تاریخ درج خبر : 1394/10/28
کد خبر : ۵۳۰۳۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -

در ثبت ولادت‌‎ها کهگیلویه و بویراحمد چه رتبه ای دارد؟

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان در سال جاری در ثبت ولادت رتبه هشتم کشوری را کسب کرده که در سال گذشته رتبه 6 را دارا بوده است.

 

سید محمدعلی تقوی با بیان اینکه کار رسمی ثبت وقایع حیاتی از 97 سال پیش در کشور آغاز شده، اظهار کرد: تاکنون 125 میلیون سند در کشور به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تمامی اسناد در کشور به صورت آرشیو الکترونیکی شده است، گفت: با توجه به استقرار ماموران ثبت احوال در بیمارستان‌ها  99 درصد وفات در استان در مهلت قانونی به ثبت رساندیم.

تقوی با اشاره به صدور شناسنامه مکانیزه و پایین بودن ضریب امنیتی شناسنامه‌های دستی اذعان کرد: سازمان ثبت احوال کار مکانیزه شناسنامه را در دستور کار قرار داده است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به ثبت وقایع حیاتی چهار گانه در کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: تمام ولادت‌های ثبت شده استان تا پایان 9 ماهه امسال 12 هزار و 203 بوده که نسبت به مدت مشابه سه درصد رشد ولادت داشتیم.

تقوی با بیان اینکه ولادت در کشور چهار و نیم درصد رشد داشته، گفت: کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری در بحث ولادت رتبه هشتم کشوری را کسب کرده که در سال گذشته این رتبه شش بوده است.

این مسئول 58 درصد ولادت‌های کهگیلویه و بویراحمد را در حوزه شهری و 42 درصد ولادت‌ها در روستاها عنوان کرد و گفت: 52 درصد ولادت‌ها نوزاد پسر و 48 درصد آن‌ها نوزاد دختر بوده است.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در بحث آمار وفات در 9 ماهه امسال 0.6 درصد کاهش داشته است، گفت: هزار و 943 مورد فوت در 9 ماهه امسال فوت داشتیم که  59 درصد آن‌ها در مناطق شهری و 41 درصد آن‌ها در مناطق روستایی بوده که 57 درصد آن‌ها فوت مردان و 43 درصد فوت زنان بوده است.

تقوی در بخشی دیگر از سخنان خود تعداد واقعه ازدواج کهگیلویه و بویراحمد در 9 ماهه امسال را پنج هزار 713 واقعه عنوان کرد و گفت: اگر چه در  سال 93 نسبت به مدت مشابه سال 92 قریب به 11 درصد کاهش داشتیم ولی در سال جاری سه درصد رشد داشته است.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: کل طلاق‌های 9 ماهه هزار و 94 مورد واقعه عنوان کرد.

این مسئول ادامه داد: 81 درصد ازدواج‌ها در مناطق شهری و 19 درصد آن‌ها به مناطق روستایی به ثبت رسیده است.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد