تاریخ درج خبر : 1394/10/27
کد خبر : ۵۳۰۲۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

افتتاح و کلنگ زنی دو طرح بزرگ صنعتی ایران در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت دو طرح بزرگ و کم نظیر صنعتی ایران در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح و کلنگ زنی خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه کلنگ زنی بزرگ ترین طرح فولاد جنوب کشور و افتتاح یکی از عظیم ترین و به روزترین کارخانه های تولید آجر و سفال با حضور مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور صورت خواهد گرفت افزود: موتور توسعه سرمایه گذاری های کلان صنعتی و معدنی در کهگیلویه و بویراحمد شتاب گرفته است.
دیودیده اظهار داشت: کارخانه آجر نماسازان مروارید کهگیلویه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و در راستای تحقق وعده‌های دولت تدبیر و امید برفراهم آوردن شرایط مطلوب و حمایت از سرمایه گذاری اقتصادی و صنعتی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته به مرحله بهره برداری رسیده است.
وی گفت: پروژه بزرگ تولید آجر و سفال شرکت نماسازان مروارید در دی ماه سال1388 با مشـارکت بانک صنعت و معـدن در استان کهکیلویه و بویراحمد در زمینی به مساحت 230 هزار متر مربع با سرمایه گذاری ارزی به مبلغ 10 میلیون یورو و سرمایه گذاری ریالی به مبلغ 250 میلیارد ریال و ظرفیت تولید روزانه 1200 تن از انواع آجر و سفال در ابعاد مختلف شروع گردید.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ماشین آلات خط تولید این پروژه از پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا در کشورهای ایتالیا، آلمان، چین و ایران ساخته شده است خاطر نشان کرد: کارخانه آجر کهگیلویه دارای اشتغالزایی مستقیم و غیره مستقیم به میزان 400 نفر است که سهم عمده‌ای در رفع معضل بیکاری در شهرستان کهگیلویه و همچنین توسعه استان ایفا خواهد نمود.
دیودیده در ادامه گفت: کلنگ زنی فولاد دنا آسیا در فاز یک آن در زمینی به مساحت 150 هکتار با سرمایه گذاری ارزی به مبلغ 126 میلیون یورو و سرمایه گذاری ریالی به مبلغ 1725 میلیارد ریال در شهرک صنعتی سقاوه در واحدهای مختلفى از جمله واحد تولید کنسانتره آهن، تولید گندله آهن و آهن اسفنجی به ظرفیت 3 میلیون 200 هزار تن در سال انجام خواهد شد.
وی اذعان داشت: بزرگ ترین طرح فولاد جنوب کشور با ایجاد 850 فرصت شغلی در شهرک صنعتی سقاوه شهرستان بویراحمد اجرا خواهد شد.
سه شنبه 29 دیماه سالجاری همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت دو طرح بزرگ و کم نظیر صنعتی ایران در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح و کلنگ زنی خواهند شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد