تاریخ درج خبر : 1394/10/25
کد خبر : ۵۳۰۲۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -
دهبانی پور:

رسانه‌های استان به امنیت نیاز دارند

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حفظ و ایجاد امنیت در انتخابات نیازمند تلاش همه جانبه تمام گروه ها و اقشار است.
رضا دهبانی‌پور در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۸ سایت خبری دارای مجوز در این استان فعالیت می‌کنند، افزود: پرونده دیگر سایت‌های خبری در نوبت بررسی است و امیدواریم این سایت‌های بدون مجوز نیز بتوانند به‌زودی برای ادامه فعالیت خود مجوز دریافت کنند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران می‌‌توانند هم نقش مثبت و هم نقش منفی در جامعه داشته باشند، اظهار داشت: این قشر می‌توانند با قلم زدن در پایگاه‌های خبری و مطبوعات نوشتاری به ایجاد آرامش و امنیت در جامعه کمک کرده یا برای جامعه مشکلاتی را ایجاد کنند.

دهبانی‌پور یادآور شد: امروز مشاهده می‌شود که رسانه‌ها در جامعه حرف اول را می‌زنند و می‌توانند در دنیا پایه ایجاد انقلاب‌ها را فراهم کنند.

وی از انتخابات به عنوان یکی از نقاط عطف و حساس جامعه اسلامی نام برد و با اشاره به برگزاری دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در اسفندماه سال جاری، تصریح کرد: لازمه برگزاری این انتخابات وجود یک مدیریت قوی است که بتواند این وضعیت را سامان دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه‌وبویراحمد با تأکید بر اینکه رسانه‌ها نباید در این وضعیت آسیبی ببینند، بیان کرد: اصحاب رسانه در انتشار خبرها و گزارش‌ها تلاش کنند از ورود به فضایی که ممکن است در عرصه انتخابات به دلیل قومیتی و ایل تبار بودن این استان بستری برای برخی اتفاقات ناخوشایند در جامعه باشد خودداری کنند.

دهبانی‌پور ادامه داد: قبل از اینکه بگویم رسانه‌ها باید برای ایجاد امنیت در جامعه تلاش کنند، دستم را به سوی نهادهای قضایی و امنیتی دراز می‌کنم تا بگویم که رسانه‌ها هم باید امنیت داشته باشند و این یک توقع دوطرفه است.

وی عنوان کرد: کهگیلویه‌وبویراحمد یک استان قومیتی است به همین علت ارتباطات در این صمیمی‌تر است و امنیت لازم برای رسانه و جامعه وجود دارد، اما در کنار همه این مسائل باید برای پیشگیری از ایجاد ناامنی در فضای پیش‌رو تلاش کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • شفاف گفت:

    تشکر از آقای دهبانی پور بخاطر دفاعشان از امنیت رسانه ها

    آقای دهبانی پور لطفا اسامی 18 سایت مجاز استان را اعلام کنید.

پربازديد