تاریخ درج خبر : 1394/10/21
کد خبر : ۵۲۹۸۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -

خادمی : فامیل گرایی به آفت ادارات استان تبدیل شده است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: فامیل‌گرایی و قوم‌گرایی در ادارات استان به آفت جدی تبدیل شده است.

سید موسی خادمی عصر امروز در نشست با مدیران حراست دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد فلسفه تشکیل دولت‌ها و نظام‌های سیاسی را ایجاد رضایت‌مندی در بین مردم دانست و اظهار کرد: اینکه دولت‌ها چه میزان کار و طرح عمرانی ایجاد کردند مهم است اما میزان رضایت‌مندی و جلب نظر مردم توسط دولت‌ها مهم‌تر است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ایجاد رضایت‌مندی در بین مردم وظیفه همه نیروهای فعال دستگاه‌ها خصوصا مدیران حراست است و مدیران حراست می‌توانند جلوی تضعیف حق ارباب رجوع را بگیرند.

وی بیان کرد: شفافیت در سیستم حکومتی، نبود فساد اداری، عدم وجود زد و بند در نظام اداری و … همه از ملاک‌های ارزیابی حکومت‌ها است و میزان رضایت‌مندی مردم در ارزیابی دولت‌ها هم مورد توجه است.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه میزان رضایت‌مندی مردم از دستگاه‌ها جدی گرفته شود، افزود: مدیران حراست دستگاه‌ها شغل مهم و حساسی دارند که نباید به مسئولیتی تشریفاتی و ابزاری در دست مدیران تبدیل شود.

خادمی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه فساد سازمان یافته پیچیده در دستگاه‌های اداری استان وجود ندارد، گفت: فامیل‌گرایی و قوم‌گرایی در ادارات کهگیلویه و بویراحمد به آفت جدی تبدیل شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: متاسفانه در استان به گونه‌ای شده که حتی اگر کسی کار قانونی بخواهد انجام دهد دنبال فامیل‌بازی در ادارات و آوردن نامه از فلان نماینده است که این نوع تفکر اشتباه در ادارات و دستگاه‌های ما باید حذف شود.

وی با بیان اینکه با کسانی که چنین کاری اشتباهی را در سیستم اداری استان رواج می‌دهند باید برخورد شود، افزود: وجود چنین افرادی موجب فساد و به لجن کشیدن ادارات و دستگاه‌ها می‌شود.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود انتخابات را مهمترین پروژه دولت در سال جاری دانست و گفت: تمام بدنه نظام موظف هستند برای برگزاری انتخابات سالم و باشکوه تلاش کنند و زمینه افزایش مشارکت مردم را فراهم کنند.

خادمی بالا بردن مشارکت مردم در انتخابات را مستلزم بسترسازی مناسب دانست و عنوان کرد: شرایط را برای حضور همه افراد واجد شرایط در هفتم اسفند فراهم کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بار دیگر بر استفاده از امکانات دولتی در تبلیغات انتخاباتی هشدار داد و گفت: هیچ مدیر و یا کارمند دولتی حق ندارد در وقت اداری از امکانات دولتی له یا علیه یک فرد یا نامزدی استفاده کند، تخلفات استفاده از امکانات دولتی باید به ستاد انتخابات، دستگاه قضایی و دستگاه‌های اطلاعاتی گزارش شود.

وی با اشاره به اینکه هدف دولت برگزاری انتخابات سالم است، خاطرنشان کرد: بیرون آمدن نظر مردم از صندوق‌های انتخابات از اهداف دولت است.
بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بی نام گفت:

  با سلام
  به معاونهای نزدیکت بنگر و ببین چن فامیل در کنار دخود دارند و چند تای دیگر در ادارت دیگر

 • نیما گفت:

  اوج بی عدالتی در خود استانداری و از معاونین محترمتون شروع شده و به غیر از فامیل اجازه به کسان دیگر نمیدهند.از چوب خدا بترسید و آه و ناله…..

 • صدی گفت:

  نه اینکه خودت از فامیلت ………….. حمایت بی دلیل نکرده ای

 • احمد گفت:

  آقاى خادمى شما بعدازانقلاب ضعیف ترین استاندار هستید درانتخاب مدیران عدالت وتوسعه اى استان ناکارآمدترین استاندار هستید

 • کهگیلویه گفت:

  در اداره های ما هیچ مدیر و معاونی ساداتی نیست حتی یک نفر
  به امام زاده علی…..،

 • فردین جعفرزاده گفت:

  جناب اینو از فرماندار ونماینده کهگیلویه واز خودت سوال کن که اقوام گرایی هست یانه

 • تتلو گفت:

  اوج بی عدالتی ……….

 • گپ تاریخی گفت:

  اول از خودت شروع کن دکتر

پربازديد