تاریخ درج خبر : 1394/10/21
کد خبر : ۵۲۹۹۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -

روستای پایلوت توسعه صنایع دستی استان انتخاب شد

مشاور معاونت توسعه روستائیان و عشایر نهاد ریاست جمهوری گفت: بعد از بررسی های کارشناسانه صورت گرفته ، روستای ” دم دره شهرستان چرام ” در این استان بعنوان روستای پایلوت توسعه صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد.
” دکتر فاطمه اشرفی ” در جمع روستانشینان دمدره شهرستان چرام گفت:‌ طرح توسعه صنایع دستی در روستاهای کشور از سوی نهاد ریاست جمهوری تدوین و تهیه شده است.
وی با بیان اینکه شروع این طرح در روستاها می تواند کمک بزرگی به بحث اشتغالزایی زنان بی سرپرست و دختران جویای کار کند،اظهارداشت: روستای ” دم دره چرام ” از لحاظ آماری در حوزه زنان بی سرپرست و همچنین دختران جویای کار از روستاهای مهم برای اجرای طرح اشتغال زنان روستایی است.
مشاور معاونت توسعه روستائیان و عشایر نهاد ریاست جمهوری افزود: تمامی زیرساخت های لازم برای ایجاد فرصت های شغلی در حوزه صنایع دستی در این روستا وجود دارد و بانوان و دختران نیز علاقه ویژه ای به این موضوع دارند.
اشرفی با تقدیر ویژه از عملکرد دکتر خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و خانم رحمانپور مدیرکل بانوان استانداری این استان در حوزه اشتغال بانوان روستایی ، یادآورشد: طرح مشارکت مردم در راه اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستا در سال آینده بطور حتم در این استان اجرایی خواهد شد.
وی گفت:‌ کشور با محرومیت های اقتصادی ناشی از تحریم ها ظالمانه و از سویی بی برنامگی های گذشته مواجه بوده که رونق بخشی به واحدهای تولیدی در روستاها می تواند مثمرثمر باشد.
مشاور معاونت توسعه روستائیان و عشایر نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه افتخار می کنم در جمع صمیمی مردم روستای ” دم دره چرام ” حضور دارم، خاطرنشان کرد: علم و دانش بانوان این روستا و آگاهی بالای آنان از مسائل روزمره کشور برای ما بسیار خوشحال کننده است.
اشرفی گفت:‌ حاشیه نشینی در شهرها یکی از مهمترین مشکلات و دغدغه های روزمره دولتمردان بوده که دولت برای رفع آن با مشکلات جدی روبرو است.
وی افزود: دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی های ویژه ای که در دستورکار دارد فرصت های شغلی در روستاها ایجاد خواهد نمود و واحدهای تولیدی مستقر در روستاها راه اندازی می کند.
دکتر اشرفی مشاور معاونت توسعه روستائیان و عشایر نهاد ریاست جمهوری ، دکتر الیاسی کارشناس این معاونت ، مهندس مجید محنایی معاون توسعه منابع انسانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد و خانم رحمانپور مدیرکل امور بانوان این استانداری سفر یکروزه ای به روستای دم دره چرام داشتند و در جمع بسیار صمیمی روستانشنیان حاضر شدند.

کبنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد