تاریخ درج خبر : 1394/10/29
کد خبر : ۵۳۰۴۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

نامه ای به شورای محترم نگهبان

به نام خدا

حضرت حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای خرم روز دبیر محترم شورای نگهبان استان

سلام علیکم .

انچه جمهوری اسلامی را از سایر حکومتها تفکیک می کند بعد عدالت خواهانه و جهت گیری شرعی است. اعاظم این انقلاب همه این شرایط را درقالب قانونی آوردند که به نام قانون اساسی نام دارد.به همن دلیل پاسداشت قانون اساسی را مترادف با پاسداری از خونبهای شهیدان ومیراث گرانبهای آن دانستند.از آنجایی که بیم آن می رفت که بواسطه شرایط سیاسی این میراث گرانبها دستخوش دستبرد و تحریف گردد دژبانی آن را بدست فقها یی که خداترس و عالم به دین هستند سپردند.

برای معلمانی مثل من این فلسفه قانونی و شرعی شورای نگهبان است. هرتصمیمی که بگیرد ما می پذیریم صرفا به این دلیل که حکم خداست و.شرعی است .بعد ها خود می دانید و خدای خود

ولی در اعلام صلاحیت ها در این دور به نظر می رسد که تصمیمات شما تا اندازه ای با مسیر ترسیم شده وفق ندارد.لازم می دانم به عنوان یک برادر همرزم و هم فکر در خصوص آنچه در کهگیلویه اتفاق آفتاد مطالبی معروض دارم .

آنچه در خصوص رد صلاحیت ها و حتی تایید صلاحیت ها در این شهرستان اتفاق افتاده است کمی پیچیده و با مصداق های خود شورا موافق نیست .

اگر فرض را بر این بگیریم هر کسی که در انتخابات 88 با موسوی همراهی بود رد صلاحیت شود ، رد صلاحیت برادران انقلابی و ارزشی اصلاح طلب کهگیلویه ای ، با تایید برخی از برادران در شهرستانهای استان و سطح کشور هم خوانی ندارد .

اگر فرض را همراهی با جریان موسوم به فتنه بگیریم ، باز بسیاری از این برادران با تمکین به قانون در برابر نظر رهبری سکوت کرده و بنا را بر اطاعت از نظام و ولایت قرار دادند .به همین دلیل رد صلاحیت خیلی از آنها را با این فرض هم درست نمی دانیم.

اگر فرض را احتمال فساد اقتصادی بدانیم بسیاری از این عزیزان علیرغم اینکه سنی از آنها گذشته است فاقد امکانات معمولی زندگی می باشند.

اگر فرض را اعتقاد و تعبد بدانیم بسیاری از این آقایان اهل تعبد و عرفان و مدرس قرآن و دستگیری مستمندان و حتی سخنرانی های مذهبی و … هستند.

اگر هم از نظر ایجابی حمایت از انقلاب و مراحل سخت آن را ملاک صفات ثبوتیه یک فرد اصلح بدانیم .تاجاییکه همه تایید می کنند همراهی افرادی مثل دکتر لاهوتی و استاد منطقیان و برخی ار اعوان و یاران انها در روند پیروزی انقلاب ، مسئله ملی گرایان و بنی صدر ،جنگ تحمیلی ،کمک به اصلاح امورات اجتماعی ، تبلیغ اسلام و انقلاب ،رعایت حدود و شرعیات به هنگام داشتن مسئولیت اجرایی ،اطاعت از منویات رهبری در ماجراههایی مثل نه دی ، و….مثال زدنی و از بسیاری از افراد تایید شده در سطح کشور اگر بیشتر نبود کمتر هم نیست.

بنده علیرغم تفاوت های فکری با برخی از آین آقایان ، با اندیشه ها و تفکرات و حتی خصوصی ترین اندیشه های آنها اطلاع واثق دارم که احترام و تبعیت آنها از نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی و حتی اصل ولایت فقیه در همه مراحل انقلاب وجود داشت.

اگر نظام جمهوری اسلامی ،بنا بر ادله هایی که بر ما نامعلوم است به این تنیجه رسیده است که همه افرادی که دارای چنین تفکری هستند از صحنه سیاست اجرایی حذف نماید من خواهم پذیرفت که رد صلاحیت کلیه این طیف در کهگیلویه کاری است درست و در راستای حفظ انقلاب.

ولی وقتی مشاهده می کنیم که در همین استان خودمان و سطح کلی کشور عده ای از این طیف که بسیار رادیکال تر و تندتر از این آقایان محترم موضع گیری داشتند و هیچگاه موضع گیری شفاف مثل این برادران نداشتند ،از فیلتر هییت های نظارت رد شدند ،چگونه مستمعین خویش و دلسوزان نظام و سرمایه های این مملکت را اقناع کنیم که کار شما و رای شما ،قابل تجدید نظر نیست .

شما را به ثانیه ثانیه حضورتان در جنگ و لحظه لحظه مصاحبت تان با خانواده شهدا و کلمه به کلمه دروس شرعی که مطالعه نمودید سوگند می دهم که درصورتی که می دانید در مقایسه با افراد تایید صلاحیت شده ،حقی از این عزیزان ضایع شد لحظه ای درنگ نفرمایید و به این سوالی که سوال اکثر اصول گرایان و اصلاح طلبان و مردم کوچه و بازار است جواب قانع کننده خداپسندانه دهید

اگر هم چیزهای دیگری و مسایل دیگری وجود دارد که ما جاهل به آن هستیم که هیچ.

همه ما فراموش نکنیم که عالم محضر خداست.
سید نورمحمد حسینی سوق

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مراد گفت:

    برادر نویسنده نظر شما برای خودت و محترم هم هست ولی از قدیم گفته اند در کار بزرگترها نباید دخالت کرد چندین مجتهد بزرگ در شورای نگهبان مانند یل از مناقع مردم حفاظت می کنن شما لازم نیست دلسوز مرد باشید

  • ناشناس گفت:

    این انتخاب انتخابی ناعادلانه است

پربازديد