تاریخ درج خبر : 1394/10/24
کد خبر : ۵۳۰۰۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -
در همایش یادگاران مهر صورت گرفت

تقدیر آموزش و پرورش استان از «بهرام تاجگردون»/ اقدام جالب مدیرکل ارشاد استان

همایش یادگاران مهر با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و برای تکریم معلمان پیشکسوت استان در سالن اجتماعات آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، برگزار شد.

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، در این همایش از مدیران پیشین اداره کل آموزش و پرورش استان نیز تجلیل شد.

آموزش و پرورش استان در این همایش از بهرام تاجگردون نماینده شهرستانهای گچساران و کهگیلویه در دوره اول و سوم مجلس که زمانی مدیریت این اداره کل را بر عهده داشت نیز  تجلیل کرد.

اقدام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در نوع خود جالب توجه بود.

وی با رفتن به پشت تریبون از زوج فرهنگی آقای هاشمیان و همسرش که 45 سال پیش معلم وی بودند نام برد و از آنان تقدیر کرد.

دهبانی پور با بوسیدن دست معلم و اهدا لوح از مقام معلم تجلیل کرد.

پیشکسوتان عرصه آموزش ابتدایی کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شدند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آموزش و پرورش در دوره ابتدایی زیربنای توسعه است.

هادی زارع پور که در همایش یادگاران مهر استان سخن می گفت، افزود: از آنجایی که مقطع ابتدایی دوره اطاعت و دگرپیروی است نقش الگوها در این دوره مهم است.

وی اظهارکرد: ما باید از همه ظرفیت های استان کهگیلویه و بویراحمد برای توسعه و اعتلای آموزش و پرورش استفاده کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دوره ابتدایی و برنامه ریزی درسی این دوره مبنایی برای آموزش در دوره های بعد است.

زارع پور تصریح کرد: این دوره یک دوره پایه ای و بنیادین است و اگر بتوانیم آن را به خوبی به سرانجام برسانیم در دیگر دوره های تحصیلی موفق خواهیم بود. بنیاد و اساس رفتار دانش آموزان در این دوره شکل می گیرد.

وی ادامه داد: دوره ابتدایی دوره شخصیت پرروی است و همه ابعاد وجودی و شخصیتی مانند رشد عقلانی و عاطفی، علمی، خلاقیت و شکوفایی در این دوره بوجود می آید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ۲۱ مهرماه سالروز تشکیل معاونت ابتدایی در ساختار جدید آموزش و پرورش اضافه کرد: تجلیل از پیشکسوتان آموزش ابتدایی این استان بهانه ای برای برگزاری نخستین همایش یادگاران مهر بوده است.

در این همایش از حدود ۴۲ پیشکسوت عرصه آموزش ابتدایی در استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شد.

خانواده نخستین شهدای فرهنگی هفت منطقه مختلف استان، خانواده نخستین معلمان بومی استان که متوفی شده اند، خانواده نخستین زوج فرهنگی استان، 6 نفر از نخستین معلمان زن و مرد بومی استان که در قید حیات هستند، پنج نفر از مدیران کل سابق آموزش و پرورش بومی استان، سه نفر از باسابقه ترین کارشناسان آموزش ابتدایی و یک نفر از مؤلفین بازنشسته استان از جمله پیشکسوتانی بودند که در این همایش تجلیل شدند.

میانگین ترک تحصیل در کهگیلویه و بویراحمد بالاتر از میانگین کشوری است

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: میانگین ترک تحصیل در استان کهگیلویه و بویراحمد بالاتر از میانگین کشوری است.

محمد دیمه ور در در همایش استانی یادگاران مهر استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: میانگین ترک تحصیل در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱.۵درصد است که این آمار بالاتر از میانگین کشور است.

وی با بیان اینکه حدود ۱.۵درصد از دانش آموزان این استان به دلایل مختلف ترک تحصیل می کنند، اظهارکرد: باید این دلایل بررسی و برای رفع آنها تلاش شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مسئولان این استان اگر به دنبال توسعه هستند باید به کمک آموزش و پرورش آمده و برای رفع مشکلات این نهاد دست به دست هم بدهند.

دیمه ور تصریح کرد: این استان را تنها نیروی انسانی متعهد و متخصص نجات خواهد داد بنابراین مسئولان باید آموزش و پرورش را در کانون توجه خود قرار دهند در غیر اینصورت تمام زحمات آنها برای توسعه بی نتیجه می ماند.

وی ادامه داد: برای کاهش ترک تحصیل در این استان باید جلوی این روند با تعامل همه دستگاه های اجرایی و نهادها گرفته شود. امیدواریم بتوانیم طی سال آینده استان کهگیلویه و بویراحمد را برای بهبود شاخص های مناطق محروم قرار دهیم که هم اکنون استانهای آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان هستند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: نرخ تکرار پایه در این استان را ۲.۷ درصد است و این استان در این شاخص نیز از میانگین کشوری بالاتر است.

دیمه ور تصریح کرد: بیشترین نرخ تکرار پایه در کشور مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که ۱۳.۲ درصد است یعنی ۱۳.۲ درصد دانش آموزان این استان در پایه اول مردود می شوند.

وی تأکید کرد: دانش آموزی که پایه را تکرار می کند انگیزه خود برای ادامه تحصیل را از دست می دهد و شوق و لذت یادگیری در چنین دانش آموزانی از بین می رود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: پوشش تحصیلی در سطح کشور 98.5 است که در غرب آسیا رتبه اول را به خود اختصاص داده ایم.

دیمه ور بیان کرد: حدود 13 هزار مدرسه  15 نفره در سطح کشور طی سال گذشته داشته ایم که برای بالا بردن پوشش تحصیلی است.

وی اضافه کرد: 13.5 میلون نفر جمعیت دانش آموزان کشور است که از این تعداد 7 میلیون و 450 نفر در دوره ایتدایی مشغول به تحصیل هستند.

در پایان این مراسم از خدمتگزاران عرصه آموزش ابتدایی استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج تجلیل شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ايراني گفت:

  یعنی این همه بازنشسته بودند فقط تاجگردون پیداست

 • فرهنگیان کهگیلویه وبویراحمد گفت:

  نظر منو بزن

 • فرهنگیان کهگیلویه بزرگ گفت:

  ضعف کلی مدیریت در آموزش وپرورش نمایان است ! این کارا هیچ درد کیفیت پایین آموزش را دوا نخواهد کرد !

 • دانشفر گفت:

  بنده به عنوان یک معلم باز نشسته این اقدام را به دلیل عدم توجه به عدالت اموزشی اداری در اموزش وپر ورش محکوم می کنم و اعلام می دارم که اشخاصی امثال رحیم محمدیانها حقشان پایمال می شود و گمنام در این شهرستان زندگی می کنند نامم محمد قلی دانشفر است و سال ٨٣ در همان اداره کل بازنشسته شدم و هیچ هم در این انتقاد و اعتراضات نیست چون اقایان از اهرم های قدرت خارج از اموزش و پرورش برخوردارند و حتی این سایت هم از انعکاس این مطلب معذوریت دارد

 • صابري گفت:

  بنام خدا
  قبل از هر چیز لازم دانستیم از این حرکت بسیار خوب مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد و سایر عوامل برگزاری همایش یادگاران مهر تقدیر و تشکر ویژه بنماییم و از اینکه بعد از سالها آقای حاج زارع پور با این حرکت بسیار با ارزش و خدا پسندانه یاد و خاطره معلمین پیشکسوت استان را ارج نهادن و گرامی داشتند کمال قدر دانی و تشکر را داریم
  از طرف خانواده مرحوم خیرالله صابری اولین معلم بومی استان کهگیلویه و بویراحمدسال ١٣١٧-ه.ش

 • گچسارانی های سرفراز گفت:

  درود بر هادی زارع پور
  درود بر بهرام تاجگردون
  درود بر غلامرضا تاجگردون

پربازديد