تاریخ درج خبر : 1394/10/29
کد خبر : ۵۳۰۵۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -
اعتراض اصلاح طلبان بویراحمد و دنا به ردصلاحیت‌‌ها

نتیجه عملکرد هیئت نظارت حذف جریان اصیل اصلاح طلبی است/ رد صلاحیت‌ها شیرینی رفع تحریم‌ها را تلخ کرد/ عدم التزام به اسلام در استان کاملا شیعه تعجب برانگیز است

مجمع اصلاح طلبان بویراحمد و دنا در دیدار با استاندار و معاون سیاسی امنیتی وی از ردصلاحیت اصلاح طلبان انتقاد کرده و خواستار پیگیری مجموعه دولت برای دفاع از حقوق شهروندان در این زمینه شدند.

رد صلاحیت ها شیرینی رفع تحریم ها را تلخ کرد

به گزارش سایت استان، رئیس مجمع اصلاح طلبان بویراحمد و دنا در این دیدار گفت: ردصلاحیت های گسترده شیرینی رفع تحریم ها را به تلخ کامی تبدیل کرد.

سیدرضا عسکری افزود:  علت حضور مجمع اصلاح طلبان اعتراض به ردصلاحیت 45 نفر از کاندیداهای اصلاح طلب استان است که اکثریت آنها بر اساس بند 1 ماده 28 رد صلاحیت شده اند و برای همه غیر منتظره بود.

وی ادامه داد: معتقدیم اگر وضع به همین منوال پیش برود انتخابات پرشور و رقابتی نخواهیم داشت و جمهوریت نظام نیز تهدید می شود و امیدواریم با درایت مسئولان این تهدید به فرصت تبدیل شود.

عسکری با تقدیر از واکنش استانداران به ردصلاحیتها یادآور شد: در حوزه بویراحمد و دنا کاندیدای اصلی اصلاح طلبان ردصلاحیت شده و این موضوع می تواند تبعات منفی بسیاری بر رقابت پرشور و مشارکت حداکثری انتخابات داشته باشد.

عملکرد هیئت نظارت حذف جریان اصیل اصلاح طلبی است

نماینده جمعیت زنان مسلمان نواندیش در استان در این دیدار گفت: استراتژی هیئت های نظارت منجر به این شده که جریان اصیل اصلاح طلب از صحنه رقابت حذف شود و این موضوع در تقابل آشکار با سخنان رهبری مبنی بر حضور همه سلیقه ها در انتخابات است.

فرزانه آرامش گفت: همانگونه که کاندیداهای اصولگرا نیز عنوان کرده اند حضور سیدباقر موسوی در انتخابات می توانست رقابت را از سطح قومی و طایفه ای به رقابت فکری و اندیشه ای ارتقا بخشد.

وی ادامه داد: از استاندار به عنوان نماینده دولت در استان انتظار می رود در جهت حفاظت و دفاع از حقوق کاندیداها و شهروندان مبنی بر اجرای صحیح انتخابات دغدغه مردم را به مسئولان کشور منعکس نماید.

هواداران دولت حذف شده اند

عضو مجمع اصلاح طلبان بویراحمد و دنا در این دیدار گفت: از بین بیش از 7000 نفری که رد صلاحیت شده اند بیش از 50 درصد آنها هوادران دولت تدبیر و امید بوده اند.

صمدرضایی افزود: هدف از این همه ردصلاحیت هواداران دولت این است که دست دولت و کابینه اش در کشور و استانها برای رسیدن به اهداف و برنامه هایی که رئیس جمهور وعده اجرایی شدن آن را داد کوتاه تر از پیش شود.

وی ادامه داد: جریان اصوگرا از مدتها پیش با فضاسازی و تهدید اصلاح طلبان و هواداران دولت، جو نامتعارفی بر علیه آنها بوجود آورند و اکنون نیز با اهرم نظارت همه آنها را ردصلاحیت کردند.

رضایی با اشاره به بازی اصولگراین با کلید واژه عزت بویراحمد در فضای انتخاباتی این حوزه گفت: از کدام عزت حرف می زنید؟ چون می خواهید رای مردم را جذب کنید از عزت بویراحمد حرف می زنید؟ کدام عزت را می گویید عزتی که رقیب را حذف کنید و از آن سواستفاده کنید؟ چرا نمی پذیرد رقیبی که حذف می کنید را مردم می خواهند؟ این گونه می خواهید عزت بیافرینید؟

این عضو منتخب مجمع اصلاح طلبان بویراحمد و دنا با اشاره به فشارهای بی حد و حصر اصولگرایان بر دولت برای نامید کردن مردم بیان داشت: انحصارطلبان همه چیز را برای خود می خواهند و اگر به مجلس ورود کنند در راستای ضربه زدن به دولت قدم بر می دارند و این استراتژی آنهاست که مردم را از دولت تدبیر و امید جدا کنند.

رضایی تصریح کرد: اصلاح طلبان مظلوم واقع شده اند و اکنون که دولت همسو بر مسند قدرت است باز هم احساس می کنیم که حذف شده ایم.

هدف از ردصلاحیتها به زمین زدن دولت است

بهنام آصف‌جا از اعضای منتخب مجمع اصلاح طلبان بویراحمد و دنا در این دیدار گفت: هدف ردصلاحیتهای گسترده این است که دولت تدبیر و امید را که عملکرد درخشانی داشته است را زمین بزنند و آن را ناتوان جلوه دهند.

وی ادامه داد: کاندیدای جریان اصلاحات که ضریب رای آوری بالایی دارد را ردصلاحیت می کنند ولی متاسفانه بر آتش تنور قومیت گرایی و طایفه ای اضافه می کنند تا انتخابات را پرشور کنند.

عدم التزام به اسلام در استان کاملا شیعه تعجب برانگیز است

حمزه بنام از فعالان دانشجویی اصلاح طلب در این دیدار گفت: همیشه استان ما را به استان ولایت مدار و کاملا شیعه معرفی می کنند اما جای تاسف است که اکنون بیشتر کاندیداها را بر اساس عدم التزام به اسلام ردصلاحیت می کنند.

وی ادامه داد: نخبگان و جوانانی که احساس مسئولیت کرده و به عنوان کاندیدا در انتخابات شرکت کردند و برخی از آنها بیرون از استان دارای جایگاه اداری و مدیریتی هستند را نیز به دلیل عدم التزام به اسلام ردصلاحیت کرده اند که در آینده ممکن است برای آنها تبعات منفی زیادی داشته باشد.

منتخب مجمع اصلاح طلبان بویراحمد حضور سیدباقر موسوی در انتخابات را خواست حداکثری مردم عنوان کرد و بیان داشت: جریان اصولگرا از حماسه سیاسی مردم در 7 اسفند مشابه با آنچه در 24 خرداد اتفاق افتاد واهمه دارند.

دولت از نیروهای هوادار خود دفاع کند

شریفی نماینده حزب اتحادملت در این دیدار گفت: حذف و ردصلاحیت اصلاح طلبان در راستای حرف اصولگرایان است که ادعا کرده بودند که دولت روحانی تنها یک دوره زمامدار است و این ادعا به عملکرد دولت برمیگردد که تا چه حد می تواند در پیگیری و دفاع از نیروهای هوادار خود موثر عمل کند.

وی ادامه داد: بدون شک اصلاح طلبان خواستار رقابتی سالم با اصولگرایان هستند اما برخی سطح این رقابت را تنزل می دهند.

موظف به دفاع از حقوق همه شهروندان هستیم

معاون سیاسی و امنیتی استاندار در این دیدار گفت: به عنوان نماینده دولت موطف هستیم از حقوق همه شهروندان که معتقدند ظلمی بر آنها رفته فارغ از گرایش سیاسی دفاع کنیم و پیگیر حل مشکلشان باشیم.

فتاح محمدی افزود: دغدغه و خواسته همه مسئولان نظام مشارکت حداکثری با حضور همه گرایش ها و سلایق سیاسی مختلف است.

وی ادامه داد: بدون شک حضور همه جریان ها و احزاب در انتخابات هم تنش ها و دغدغه ها را کم می کند و هم به حضور حداکثری کمک می کند.

محمدی گفت: تاکید مسئولان دولت در استان به هیئت های نظارت برای بررسی صلاحیت ها استناد به استعلام مراجع چهارگانه بود و در این راستا آنچه وظیفه ما بود و حتی فراتر از وظیفه عمل کردیم اما ابزار دیگری در اختیار ما نبود.

معاون استاندار در پایان گفت: از همه ظرفیت ها و مجاری قانونی برای دفاع از حقوق شهروندان استفاده می کنیم.

سلامت و رقابت در انتخابات مشارکت را حداکثری می کند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سلامت و رقابت در هر انتخاباتی مشارکت حداکثری مردم را رقم می زند.

موسی خادمی در دیدار با مجمع اصلاح طلبان بویراحمد و دنا افزود: افزایش مشارکت سیاسی که ناشی از مسئولیت پذیری سیاسی شماست کار ارزشمندی است.

وی ادامه داد: همیشه از منتقدان فعالیت گسترده سیاسی هستم اما انتخابات فصل سیاست و بهار سیاسی احزاب است و نباید آن را به همه فصول سال تعمیم داد.

استاندار به سلامت و رقابت در انتخابات اشاره کرد و بیان داشت: سلامت انتخابات به عهده دولت است که ما آن را تضمین می کنیم و رئیس جمهور نیز بر سلامت انتخابات تاکید ویژه دارد.

وی ادامه داد: اما ایجاد رقابت در اختیار دولت نیست و عضو دیگر موثر در انتخابات باید آن را رقم بزند.

خادمی تاکید کرد: انتخابات بدون رقابت را نمی توان انتخابات نامید.

وی با اشاره به خطای انسانی در بررسی صلاحیتها گفت: در بررسی صلاحیتها ممکن است دوخطا صورت گیرد. یکی جلوگیری از حضور فرد صالح و دیگر حضور فردناصالح در انتخابات است. که در این خصوص نباید مردم احساس کنند این خطاها عامدانه بوده است.

وی بیان داشت: باید فرض را بر این گذاشت که ضعف اطلاعات ممکن است منجر به ایجاد خطا شود.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد تعامل هیئت نظارت استان را مثبت ارزیابی کرد و اذعان داشت: مطمئنا هیئت نظارت استان، انتخابات رقابتی با حضور جریانهای مختلف سیاسی را بهتر و مفیدتر از انتخابات قومی و قبیله ای می دانند.

خادمی با بیان اینکه اعتراض ها باید از مجرای قانونی پیگیری شود گفت: طی روزهای آتی جلساتی با رئیس جمهور و رهبر انقلاب برگزار می شود و مسایل در آنجا بازگو می شود که امیدواریم اوضاع و شرایط رقابت در انتخابات بهبود یابد.

 ۲۰۱۶۰۱۱۸_۱۸۳۱۴۵ ۲۰۱۶۰۱۱۸_۱۸۳۲۰۹ ۲۰۱۶۰۱۱۸_۱۸۳۱۵۲ ۲۰۱۶۰۱۱۸_۱۸۳۲۳۹ ۲۰۱۶۰۱۱۸_۱۸۳۲۵۱ ۲۰۱۶۰۱۱۸_۱۸۳۲۲۶ ۲۰۱۶۰۱۱۸_۱۸۳۲۲۱

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  چرا نظرات مردمو درج نمیکنی ؟

 • بسیجی گفت:

  قابل توجه مدیران ارشد استان ,اینگونه جلسات بودار وبحث برانگیز بااین افراد به صلاح خود ومردم ونظام در این برهه از زمان نیست

  • مردم بویراحمد ودنا گفت:

   ما مردم بویراحمد ودنا ضمن محکوم کردن جلساتی که درچارچوب نظام وانقلاب نباشه و توسط افراد خاصی برگزار میشه اما همچنان به شکل صحیح وبدون اینکه ذهن مردم تحریک شود از طریق دفتر مقام عظمای ولایت ودفتر رییس جمهور وشورای محترم نگهبان خواستار تایید صلاحیت برادر جانباز خانواده شهید ونیروی خدوم مردم بویراحمد ودنا هستیم . باتشکر مردم بویراحمد ودنا

پربازديد