسئولیت ملی داشتن ولو اینکه یک روز هم در استان نبودن

 • مهدی ف گفت:

  سلام خوش امدید ارزوی ما سربلندی و موفقیت مدیران دلسوز و توانمند
  می باشد

 • محمد مبین گفت:

  اقای اسماعیلی انصافا ادم پروجا افتاده ای است اما هیچ کس راضی نمیشه باش اجماع بشه چون اصلا شناخته شده نیست اون هم به خاطر اینکه بیشتر عمرش تهران بوده وتوی فرهنگ تهران هویت اصلی خودش را بدست اورده وحتی فرهنگ شهرستان و هم شاید یادش رفته چون نبوده واز درد مردم اگاه نیست

 • کامران گفت:

  والا تو این 27 سالی که از خدا عمر گرفتیم اسم ایشون هنوز نشنیدیم.فکر میکنم ایشون حوزه فعالیتشون بیشتر تهران بوده و حتی نمیدونن دهدشت الان چه شکلی هست.بنابراین بهتر که همون تهران ثبت نام کنن

 • چاروسا گفت:

  بین کاندیدای احتمالی اجماع افراد دیگری هم وجود دارن که هم سابقه کاریشون تو استان بیشتر بوده و هم سابقه و پست ملیشون بالاتر از آقای اسماعیلیه. احتمالش کمه که ایشون گزینه اجماع باشه

 • ایمان گفت:

  اونقدری نیروهای کارکشته در کهگیلویه ثبت نام کردن که نیازی به واردات کاندیدا نداریم

 • ساورز گفت:

  جناب آقای اسماعیلی درسته که شما از اصلاح طلبان خوب ما هستید . ولی من فکر میکنم به دلیل اینکه شما سال هاست که از منطقه دور هستید و به درستی با شرایط منطقه آشنایی کافی ندارید نمی توانید انتظاراتی که ما از نماینده این منطقه داریم رو براورده کنید. به نظرم همین دلیل هم باعث بشه که شما گزینه اجماع نباشید. امیدوارم که بزرگان اصلاح طلب به هتگام اجماع به این مطلب توجه بکنند . گزینه اجماع باید علاوه بر سابقه درخشان چه در استان و چه در سطح ملی با ویژگی های منطقه آشنایی کامل داشته باشه ویژگی که کمتر در آقای اسماعیلی دیده میشه

 • محمد گفت:

  موحد شیرت که که چه کنی؟زرنگ بو ابرو خته و ایلته نبر

 • ناشناس گفت:

  برادر عزیز شما چن ساله از کهگیلویه رفتین؟ اصن یادتون میاد آخرین بار کی کهگیلویه بودین؟ از کدوم درد مردم خبر دارید؟

پربازديد