تاریخ درج خبر : 1394/10/25
کد خبر : ۵۳۰۲۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -
سید رحمان وفانژاد

همت کنیم تا مردم برای رأی خود اشتیاق داشته باشند

سایت استان: سید رحمان وفانژاد

در روزهای اخیر حضرت آیت الله ملک حسینی نماینده محترم ولی فقیه و استاندار محترم نظریات خود را پیرامون انتخابات به عامه مردم و مسئولین گوشزد نمودند و چند نکته کلیدی در آن بود که لازم دانستم نقدی شود.
1. مبادا کسانی که در فتنه نبودند را فتنه گر بدانیم.
عده ای که میزان رأی آنها در انتخابات پیش رو کاملا مشخص است و وزن سیاسی ندارند سعی نموده اند با برنامه ریزی منسجم و روا داشتن تهمت ها به افراد و شخصیتهای اصلی انتخابات، زمینه ساز ایجاد جو روانی برای رد صلاحیت محبوبین مردم گردند و در حداقلها بتوانند خود را معرفی نمایند. براستی چرا از کلید واژه فتنه باید برای افراد انقلابی، مدیر، متعهد، مؤمن، دلسوز و عضو خانواده شهدا استفاده نمود؟ سخنان حضرت آیت الله ملک حسینی در مراسم بزرگداشت شهادت آیت‌الله شیخ النمر با موضوع مبادا کسانی که در فتنه نبودند را فتنه گر بدانیم به هیئت های محترم اجرایی و نظارت استان، فضای سالم و بدور از تنگ نظری ها و محدودیتها را برای این هیئت های محترم بعنوان نقشه راه ترسیم نمود.
2. موضوعی که خیلی کمک خواهد کرد به مشارکت، رقابت است، یعنی اصولاً انتخابات با رقابت معنی پیدا می کند.
اولین مفهومی که از این موضوع به ذهن هر انسانی می رسد بحث همکاری و همدلی جهت انجام تأیید صلاحیت اشخاص واجد شرایط از همه جریانهای سیاسی و به تبع آن مشارکت مردم استانمان همانند انتخابات قبل و حتی احتمال مشارکت بالای 90% جامعه استان که خود برگ زرینی بر افتخارات این استان برای نظام مقدس جمهوری اسلامی رقم خواهد زد. استاندار محترم اظهار نمودند موضوعی که خیلی کمک خواهد کرد به مشارکت، رقابت است، یعنی اصولاً انتخابات با رقابت معنی پیدا می کند و بدون شک خواستار تأیید صلاحیت تمامی سلائق سیاسی برای مشارکتی بالاتر از ادوار قبل شدند. (مجلس نهم حدود 89.96% مشارکت داشتند)
3. من همیشه می گویم نباید دچار دو نوع خطا شویم، نوع اول این است که مثلا در بحث صلاحیت ها ما فرد صالحی را مانع حضورش شویم و خطا نوع دوم این است که فرد نا صالحی را اجازه حضور به او بدهیم.
بحث نظارت بر صلاحیت کاندیدای انتخابات و خصوصاً انتخابات مجلس شورای اسلامی آزمونی برای خطا نیست و می بایست با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب که الحق والانصاف وزنه بسیار سنگین تعادل احزاب و جریانات سیاسی می باشد متناسب بوده و کمترین هزینه را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته باشد. منظور حقیر از هزینه برای نظام بحث رغبت و مشارکت اکثر جامعه می باشد. استاندار محترم اظهار نمودند نباید دچار دو نوع خطا شویم، نوع اول این است که مثلا در بحث صلاحیت ها ما فرد صالحی را مانع حضورش شویم و خطا نوع دوم این است که فرد نا صالحی را اجازه حضور به او بدهیم. به این معنی که افراد ضعیف، نا آگاه از فضای مجلس و نحوه اداره آن فضا برای قانون گذاری و خدمت به جامعه در معرض تأیید صلاحیت قرار نگیرند تا خدای ناکرده حقی از استان محروم کهگیلویه و بویراحمد در فضای قانون گذاری مجدداً تضییع نگردد.
اعضاء پنج نفره هیئت محترم نظارت استان همگی انسانهایی ولایت مدار و مطیع قانون بوده اند و با توجه به شرایط حساس انتخابات استان، تصمیمی خواهند گرفت که گام مهمی برای توسعه استان و مشارکت عامه جریانات سیاسی باشد و انتخابات از روند سیاسی و مشارکتی به روند بسیار خطرناک قومیتی ختم نگردد.
برای حضور تمام سلایق سیاسی گزیده ای از مطالب ارزشمند رهبر معظم انقلاب را یادآور می شوم: حتی کسانی هستند که به نظام اعتقاد ندارند نظام را قبول ندارند و به برخی از جنبه های نظام هم ایراد دارند اینها بیایند و از این حق خودشان استفاده کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد