تاریخ درج خبر : 1394/10/21
کد خبر : ۵۲۹۹۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

خَیر لنده ای هزینه حج خود را کجا مصرف کرد/عکس

یک خیرلنده ای در اقدامی قابل تحسین هزینه سفر حج خود را به ساخت چند پل ارتباطی برای منطقه محروم موگرمون در لنده کرد.
در اقدامی تاثیرگذار و قابل تحسین یکی از خیران لنده ای هزینه سفر حج را باتوجه به عمق محرومیت های بخش موگرمون و جاده های ارتباطی این بخش برای ساخت چند پل ارتباطی در مسیر جاده موگرمون به دلی مهرجان هزینه کرد.

سید منصور موسوی از سادات جلیل القدر حیدری است که اصالتاً لنده ای است و سالهای زیادی است که در شهرستان بهبهان زندگی می کند ولی دغدغه همیشگی و تابستانی این سید جلیل القدر به واسطه حضور در منطقه سردسیری دلی مهرجان وی را برآن داشت تا قدمی خیر برای عمران و آبادانی این منطقه محروم بردارد.

سید منصور موسوی در باره این اقدام خداپسندانه خود اظهارکرد: بنده برای تشرف به سرزمین وحی چندین سال است که ثبت نام کردم که در زمان اعزام باتوجه به عمق محرومیت شهرستان لنده به خصوص بخش موگرمون و نبود زیر ساخت های اساسی به خصوص جاده استاندارد برآن شدم تا هزینه سفر حج خود را در راه خدمت به مردم صرف کنم.

وی افزود: دوست داشتم تا زنده ام کاری کنم که همه مردم منطقه و شهرستان از آن فیض ببرند و گاهی هم به یاد ما باشند.

این خیر لنده ای اظهارکرد: سه پل ارتباطی در مسیر جاده موگرمون به دلی مهرجان ساخته شد که انشاءالله اگر عمری باقی ماند دو پل دیگر نیز به همت مردم ایجاد خواهد شد.

وی تاکید کرد:خوشبختم که توانستیم با ایجاد این چند پل از بروز حوادث تلخی که سالهای گذشته بر اثرتصادف در طول مسیر این جاده بودیم جلوگیری کنیم.

موسوی اظهارکرد: بسیار خوشحالم که هزینه سفر حجم را در راه امنیت و آسایش مردم منطقه محروم لنده هزینه کردم و مطمئن هستیم که رضایت خداوند در گرو رضایت بندگانش است.

این خیر در ادامه گفت: هدف جلب رضایت خداوند برای رفاه و امنیت جان استفاده کنندگان از این جاده کوهستانی و خطرناک بود که برآورد هزینه ای آن قریب به یکصد میلیون ریال بوده است.

وی اظهارکرد: اگر بازهم برای سفر حج توفیقی نصیب شود آن را در راه ازدواج جوانان هزینه خواهم کرد چرا که ازدواج نیمی از ایمان است.

موسوی گفت: این جاده همه ساله بعلت کوهستانی بودن و وجود دره های کوچک و بزرگ در مسیر جاده باعث ازبین رفتن بخشی از جاده می شد که با ساخت این چند دستگاه پل جلوی تخریب جاده گرفته شد.
منطقه کوهستانی دلی مهرجان در فاصله 47کیلومتری شهرلنده قراردارد که منطقه ای سرسبز و طبعیتی بکر و زیبا دارد ولی متاسفانه به دلیل کوهستانی بودن و خاکی بودن بخش عظیمی از این جاده سالانه تصادفات زیادی در این مسیر صورت میگیرد که تاکنون مخاطرات مالی و جانی بسیاری در پی داشته است.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

image_460_345

picture10_014_0

picture10_021

picture10_046

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ببیننده گفت:

  درود بر شما سید.کاش بقیه مردم به اسم حاجی از رسم شرف و جاودانی بهره ببرند درود بر سید باقر موسوی مرد همیشه جاودان.امیدوارم دوستان عکسی بزرگ از این سید بر ورودی این جاده بزرگ موگرمون بزنند تا همه بدانند چنین نامهایی جاودان میمانند

 • رضا میرزایی چرام گفت:

  سید بزرگوار حجت قبول

 • از چرام گفت:

  درود به شرف و طرز تفکر این بزرگ مرد

 • حمید گفت:

  درودبرشما….خداراشکرکه خبرزدش…اندی صبح ایزنش که عدل هاشمی درسش که

 • ali گفت:

  خدا بیامرزه پدر و مادرت.با این کار عام المنفعه.انشاله بقیه هم از همین کارها بکنن

 • فردین جعفرزاده گفت:

  طول عمر همراه باسلامتی وعزت برایت ارزومندم.

 • هموطن گفت:

  سلام و درود . کاری بی نظیر که همه باید یاد بگیرن. پولو نبرن تو یه کشور خارجه گوسفندم بگیرن قربانی کنن بدن به دشمنان دینمون بخورن هار بشن . پولو باید دست فقرا رو تو کشورخودمون باهاش بگیریم ازدواج جوونا رو کمک شون کنیم تا فساد و فحشا کم بشه . نون بذاریم تو سفره یتیما .

 • ناشناس گفت:

  حجکم مقبول خدا خیرت بدهد

 • علی رضا فاضلی گفت:

  حاجی واقعی شما هستید سید بزرگوار.
  حجکم مقبول و سعیکم مشکور.

 • کریم مرادی گفت:

  حجت قبول حاجی کاش دیگران از شما هم یاد بگیرند و این همه پول رو تو جیب بدشمنان خدا و رسولش نریزند.

 • فرشید مومن نسب گفت:

  درود بر تو ای مسلمان

پربازديد