تاریخ درج خبر : 1394/10/28
کد خبر : ۵۳۰۴۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

موفقیت طرح کشت عدسک آبی در تصفیه‌خانه فاضلاب یاسوج

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد سیدعلی لدنی نژاد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مقدمات اجرای طرح کاشت عدسک آبی در خروجی تصفیه خانه فاضلاب شهر یاسوج از سال 92 آغاز شد، اظهار کرد: با توجه به ویژگی‌های این گیاه آبی و تاثیری که در تصفیه آب دارد و با کارهای کارشناسی که توسط مهندسان آبفای استان انجام گرفت، کشت این عدسک آبی از خرداد 93 در حوض خروجی تصفیه خانه فاضلاب یاسوج آغاز شد و به مرور سطح حوض را پوشاند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد افزود: با گسترش سطح عدسک‌های آبی در حوض خروجی تصفیه‌خانه فاضلاب یاسوج کیفیت پساب فاضلاب نیز بیشتر می‌شد.
وی با بیان اینکه این گیاه آبزی مانند فیلتر ذرات ریز و کلوئیدی را از از پساب فاضلاب جدا می‌کند، عنوان کرد: مواد به دام افتاده توسط این گیاه تجزیه و به عنوان غذا مورد استفاده قرار گرفته و یا با تشکیل فلوک‌های بزرگتر در ته حوض ته‌نشین می‌شوند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد از حذف فلزات سنگین، کاهش نیتروژن، حذف کدورت و حذف مواد جامد معلق در پساب فاضلاب به عنوان بخشی دیگری ازعملکرد گیاه عدسک یاد کرد و گفت: جلوگیری از رشد جلبک‌ها در حوض ته‌نشینی، جلوگیری از فرار لجن بالا آمده از کف لاگون ته‌نشینی و کاهش کدورت از دیگر دستاوردهای اجرای طرح کشت عدسک آبی در خروجی تصفیه‌خانه فاضلاب یاسوج است.
لدنی‌نژاد با بیان اینکه مقایسه نتایج آزمایشگاهی پساب خروجی فاضلاب یاسوج بعد از کشت عدسک آبی نشان از موفقیت این طرح دارد، تصریح کرد: مطالعات تکمیلی این طرح نیز توسط کارشناسان شرکت آب و فاضلاب در حال انجام است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد