تاریخ درج خبر : 1394/10/21
کد خبر : ۵۲۹۹۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

مرگ خاموش جوان 25 ساله یاسوجی

رئیس مرکز اورژانس کهگیلویه و بویراحمد از جان باختن یک مرد جوان 25 ساله بر اثر گاز گرفتگی ناشی از مسمومیت و استشمام گاز منواکسید کربن خبر داد .

جلال پوران فرد در جمع خبرنگاران افزود: طی تماس مردمی با مرکز پیام 115 یاسوج در ساعت 18 و 20 دقیقه شنبه، 19 دی ماه اعلام شد جوانی ۲۵ ساله در منزل مسکونی واقع در روستای “دشتروم” از توابع شهر یاسوج دچار کاهش سطح هوشیاری شده است.

وی بیان کرد: بلافاصله یک دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به محل حادثه اعزام شد که پس از رسیدن نیروهای امدادی اورژانس بر بالین فرد مذکور مشخص شد مدتی قبل این جوان بر اثر انتشار گاز سمی منواکسید کربن ناشی از روشن کردن گاز بدون دودکش برای تولید گرما در اتاق دربسته و بدون هیچ منفذی برای ورود هوا و خروج گاز کشنده CO، دچار مسمومیت شدید و در نهایت فوت وی شده است.

رئیس مرکز اورژانس کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آمارماموریتهای حوادث گازگرفتگی اورژانس استان خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 125 نفر دچار مسمومیت با گاز منو اکسید کربن (CO) شده اند و این حوادث جان 2 نفر را گرفته است .

پوران فرد در خصوص چگونگی پیشگیری از مسمومیت با گاز منواکسید کربن تصریح کرد: مسدود نکردن تمامی درزها و روزنه‌های جریان هوای درب و پنجره‌های منزل و اتاق خواب‌ها در مواقعی که از بخاری و شومینه استفاده می‌شود و عدم بکارگیری و نصب آبگرمکن در حمام و فضاهای بسته منازل می‌تواند از بروز حوادث گاز گرفتگی با مونواکسید کربن ممانعت کند.

وی در پایان، استفاده از بخاری‌های بدون دودکش در منازل و محیط های در بسته بدون تهویه مناسب را بسیار خطرناک و مرگ‌آفرین عنوان و اظهارکرد: آزمایش داغ بودن لوله دودکش بخاری‌ها در مواقع روشن بودن به طوری که اگر لوله دودکش سرد بود، یعنی گازهای سمی بدرستی از لوله خارج نشده و در محیط منتشر می‌شوند؛ در این مواقع باید تهویه در محیط ایجاد شود که با باز نمودن پنجره‌ها این‌کار به خوبی انجام می‌شود.
ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد