تاریخ درج خبر : 1394/10/29
کد خبر : ۵۳۰۵۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار: تاییدصلاحیت چهره‌های شاخص مانع از رویکرد قومیتی در انتخابات می‌شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پرشورشدن تنور انتخابات در سایه رقابت چهره های شاخص ممکن خواهد شد،گفت: تایید نشدن صلاحیت برخی ازاین افراد شاخص، فضای انتخابات را به جای رقابت های سیاسی و سالم به سمت رویکردهای قومی و قبیله ای سوق می دهد.

سید موسی خادمی با اشاره به حسایت های قومی و قبیله ای در کهگیلویه وبویراحمد، گفت: بازنگری در رد صلاحیت ها و امکان حضور نیروهای وفادار به نظام در عرصه رقابت مانع از چنین رویکردی که بدون شک به صلاح مشارکت ، توسعه و رونق استان نیست،خواهد شد.
نماینده عالی دولت در کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: باید به گونه ای در ارزیابی ها و تایید صلاحیت ها عمل شود که تمامی سلیقه ها بتواند در رقابت های انتخاباتی حضور یابند و مردم نیز قدرت انتخاب و گزینش داشته باشند.
خادمی مشارکت حداکثری مردم پای صندوق های رای را نیازمند رعایت دو شاخص اساسی شامل سلامت و رقابتی بودن این عرصه مهم سیاسی دانست و افزود: رد صلاحیت افراد شاخص فضای رقابتی را فراهم نکرده است.
وی با بیان اینکه مسئولیت سلامت برگزاری انتخابات بر عهده دولت و وزارت کشور است، گفت: همکاری و همراهی سایر بخش ها از جمله هیات های نظارت و شورای نگهبان نیز در تحقق این مهم امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.
خادمی اظهار کرد: هیات نظارت و شورای نگهبان ضمن آنکه مراقب هستتند تا برخی افراد ناصالح وارد رقابت های انتخاباتی نشوند به همان میزان نیز ملزم به رعایت حق الناس و جلوگیری از تضییع حقوق افراد صالح در این عرصه هستند.
خادمی با اشاره به رد صلاحیت برخی نامزدها و افراد شاخص در استان نیز گفت: به نظر می رسد در اکثر موارد رد صلاحیت ها بر اساس بند سه ماده 28 بوده است.
وی تاکید کرد: مطابق قانون و آیین نامه اجرایی اثبات وفاداری به قانون اساسی و ولایت فقیه نیز از طریق اعلام و ابراز خود فرد امکان پذیر است.
خادمی تصریح کرد: بر این اساس امیدوار هستیم شورای نگهبان و هیات نظارت که رسالت مهمی را برعهده دارند نیز همکاری و همراهی لازم را در این راستا داشته باشند و با تایید صلاحیت افراد رد شده که اغلب آنها نیز از دلسوختگان انقلاب اسلامی و دارای سوابق ارزشمند هستند، از این طریق به برگزاری هرچه باشکوهتر و رقابتی شدن انتخابات کمک کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بهتره اسم نیارم گفت:

  وقتی استاندار ما سالم بودن انتخابات را نتیجه عدم تایید صلاحیت افراد بزرگ میدونه من برم بمیرم بهتره.
  همیشه فکر میکردم باسوادی ولی امروز نظرمو تغییر دادی.
  این راهکار نیست آقای استاندار!!!

  • ناشناس گفت:

   واقعا حرف دل ما رازدی

  • بهتره اسم نیارم گفت:

   با عرض معذرت آقای استاندار. به دلیل اینکه مطلب شما را ساعت 1 شب با چشم خواب بیدار خواندم تیتر را اشتباه خواندم. به جای کلمه “می شود” اشتباها “نمی شود”خواندم و باورم نمیشد شما این مطلب را گفته باشید. تا وقتی از پدرم پرسیدم که چرا آقای استاندار این مطلب را گفته بهم گفت تیتر رواشتباه خوندی.
   بابت نظر عجولانه قبلی بسیار عذر خواهی می کنم. و در اینجا از شما تقدیر و تشکر می کنم. شما واقعا باسواد هستید.

 • باور ازدهدشت گفت:

  برنده این اتتخابات در کهکیلویه ققنوس اصلاحات دکترحاجتی ترحم بور است .درتمام انتخاباتهای گذشته کهگیلویه ثابت شده است هرکه را سادات احمدی رضاتوفیق درکهکیلویه از اوحمایت کردند اوبرنده انتخابات است ,خواه اصول گرای موحد وبزرگواری باشد خواه ترحم بور اصلاح طلب .امیدواری حاج عدل از همین آرا وبرنامه ریزی آنان بود زمانی که ثبت نام ترحم بور را شنید ترس اصلیش آغازشده بودبعد ترس از عدم صلاحیت

پربازديد