تاریخ درج خبر : 1394/10/26
کد خبر : ۵۳۰۲۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -
دکتر لاهوتی:

اصلاح طلبان خود را هزینه مذهب و مردم می‌کنند/ یک سینه سخن از انتخابات 86 دارم/ با منطقیان جلسات متعددی داشتم/ طرح شورای اصلاحات برای اجماع را قبول دارم

سایت استان: سیدقادر لاهوتی از چهره های شناخته شده اصلاح طلب استان در یکی از گروههای شبکه اجتماعی واتساپ به سوالات مخاطبان پاسخ داده است که در پی می آید:

*جناب آقای دکتر سیدقادر لاهوتی به گفتگوی گروه تریبون آزاد اصلاح طلبان خوش آمدید لطف کنید روزمه‌ای کامل جهت شناخت بهتر اعضای گروه ارسال نمایید

** با سلام و تشکر از دوستانی که برای آنان تصدیعی قایل می شوم در خدمت پرسشگران گروه می باشم.
در سال ۱۳۳۴ ه.ش. در بخش مرکزی کهگیلویه متولد شدم. فرزند حاج سید غریب از سادات رضاتوفیق و مادرم از تبار بویر احمد ایل تامرادی بود.دوران تحصیلات ابتدایی را در راک و دوران متوسطه را در بهبهان با رتبۀ ممتاز به اتمام رساندم. در ادامه با استفاده از بورسیۀ نخست وزیری وقت، با توجه به بالا بودن معدل و سهمیۀ مناطق محروم راهی دانشگاه اصفهان شدم و از بین رشته های موجود علوم انسانی با توجه به علاقه ی شخصی و نیاز منطقه رشتۀ زبان و ادبیات فارسی را انتخاب و موفق به اخذ درجۀ لیسانس گردیدم (1354 الی 1358) و در سال ۱۳۵۸ به استخدام آموزش و پرورش در آمدم و تحصیلات کارشناسی ارشد خویش را در دانشگاه شهید چمران اهواز در همان رشته به پایان رساندم (1367 الی1369) و مقطع دکتری تخصصی در همان رشته را در دانشگاه آزاد بوشهر گذراندم (1388 الی 1392) و هم اکنون به عنوان استادیار عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد گچساران در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تدریس می باشم.
سوابق اجرایی:
• 1358 استخدام در آموزش و پرورش در سمت دبیری
• 1360 مدیر دبیرستان دکتر شریعتی وقت
• 1361 معاون آموزش و پرورش کهگیلویه بزرگ
• 1369 الی 1372 فرماندار گچساران
• 1371 راه انداز دانشگاه پیام نور گچساران با حمایت حاج بهرام تاجگردون نماینده وقت
• 1376 الی 1384 نماینده آموزش عالی در شورای آموزش و پرورش استان با پیشنهاد استاندار وقت(اولیا) و ابلاغ وزیر وقت(مظفر)
• 1382 الی 1385 راه انداز و ریاست دانشگاه پیام نور
سوابق سیاسی هم که اظهر من الشمس است

* بصورت شفاف وسریع در مورد جلسات دونفره و چندنفره شما با آقای منطقیان در خصوص اجماع اصلاح طلبان حوزه کهگیلویه و تصمیماتی که در این جهت اتخاذ شد توضیح بفرمایید؟

** در جلسه ای که با حضور مهندس صوفی در منزل آقای راد و جمع کثیری از دوستان از جمله برادر عزیزم جناب آقای منطقیان و آقای خواجوی و …. برگزار شد بنده گزارشی مفصل از روند نشست های خود و دوست همفکرم به عرض رساندم که ماحصل آن چنین است.
1. در صورتی که هر دو نفر تایید شدند یکی به نفع دیگری عارف گونه کنار رود و این مشکل بدون وساطت حل خواهد شد بدون شک
2. در صورتی که یک نفر تایید شود تکلیف روشن است و فرد دیگر ملزم به حمایت همه جانبه می باشد
3. در صورتی که هر دو رد صلاحیت شویم با هماهنگی همدیگر فرد دیگری را از نیروهای مورد تایید که از حداقل از سال 76 در این جریان و مرضی الطرفین باشد انتخاب می گردد.

* شرایط و اوضاع سیاسی شهرستان را چگونه می بینید آیا در زمستان 94 بهاری زودرس مشاهده می کنیم ؟

** به امید خدا. بوی بهبود ز اوضاع جهان می شنوم. با توجه به تشتت در جناح های رقیب و سیاست و مدیریت یاس انگیز 8 ساله ی گذشته ی کشور و منطقه، اقبال عمومی به سوی سیاست های دولت تدبیر و امید و آگاهی مردم قطعاً پایان شب سیه سفید است.

* با توجه به اینکه اصلاحات در کشور یک روز به طرف هاشمی رفسنجانی کشیده میشود دور دوم سال 84 ویک روز به طرف آقای روحانی 92 هدایت میشود احساس نمی کنید که این یک سناریوی برنامه ریزی شده ای باشد جهت هضم وحل تفکر اصلاح طلبی و کم رنگ کردن این تفکر در کشور؟

** در سال 84 ما علی رغم میلمان به تبعیت از سیاست های کلی جناح اصلاح طلب در سطح ملی و همچنین در سال 92 با حفظ موضع محکمتر جناحی ناگزیر از این سیاست بوده ایم در عین حالی که جناب آقای خاتمی و عارف ضمن حمایت بنا به اقتضائات کشوری و منطقه ای موضع فکری خود را حفظ کرده اند و ما هم در سطح منطقه ای ضمن حمایت از سیاست های دولت استقلال خود را حفظ کرده ایم. و به آب کر می مانیم که همچنان پاک خواهیم ماند.
بنده ازسال 56 فعالیتهای انقلابی و ازسال58 تا حال درمسیر اصلاحات بوده ام ودرهر برهه اصلاحات به نامی تعبیر می‌شد. گاهی جریان خط امام (ره)واززمان آقای خاتمی به نام اصلاحات تعبیر میشد.ودراین راستا چون سدی آهنین برعقیده خویش استوار بودم ودر پیشبرد جریانی که بدان افتخار انتساب داشتم پای میفشردم وهم با ناملایمات درون گروهی وهم در مبارزه با رقبای حزبی واصطلاحا اصولگرا درکنار حاج بهرام تاجگردون سالیان پر آشوبی راسپری نمودم.

 * در فاصله این دو عکس ناگفته های زیادی دارید لطفا کمی از این منظر بفرمایید؟


Untitled

lahoti

** عکسی که ملاحظه می فرماییید تصویری آقای رجا استاندار استان ک.ب در آغازدولت آقای رفسنجانی که بعد ازعزل آقای صوفی استاندار دولت میرحسین در این سمت منصوب شد و بنده که فرماندار گچساران بودم وایشان پس ازمدتی کار از بنده خواست که باید با نماینده وقت آقای موحد هماهنگ شوید والا بر خلاف میلم باوجود رضایت مردم گچساران ازشما مجبورم برخورد نمایم و بنده عرض کرد با ایشان اختلاف فکری وماهوی دارم و
” مرا عارآید ازاین زندگی / که سالار باشم کنم بندگی ‌ ”
” هیهات من الذله ” و” النار ولا العار ”
و شما مخیر به تصمیم هستیدو بنده بر عقیده ام می مانم تاوانش را به جان می پذیرم وایشان هم با اصرار نماینده وقت مجلس جناب آقای موحد و مرحوم نبی زاده حاج میر احمد تقوی بنده را معزول وبدون هماهنگی با بنده به سمت مشاوره منصوب شدم که بعد از جلسه تودیع ابلاغ را ازایشان نگرفتم.

* آقای بزرگواری چند وقت پیش در مصاحبه ای که داشت عنوان کرد که 30 درصد رای من نیروهای دکتر لاهوتی بودند آیا این حرف درست است اگر نه شما چرا طی بیانیه ای رد نکردید ؟

** مگر بنده موظف به جواب هر ادعایی می باشم. آقای بزرگواری در شرایطی این صحبت سیاسی را مطرح کردند که در صحنه بودند و الان حضور ندارند و ازجهتی همان موقع بیانیه ای نوشتم و بسیاری از ابهامات انتخابات 86 را در آن درج کردم که بنا به مصالحی و مشورت دوستان از رسانه ای کردن آن خودداری نمودم.و همچنان که در جلسه مهندس صوفی اعلام کردم پس از انتخابات بسیار از نا گفته ها و ابهامات 86 را مطرح خواهم کرد.

* نظرتان در رابطه با نحوه انتخاب وتشکیل شورای هماهنگی مخصوصا در رابطه با روند این انتخاب چیست؟

** انشاءالله و قطعاً همچنان که در سه بند ذکر شده عنوان شد کار به این مرحله کشیده نخواهد شد و ایجاد تصدیع برای شورای هماهنگی نخواهد شد.

* در مورد ان سه حالتی که ممکن است پیش بیاید ومنجر به تصمیم گیری شما دونفر شود ، بفرمایید این تصمیم با توجه به زمان بندی اعلام شده درچه تاریخی به اطلاع عموم رسیده میشود؟ ایا صبر میکنید تا اخرین اعتراضات هم پایان یابد ویا به گونه دیگر اعلام خواهد شد ؟وایافکر میکنید برای رسیدن به اجماع تنها نظر شما دونفر کافیست ؟ پس خرد جمعی چه میشود؟

** انشاءالله این تصمیم ما بلافاصله بعد از اولین مرحله اعلامی توسط شورای محترم نگهبان انجام خواهد شد.در ضمن نظریات ما هم برآیند خرد جمعی است در نهایت نظر شورا و مجمع در کنار خرد جمعی برای ما بسیار مهم است. هر چند نظر محترم شورا را خارج از خرد جمعی نمی دانیم.

*علت سکوت شما در سال 86 چه بوده است و چرا حمایت از جریان نکردید آیا برون داد جریان اصلاح طلبی بهتر از بزرگواری نبود؟

** فعلا و به احترام بعضی از دوستان که در آن انتخابات ورود کردند صلاح نمی بینم تا پس از انتخابات فعلی در این مورد جواب دهم وگرنه یک سینه سخن دارم.

*نظرتان در رابطه با چینش مدیران در استان و شهرستانها چیست و آیا این روند به اجماع اصلاح طلبان کمکی نموده است؟

دکتر سید قادر لاهوتی: پاسخ به این سوال در این شرایط خدشه بر اجماع است.

* چگونه میتوان اصلاح طلب بدلی را از اصلاح طلب واقعی تشخیص داد؟ووجه افتراق اصولگرایان و اصلاح طلبان در چیست؟

** هر اصلاح طلبی باید خود مصلح باشد و متخلق به اخلاق انسانی و اسلامی باشد. قصد آن برطرف کردن زواید در انقلاب باشد و برطرف کردن نقایص بر جا مانده از شعارهای اول انقلاب .دیگر اینکه در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس خود و عقبه اش مقید و مدافع باشند و جریان را بر منافع شخصی ترجیح دهد و با عوض شدن دولت ها و مدیریت ها تغییر موضع ننمایید و از اصول اصلاح طلبی عدول ننمایید و برای نام و نشان و منتفع شدن از قبل جریان کاسب کارانه عمل نکند.
اصلاح طلبان خود را هزینه مذهب و مردم و انقلاب می نمایند ولی معمولا اصولگرایان که بسیار از آنان را باید فوصلگرا نامید و از مذهب و مردم و انقلاب برای منافع شخصیشان هزینه می کنند و در واقع باید اصلاح طلبان را اصولگرا نامید که به اصول انسانیت و انقلاب پایبندترند.معمولا بسیار از اصولگرایان بیشتر به ظواهر و ریاکاری می پردازند و ظاهری چون بوذر و سلمان و باطنی چون ابوسفیان دارند در صورتی که اصلاح طلبان اصیل باطنی بهتر از ظاهر دارند و در عمل و در خفا پایبندتر از بسباری از این ابوالمحاسن ها هستند.در ضمن اصولگریان اصیلی هم داریم که پایبند به شریعت و انسانیت هستند و حساب اینها از فصولگرایان پشت بر قبله نماز می کنند جداست و خواهشا به جهت آبروی اصلاح طلبان اصیل و خودتان افساد طلبان در زی اصلاح طلبی حقیقی در جرگه خود راه ندهید
چون افسرده دل افسرده کند انجمنی را.

و در این زمینه خوبست قول سعدی را به کار بست
چو از قومی یکی بی دانشی کرد
نه که را منزلت ماند نه مه را
شنیدستی که گاوی در علف زار
بیالاید همه گاوان ده را

* ظاهرا پس ازپیروزی دکتر روحانی جناب حاج کریمی جلسه ای جهت همدلی وهمگرایی تشکیل دادند وقصد داشتند دوجریان دریک راستا حرکت کنند اینگونه صحبت شد که شما حاضربه همراهی نشدید، آیا دلیل خاصی داشت؟؟

** کذب محض است و حتی نکاتی هست که نگفتن آن برای حفظ آبروی خیلی ها به صلاح است.

* به نظر شما در صورت تایید صلاحیت یکی از شما. جنابعالی ویا آقای منطقیان. چنانچه هرکدام از شما که رد صلاحیت شده اید دیگری را همراهی وکمک نمایید آیا هواداران شما بطور کامل جربان را همراهی میکنند؟

** با توجه به روحیه ای که در مردم سراغ داریم و فرهنگی که دکتر عارف ایجاد کرد و طعم تلخی که بعضی از طرفداران بعضی از کاندیداها بعد از پیروزیشان سر می دادند( از بس که بردیم مردیم) این عطش و تشنگی را در هواداران خود و برادرم منطقیان مشاهده می کنیم ولی در عین حال به فرموده حدیث( انسان ها گوناگون آفریده شده اند) توصیه و اهتمام ما بر اینست که همراهی و همگامی شود ولی در عین حال مالک الرقاب مردم نیستیم و این امر خطیر بر عهده همگان است که مردم را به سوی کاندیدای واحدمان سوق دهیم.
و به قول سعدی : مورچگان را چه بود اتفاق /  پیل ژیان را بدرانند پوست

** نظر شما در مورد طرح شورای اصلاحات استان در خصوص طرح مشورتی اصلاح طلبان کهگیلویه بزرگ چیست ؟ و آیا درست است که شما میثاق نامه پیوستی آن را امضا کردید؟

** اجرای طرح را با تسلسل و توالی قبول داریم و آن را هم امضا کردیم و از آن پشتیبانی خواهم کرد و مراقب هستیم اعوجاج و انحراف در آن صورت نگیرد و از هوا و هوس های شخصی. تبانی و دوست بازی و ترجیح امیال شخصی بر منافع جریان جلوگیری خواهیم کرد.

* اگر مبنا سال76 باشد خیلی ازدوستان اتوماتیک وار از دور خارج خواهند شد، عده ای از 76 بودند ودرمقطعی جریان را رها کردند، تنها چند نفر این شاخصه را دارند،دکتر اژدری،دکتر سیف، حاج آقا صدوقی و…. اگر این نفرات هم درکنارشما رد صلاحیت شوندتکلیف چیست؟ آیا شرایط را تغییر میدهید؟

** افراد ثابت قدم و هم سابقه ی دیگری به غیر از دوستان نامبرده وجود دارد و متناسب با یکسری مولفه ها و فاکتورها تصمیم می گیریم امیدوارم و عقیده دارم که شورای محترم نگهبان اینچنین عمل نخواهد کرد و اگر خدای ناکرده باد بی نیازی آن ها بر مردم وزید تکلیف هم از ما ساقط خواهد شد و شخصا معتقدم که چه در جناح چپ و چه در جناح راست یا رومی روم یا زنگی زنگ ترجیح دارد بر کسانی که نصف لی و نصف لک می باشند

* در دور گذشته اگر موحد تایید می شد اکثر اصلاح طلبان قصد حمایت از ایشان را داشتن نظر حضرتعالی در این زمینه چه بود؟

** معتقدم اگر کسی اصلاح طلب حقیقی می بود باید سکوت می کرد چون همه کاندیداها از یک جناح بودند و خط و مشی اصلاحات مبنی بر سکوت بود و کسانی هم که جبهه رقیب را حمایت کردند و یا قصد حمایت داشتند به عنوان نقطه سیاه در پرونده سیاسی شان درج است.

* در این دوره از انتخابات نقش قومیت ها واحزاب را در کمک به رای اوری اصلاح طلبان چگونه ارزیابی میکنید، وچنانچه شما کاندید نهایی مجمع مشورتی اصلاح طلبان واقع شدید بیشترین ارای خود را از کدام گروه ذکر شده ودر چه منطقه ای کسب می کنید؟

** قومیت و نژاد چیزی نیست که ما بتوانیم نقش آن را در جوامع جهانی نادیده بگیریم حتی در انتخابات ریاست جمهوری نه در ایران بلکه در خارج از ایران هم مصادیقی دارد و مسبوق به سابقه ست از جمله در آمریکا جرج بوش در ایالت خود بیشترین رای را می آورد و در انتخابات ایران علی رغم اینکه ناطق نوری در همه جای ایران در رقابت با آقای خاتمی کف آرا را داشت ولی در استان و شهر خود جلو بود. در انتخابات منطقه ای هم وقتی آقای تاجگردون با موحد یا بزرگواری یا کریمیان رقیب بود و حوزه های انتخاباتی با گچساران یکی بود آقای تاجگردون در گچساران و باشت و بقیه در مناطق و مولد خود بیشترین آرا را داشتند و اما در مورد بنده در این دور بنا به قراینی که مشاهده می شود با عنایت به اینکه با بنده به عنوان فرزند فکری نگاه می شود همه جای شهرستان های چهارگانه مولد من است و تقریبا در همه جا استقبال نسبتا یکسانی می بینیم.

* طبق شنیده ها در جلسه خونه جناب رادی شما به مهندس صوفی گفتید که بیرون از شهرستان نمی توانند برای کهگیلویه تصمیم بگیرند و فقط در خود کهگیلویه حال آیا شورای مشورتی و میز استان خارج از کهگیلویه نیستند؟
و دیگر اینکه بعضی شنیده ها بر این هست جناب اقای اسماعیلی چند جا اعلام کرده که اقای لاهوتی چند بار از من خواسته و دعوت کرده که برای کهگیلویه کاندیدا شوم ،ایا این موضوع صحت دارد؟؟

** اولا پاسخ بنده به جناب صوفی یک نظر و درد دل بود که عده ای بی درد خارج از استان به نیابت از مردم و جربانات تصمیم می گیرند و چون اطلاعات کافی ندارند نظریاتش نمی تواند صایب باشد.
در ثانی شورای مشورتی استان به تاسی از سیاست کلان اصلاحات تشکیل و ما هم با اختیارات و اقتضایاتی که جناب مهندس صوفی فرمود برای ما هم قابل هضم است.
در پاسخ قسمت دوم از طرف جریان منتسب به بنده چهار نفر ثبت نام کرده اند و بقیه عزیزانی که به نام اصلاحات ثبت نام نمودند برایمان محترم و به عقیده و سلیقه شان ارج می نهیم.

* جناب دکتر سید قادر لاهوتی سخن پایانی خود را خطاب به نامزدهای انتخاباتی اصلاح طلب و اعضای گروه تریبون آزاد اصلاح طلبان بیان نمایید

** دلگرم و امیدوار باشید. اندیشه تان سبز و وجودتان مانا باشد
این همه گفتیم و لیک اندر بسیج
بی عنایات خدا هیچیم و هیچ
دوستان گرامی از وقفه اول مناظره به علت اختلال اینترنت عذر خواهی می کنم وگرنه سر وقت حاضر بودم.از وقتی که در اختیار بنده گذاشتید تشکر می کنم
جنابان عدالتمند، نیک بین و مسلمی ضمن سپاس و خسته نباشید پاسخ چند سوال جواب مکفی نداده یادآور بیت زیر است:
گفت و گو آیین درویشی نبود
ورنه با تو ماجراها داشتم

* از حضرتعالی به خاطر وقتی که در اختیار گروه تریبون آزاد اصلاح طلبان قرار دادید سپاسگزارم موفق و پیروز باشید

(با تشکر از آقای سید اسماعیل صنوبری مدیرگروه تریبون آزاد اصلاح طلبان که متن این گفتگو را در اختیار سایت استان قرار داد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • افتخارم مسلمانی ، لر و ایرانی بودن هست گفت:

  ای کسانی که در گذشته به حاج بهرام تاجگرودن میگفتین این تاج ترک خورده حالا بهش میگین برادر ….
  والا …… جای تعجب دارد………..!!!

 • کهگیلویه گفت:

  پس با این حساب گزینه ی اجماع حاج یارنسب مدیر موفق ملی مد نظر هست

 • بهزاد کاظمی گفت:

  براستی جناب لاهوتی فراموش کرده اند مهندس صوفی استاندار دولت اول هاشمی رفسجانی بوده اند و بعد از 4 سال استانداری در دولت دوم وی جای خود را به احمد جمی سرپرست قبلی استانداری در زمان نخست وزیری میرحسین موسوی داد و دوماه بعد از آقای جمی صمد رجا برای مدت 4 سال استاندار کهگیلویه و بویراحمد شد؟
  منظور از این تاکید بر بر عزل استاندار میرحسین موسوی چه بوده؟
  ای کاش این دو عزیز تشخیص می دادند که نه توان نمایندگی مجلس و پیشبرد مطالبات مردم را دارند و نه اصرارشان بر ادامه حضور خودخواهانه شان کار درست و اصلاح طلبانه ای می باشد.
  ایکاش تنها اندکی خود را برای مردم واقعن هزینه می کردید…

 • ناشناس گفت:

  همه ما منتظر توافق همه بر گزینه واحد اصلاحات کهگیلویه هستیم.

 • ناشناس گفت:

  خداکنه یا لاهوتی یا منطقیان تایید بشن تا وحدت اصلاحات رقم بخورد.

 • اصلاح طلب گفت:

  بهترین گزینه برای اجماع اصلاح طلبان،رستاد،چون یک اصلاح طلب واقعی است،آقای حبیبی هشت سال مدیرکل دولت احمدی نژادبود،آقای مهدی وفایی هم شش سال فرمانداراحمدی نژادبود،چطورکسانی که دردولت گذشته پست اجرائی وسیاسی داشتند می تواننداصلاح طلب باشند،گزینه اجماع کسی است که دردولت گذشته پست نداشته باشد

 • ناشناس گفت:

  اصلاحات با موحد اصلا سر سازگاری ندارد.اصلاح طلبان اگر بین بزرگواری و موحد بخواهند یکی را انتخاب کنند بزرگواری را ترجیح میدهند.اگرچه مخالف بزرگواری هم هستند.پس بیخودی بنام اصلاحات حرف نزنید.
  این حرف هم تو گوش خودت کن اصلاحات هیچ وقت با سرمایه دار و تفکر سرمایه داری جور در نمی آید.
  شما هم که طرفدار موحد هستی برو تو ستاد عدل هاشمی و دکتر تقوی که الان جای موحد اومده اند.بیخودی برای اصلاحات نسخه خودت را قالب نکن.

  درود بر اساتید لاهوتی و منطقیان مخالفان سرسخت موحد و افکار موحد در 30 سال رقابت تمام عیار با جریان موحد در کهگیلویه.رقابتی که تا قیامت ادامه خواهد داشت.

 • امید گفت:

  درودبراصلاحات درودبردکترلاهوتی،درودبرمخالف من

 • ناشناس گفت:

  * در دور گذشته اگر{اقای }موحد تایید می شد اکثر اصلاح طلبان قصد حمایت از ایشان را داشتن نظر حضرتعالی در این زمینه چه بود؟

 • سیروس گفت:

  جناب لاهوتی یادتان می آید دقایق آخر سخنرانی انتخاباتی سال 82 تان در استادیوم آزادی دهدشت؛
  خطاب به محمود منطقیان گفتید:
  و اما ای کسی که شب ها باهم شاهنامه می خواندیم… دوست و یار همدیگر بودیم و.. (شاهنامه و دوستی را یادم است بقیه ش از همین جنس بود) و بعد صریح به این مضمون مهربانانه گفتید به نفع من بروید کنار. روزهای پایانی انتخابات بود.
  شما این بودید..
  این روایت روشن تقدیم می شود به:
  سعدی/مولوی/فردوسی/حافظ/عبید زاکانی
  می دانید عارف(مدل) 29خرداد 88 ساعت 14 کجا بود؟
  ردیف 5 صف جلوی نماز جمعه تهران به امامت آیت الله خامنه ای.اصلاح طلب پایبند قانون و انقلاب این است.شوخی با قانون و پایبندی نکنید.

 • ناشناس گفت:

  بهتره گزینه جدیدی به صحنه بیاید تا هم کهگیلویه نفس تازه ای بکشد هم اصلاحات از محدود شدن در دو چهره بیرون بیاید هم جوانگرایی و نوگرایی را در اصلاحات رقم بزنیم هم جلوی برخی سواستفاده های احتمالی رقیب برای ایجاد اختلاف بین دو طیف اصلاحات گرفته شود.
  نباید گذاشت یک چهره ضعیف بعنوان نماد اصلاحات به مجلس برود.چون میتواند این اشتباه به نابودی اصلاحات منجر شود.
  شاید یک چهره ملی و باسابقه و اجرایی و اصلاح طلب اصیل و اعتدالگرا مثل مهندس حبیبی بتواند مشکل 20 سال گذشته کهگیلویه و اصلاحات کهگیلویه را حل کند.

 • ناشناس گفت:

  خدایا خدایا یک کاری کن دکتر تاجگردون در گچساران سید باقر موسوی در بویراحمد و مهندس حبیبی در کهگیلویه تایید بشوند تا محرومیت از چهره استان برچیده شود.
  آمین یا رب العالمین

پربازديد