تاریخ درج خبر : 1394/10/22
کد خبر : ۵۳۰۰۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

اظهارنظر جالب «شیخ نظری» در خصوص هاشمی رفسنجانی

در پی سوالات متعدد برخی از کاربران شبکه های اجتماعی در خصوص موضع حضرت آیت الله حاج شیخ خلیل نظری نسبت به آقای هاشمی رفسنجانی،پاسخ معظم له عینا منتشر می شود؛

بسم الله الرحمن الرحیم
سوال نمودند در باب آقای رفسنجانی در جواب این سوال یکبار برای همگان توضیح میدهم که جناب آقای رفسنجانی و هرشخص دیگری برای بنده ی حقیر موضوعیت ندارند.آنچه که مهم است انقلابی بودن،ولایتی بودن،پشتیبان نظام و آرمانهای نظام و شعارهای نظام خصوصا شعار استکبار ستیزی نظام بودن و پیروی از ولایت مطلقه ی فقیه کردن فرد می باشد.
هرشخصی چنین شاخص هایی را داشته باشد و مورد احترام رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای حفظه الله باشد،مورد احترام اینجانب نیز می باشد و هرشخصی را حضرت ایشان صلاح دیدند از جرگه ی خودی ها خارج شود بنده نیز معتقد به خروجش خواهم بود.
بنابراین فرد موضوعیت ندارد و ملاک ولایت مطلقه ی فقیه است و این حقیقتی است قطعی در اعتقادات بنده.بلاشک هیچ شخصی عاری از اشکال نیست بخصوص کسی مثل هاشمی رفسنجانی که ٣۶ سال در امورات مهم مملکت ما صاحب نظر و ذی نفوذ بوده است مگر می شود عملکرد وی بی اشکال باشد؟! اما علی رغم اشکالات تا زمانی که رهبر نظام او را احترام میکند ما نیز موظف به احترام می باشیم.
لازم به ذکر است که اشکالاتی را بنده نسبت به عملکرد و موضع گیری های خانواده آقای هاشمی رفسنجانی وارد دانسته که در بعضی از منبرهای خود به آنان در ملا عام اشاره کردم نظیر جریان دوچرخه سواری و…

حاج شیخ خلیل نظری

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • رضا گفت:

  حال فعلی افراد ملاک است. انقلاب با هاشمی شناخمه نمی شود. نامه بدون سلام و بدون وسلام هاشمی به رهبری یادتون نره در سال 88.

 • ناشناس گفت:

  موج مردمی به سمت شیخ باران بعد از اعلام تایید صلاحیت ها…

 • ناشناس گفت:

  اولا تو کجا و هاشمی انقلابی کجا؟ ثانیا تو کی هستی که خودتو موازی رهبر معظم انقلاب فرض کرده ای؟

 • پاسخی به چیتاب گفت:

  قابل توجه چیتاب
  اولا شما برو زمین خودت را بیل بزن بعد بیا درباره هاشمی حرف بزن.
  دوما شما را برای خدمتکاری و کلفتی دفتر هاشمی دعوت نمیکنند آنوقت میخوای برای ایشان تعیین تکلیف کنی.
  سوما شما اگر تاریخ خوانده باشی حضرت نوح تا آخرین لحظه دلسوز فرزندش بود اما خداوند هیچ وقت نوح را از پیامبری نه خلع کرد نه به حضرت نوح فحش داد.حتی در لحظات آخر خداوند حضرن نوح را عزیز و بزرگ یاد کرد چون میدانست فرزند همیشه پیش پدر و مادرش عزیز است حتی اگر خلاف کند.
  شما ازت معلومه نه زن داری نه بچه برای همین متوجه حرفت نمیشوی.
  شما برو ازدواج کن تا بفهمی حضرت نوح و هاشمی رفسنجانی چرا همیشه عزیز و بزرگ و سرور همه هستند.

  • جواد گفت:

   عزیزم چرا این شخصیت ها را با پیامبران مقایسه می کنی ؟ مگر آخرت خودت را نمی خواهی اگر باور داشته باشی؟

 • چیتاب گفت:

  مهم اینه که جناب حضرت نوح از فرزند خود ومفسده هاش پشتیبانی میکنه. وهاشمی دیگرهاشمی ان زمان نیست یکی دچار زوال عقلی شده ودیگری زورس به زن وبچه اش نمیرسه

 • ناشناس گفت:

  نظری شجاع

 • دهدشتی گفت:

  متاسفم برای برخی دوستان که حرف شیخ را خوب نخواندند و جبهه گرفتند! مخصوصا دوست ناشناس ساعت 13:18 که بسی دور از ادب نوشت.
  در روزگار بدی گرفتار آمدیم، در روزگاری که نه گفتار نیک داریم و نه پندار نیک و نه کردار نیک، خرد به دور انداختیم و بی پروا سخن می گوییم از آنچه نمی دانیم. دوستان میشود مهربانتر به نقد هم بنشینیم.
  از لحاظ فکری با شیخ تفاوت بنیادی دارم اما ایشان را انسانی عالم، دوست داشتنی و صاحب اصالت فکری می دانم. اگر نماینده فکریم در کارزار انتخابات تایید نشود، بدون شک ترجیح می دهم کسی مثل شیخ (خدا کند که تایید شود) به مجلس برود که ایشان را بسیار شایسته میدانم.

 • ناشناس گفت:

  دمت حضرت آیه العظمی شیخ جلیل القدر النظری به جان عزیز خودت پیش خودت این فرمایشات در تاییدیتان هیچ تاثیری نداره بی خود تقلا نکن وهاشمی آنقدر بدبخت نیست که تو در موردش قضاوت کنی نون به نرخ روز خور

  • ناشناس گفت:

   ادب هم چیز خوبیه

  • ناشناس گفت:

   سلام.اولا که ادب رو رعایت کنید.نون به نرخ روز خور که مشخصه کیا هستن این روزا…اونا که به وعده پول و کار و…. دارن این کامنت ها رو مینویسن و فضای مجازی رو هم مثل دنیای واقعی دارن به گند میکشن…
   ضمن اینکه شیخ نظری تنها کسی بوده که در حضور رهبر معظم انقلاب به انتقاد و روشنگری دست زده و همه از سیمای جمهوری اسلامی مشاهده کردن شجاعت این شیخ شجاع و حمایت حضرت آقا رو..اگر بنا بر این بود مثل بقیه که درحضور آقا جور دیگری صحبت میکرد.
   شجاعت شیخ شما رو ترسونده

  • ناشناس گفت:

   اولا احترام روحانیت را حفظ کنید و به کسی توهین نکنید.
   دوما ایشان آیت الله العظمی نیستند بیخودی برای کسی مقام تراشی نکنید.

   • ناشناس گفت:

    سلام.ایشان به مقام اجتهاد و آیت الهی رسیدن.نیاز به توضیح بیشتر اگه هست تا خدمتتون عرض کنم

 • ناشناس گفت:

  نه این وری نه اون وری فقط و فقط شیخ نظری :D

 • ناشناس گفت:

  انتخاب مردم لنده حضرت آیت الله حاج شیخ خلیل نظری…

 • ناشناس گفت:

  درود بر شیخ شجاع …درود بر شیخ باران شیخ انتخابات کهگیلویه

 • پرسشگر گفت:

  اگر قرار باشه نماینده مردم هم نظرش عیناً همون نظر رهبری باشه که دیگه چه کارکرد و فایده ای داره؟ مجلس درست کردن تا تفاوتها رو دور هم جمع کنن و از این تفاوتها یه خروجی بیاد بیرون به عنوان برآیند نظر مردم ، نظری که عیناً کپی نظر کس دیگه ای باشه چه ارزشی داره؟ خب مردم به جای اینکه به نظر ایشون توجه بکنن میرن همون نظر رهبری رو بهش توجه می کنن ، خلاص!

 • ناشناس گفت:

  چه میتوان گفت آیا این است فضیلت ،دانایی وتوضیح همه جانبه وخداپسندانه ! آیا مناصب ومنافع بعضی از بزرگان یک جامعه را این چنین تحت تاثیر قرار میدهد ؟ تاچه رسد به افراد معمول جامعه .خدا را گواه بگیریم آیا این شخصیت باسابقه دیرینه انقلاب ویار امام یعنی اقای رفسنجانی،اگر موقعیت پیشین (رییس جمهور ورییس مجلس و..) را داشت ،باز نظر اقای نظری همین بود؟؟اینجاست که ماباید به فکرفرو رویم که ایا ایمان مان تحت الشعاع مسایل زودگذر دنیوی قرار نگرفته ؟امیداستکه چنین نشده باشد.

  • ناشناس گفت:

   دوست عزیز مگه ایشون چی گفتن که شما عصبانی شدید؟
   بد گفتن گه تا وقتی رهبری احترام ایشون رو داره ما هم موظفه به احترامیم؟! میتونید دوباره متن رو از اول تا آخر عمیق بخونید خیلی حرف توش هست

 • ناشناس گفت:

  پسر نوح هم بهش انتقاد وارد است چه ربطی به حضرت نوح و خانواده حضرت نوح دارد؟
  پسر حاج مصطفی خمینی بهش انتقاد وارد است چه ربطی به شهید حاج مصطفی خمینی و حضرت امام خمینی (ره)دارد؟؟
  پسر آیت الله طالقانی بهش انتقاد وارد است چه ربطی به مرحوم آیت الله طالقانی ابوذر زمان دارد؟؟؟
  حالا یکی به فائزه هاشمی یا مهدی هاشمی انتقاد دارد چه ربطی به محسن و فاطمه هاشمی و آیت الله هاشمی دارد؟؟؟

  طبق قرآن و احادیث و شرع مقدس و انصاف و عدالت قرار نیست پدر را جای فرزند و فرزند را جای پدر محاکمه کرد.

  • ناشناس گفت:

   مهم اینجاست که پدر از پسر حمایت می کند و زمینه فساد او را مهیا می کند…

   • ناشناس گفت:

    شیخ نظرشون رو نسبت به شخص هاشمی جدا مطرح کردن و راجع به خانواده ایشون هم جدا…
    اینم در پاسخ به سوالاتی که تو شبکه های اجتماعی ازشون شده بود

 • نهضت(انقلاب) ادامه دارد تا هاشمی زنده است. امام خمینی(ره) گفت:

  حاج آقا باید به تندروها پاسخ می دادی اگر آیت الله هاشمی رفسنجانی ضد ولایت فقیه است پس چرا با حکم مقام معظم رهبری رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند!!!!!!!!!!
  حاج آقا باید به تندرو ها پاسخ می دادی چرا رئیس جمهور و رئیس مجلس و رئیس قوه قضاییه و رئیس شورای نگهبان و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده سپاه و ارتش و در مجمع تشخیص مصلحت نظام پایین تر از آیت الله هاشمی رفسنجانی نشسته اند!!!!!!!!!
  حاج آقا باید به تندروها پاسخ می دادی مگر شما آقای هاشمی را بهتر می شناسید یا حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و مراجع تقلید فعلی و گذشته که همیشه از آیت الله هاشمی رفسنجانی تقدیر کرده اند.
  و …………

پربازديد