تاریخ درج خبر : 1394/10/24
کد خبر : ۵۳۰۰۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -
در همایش یادگاران استان صورت گرفت:

از زوج معلم دوران پهلوی اول تجلیل شد

در مراسم یادگاران مهر که در آموزش و پرورش استان برگزار شد از زوج فرهنگی که در دوران پهلوی اول در استان معلم بودند، تجلیل شد.

به گزارش سایت استان، همایش یادگاران مهر با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

این همایش به پاسداشت خدمات معلم هایی بود که اکنون یا در قید حیات نیستند و یا در دوران بازنشستگی به سر می برند.

معلم هایی که با عشق و علاقه، بسیاری از فرزندان این استان، مدیران و صاحب منصبان امروزی را درس زندگی دادند.

در این همایش از مرحوم سیف الله سی سختی و پروین صفایی زوج فرهنگی که در دوران پهلوی اول معلم بودند با اهدا لوح سپاس به فرزند آن مرحومان تقدیر شد.

به گفته مجری برنامه مرحوم سیف الله سی سختی و مرحومه خانم صفایی اولین معلم هایی هستند که با حکم رسمی در سالهای 1315 تا 1320 در استان کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کردند.

sisakhti

IMG_7857 IMG_7859

 IMG_7900

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • فرهنگیان کهگیلویه وبویراحمد گفت:

  آموزش وپرورش استان داره ضعیف ترین دوران آموزشی خود راطی میکنه ! استاندار استان کجای کاری؟ بچه های مردم دارن بدبخت میشن از کم کاری وعدم آموزش با کیفیت !!!

 • داستار گفت:

  بدرستی که اقدام اموزش و پرورش در تقدیر از این عزیزان کار ارزشمندی بود ، ضمن احترام به همه پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت در این منطقه ، حقیقتا در ان مقطع و شرایط ، کار این زوج خدمتگزار که بسیار مورد احترام و وثوق اهالی وقت بوده بسیار قابل تحسین و تمجید می باشد . به برکت این خدمت ارزشمند و سایر کارهای نیکشان روحشان شاد باشد .

 • حسین زاده گفت:

  سالهای 1315 تا 1320 ، برای ریش سفیدان و تاریخ دوستان بیگانه نیست . شهری بنام تلخسرو در قلب سرزمینی که فاقد راه و ارتباطات ، پست و تلگراف و تلفن ، فاقد امنیت و امکانات و مردمی که اگثرا از طریق دزدی و غارت و …. امرار معاش میکردند . مرحوم سیف الله سی سختی را میشناختم و با دانش آموزانش آشنا بودم اما مرحومه بانو پروین صفایی را نمیدانستم . چگونه میتوان تصور کرد با وجودیکه اکثریت مادران و بانوان نسل های بعدی هم بیسواد و فاقد دسترسی به امکانات آموزشی بودند یک بانوی معلم رسمی آنهم در سی سخت . درود بر روح و روان چنین خانواده هایی که القاب فرهنگی زینت بخش بازمانده گانشان است

 • از تهران گفت:

  سوق ادمهای با کلاسی مثل استاد شفیعی و دیگران داشت که در استان چه عرض کنم در کشور مطرح بودند . روش تدریس خاص ومنحصر به فردی که داشتندولی تا کی حتی برای تجلیل از گذشتگان و مردان ادب آن دیار ظلم می شود .سوق بدلیل وجود فرهنگیان زیاد به شهر ادب و علم معروف بود . وقتی مدیرکل آموزش و پرورش خودش به واسطه تاجگردون تصدی پیدا می کند والا برای مدیر مدرسه یه روستای 3 کلاسه هم لیاقت ندارند. دریغ از اینهمه جور . ولی مردان ادب گذشته سوق در دل همه ما هستند که چه ادمای را تربیت کردند . درود بر شرفشان . این لوح ها ی سیاسی فقط به درد ادمهای سیاسی میخورد . استادان و معلمان من و امثال من لوح محبتشان در سینه های

 • فرهنگی گفت:

  گزینشی بود صرفا جهت ………. از خانواده تاجگردون بود که مدیرکل اموزش و پرورش به نوعی ………. میکنه ….و گرنه چرا از فتاح شفیعی سوق که 49 سال نزدیک به نیم قرن تدریس کرد تجلیل نشد

پربازديد